Skocz do zawartości
IGNOROWANY

k1pv4 +afriso rozregulowywuje się


Irek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od miesiąca jestem użytkownikiem kotła defro eko lux 20 kW, po montażu dołożyłem sobie siłownik Afriso arm 343 proclik, zamontowałem, podpiąłem i ustawiłem zawór wbudowany, typ zaworu co, czas otwarcia 120 s, skok jednostkowy 5, minimalne otwarcie 5. Wszystko było by dobrze gdyby nie to że co jakiś czas rozjeżdżają mi się ustawienia tz. sterownik pokazuje 25 otwarcia a zawór 40. Ustawiam - gdy sterownik ma 50 daję zawór też na 50. Za jakiś czas to mam samo. Może ktoś ma jakiś pomysł gdzie popełniłem błąd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afriso tak ma, nie tylko na tym sterze ale na innych też. Stary temat, Afriso poszło już na ilość wyrobili sobie markę i walą to. Jakiś błąd w silowniku,. Dla przykładu w Womixe nie ma z tym problemu. W starszych modelach Afriso było ok.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy bardzo wolno będzie reagował na zmiany temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko będzie to robił bardzo leniwie do pełnego otwarcia z zera przy próbkowaniu temperatury co 30 sekund będzie potrzebował 50 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny siłownik ale to niema znaczenia i ten sam sterownik. I u mnie tak to działa że reguluje ustawionym skokiem jednostkowym w określonym przedziale czasowym u mnie raz na 30 sekund.

Oczywiście przy normalnej pracy kotła nigdy nie powinna zajść konieczność otwarcia na max z 0 lub odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlatego sterownik tech co jakiś czas kalibruje siłownik automatycznie. Nie wiem jak jest w tym sofcie, ale można też i samemu kliknąć na kalibrację.

Ja u siebie mam też afriso 60s i co jakiś czas sobie zaglądam i pokazuje tak jak na sterowniku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co to wskazanie polozenie? Zeby inwestor sie lepiej poczul?

Silownik ma dazyc do utrzymania temperatury a jego polozenie to tylko "dodatkowa" - zbedna informacja, ktora jest wyliczana a nie mierzona.

Sterowniki Tech zmieniaja czas dzialania (skok obrotu) przy stalym czasie przerwy. Inne sterowniki potrafia inaczej modulowac - zmieniaja czas przerwy a zachowuja staly czas dzialania. Jeszcze inne zmieniaja i jedno i drugie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Irek11 napisał:

A w jaki sposób można samemu skalibrować ?

W 3.4.0  K1Pv4 dedykowanego przycisku nieznalazłem, ale wystarczy w trybie ręcznego sterowania troche otworzyć lub zamknąć i po powrocie do auto sam się kalibruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki po przestawieniu na skok 1 sam się zaczął kalibrować. Zobaczymy co będzie za kilka godzin. Dam znać.

W 3.4.0  K1Pv4  w menu głównym mam opisane " zawór wbudowany 1" na filmikach które oglądałem ludzie mają napis zawór wbudowany i pięciocyfrowy kod . Jak jest u was ? Przypuszczam że zależy to od wersji oprogramowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy każdej zmianie skoku również się kalibruje.

U mnie też jest bez tego pięciocyfrowego kodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź w sterowanie ręczne zamknij zawór a potem kliknij otwórz i zmierz czas jaki zajmie otwarcie z "0" do "100"

to może być uszkodzony siłownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie afriso mają 120 sekund... Ale chińczyk mógł się pomylić jak składał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Darekgra napisał:

Chyba wszystkie afriso mają 120 sekund... Ale chińczyk mógł się pomylić jak składał :)

Są 60s, 120s i 240s

Ja akurat mam 60s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem akurat model ARM 343 ma 120 sekund.

Lecz pisałem aby fizycznie sprawdzić czas pełnego obrotu o 90 stopni.

@Irek11 jaki masz sam zawór. Może ten siłownik jest za słaby do niego ma tylko 6Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie myle to Afriso podaje ze minimum to 1Nm potrzebny do otwarcia zaworu - chyba ze "brudny" lub zle zmontowany i faktycznie nie daje rady. Inna przyczyna to polaczenie elektryczne. I ostatnia to sam sterownik zle liczy/uszkodzony przekaznik.

To trza naocznie sprawdzic przez neta bedzie trudno diagnoze postawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

W poniedziałek zadzwoniłem do Afriso,  Pani powiedziała mi że oczywiście mogę siłownik zareklamować ale oni sprawdzają tylko czy po podłączeniu zasilania siłownik zamyka i otwiera się do końca (super serwis) i że mieli kiedyś podobny przepadek ale była to wina sterownika. Sam zbadałem kilak razy pod obciążeniem i bez siłownik zamyka się i otwiera w czasie 125 s. Zadzwoniłem do Techa (raz 30 min.czekania i 2 min rozmowy i mnie rozłączyło, drugi raz 15 min. czekania i odebrał gość którego interesowała tylko temp. zadana i bieżąca , nie zapytał nawet o model sterownika i jakie oprogramowanie po 15 min zakończyłem bezsensowną rozmowę, za trzecim razem trafiłem na konkretnego gościa) za jego zaleceniem zmieniłem temp. min powrotu z 50 na 45 stopni, kontrola  temp z 30 na 120 sek, min otwarcie z 5 na 2 stopnie i wszystko działa ok. Zdaje sobie sprawę że przez te nastawy zawór będzie rzadziej się przestawiał i to przynajmniej o 6 razy ale będę pomału zmieniał nastawy i obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.