Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie podłogowe nie działa dobrze


ZywiecZdroj

Rekomendowane odpowiedzi

Można to było zrobić bardziej estetycznie przy pomocy złącza elastycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Ksieciunio napisał:

Koncepcja podłączenia rur przez hydraulika jest świetna, jak wygląda to podłączenie gazu - szkoda gadać

Kiedyś z jednym instalatorem właśnie rozmawiałem na temat   jak to jest robione , były to bloki  po 4 mieszkania , 2 klatki. Tych bloków było kilka , każdy identyczny ,a w każdym w pomieszczeniu gdzie by kocioł gazowy spaghetti  z rur inne.

Pytałem skoro wszędzie idzie ten sam kocioł to dlaczego wyjścia  rur ze ścian , nie są robione tak aby idealnie w pionie pasowały pod kocioł , kub chodziaż tak aby zminimalizować ilośc kolan i zeby to wygadało estetycznie , odpowiedz była taka  ze ktos inny robił rozdzielacz , wodę , itp , ze oni tylko kocioł instalują , i to wszystko była  jedna firma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gmaj22 napisał:

Można to było zrobić bardziej estetycznie przy pomocy złącza elastycznego.

Można było zrobić ładniej , ale tak jest szybko i bez problemu z kolizjami.

Na dodatek zostaje rurka do wieszania mokrej chusteczki do nosa lub skarpetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawa wygląda tak , po interwencji wykonawcy wydaje sie, że powinno być ok.

Poprzestawiał wszytsko , ustawił mocniejsze grzanie na piętro a zmniejszył na parter i teraz grzeje ok. Różnica jest ok 1 do 1,5 stopnia a nie jak wcześniej różnica 4 stopni. Góra jest cieplejsza ale dół też jest grzany i ciepły , więc tak jak powinno być :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sambor napisał:

Jak na parterze jest podłogówka to piętro zawsze coś z parteru dodatkowego dostanie - ciepło z parteru zawsze zasuwa do góry na piętro.

tutaj bym się jednak nie zgodził tak do końca .  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ogrzewaniu niskotemperaturowym , nie mamy do czynienia z konwekcją ,także ruchy powietrza są znikome, to nie  ogrzewanie grzejnikowe gdzie grzejnik podgrzewa powietrze do dość wysokiej temperatury  i powoduje jego ruch ku górze , w związku z tym że  robi się lżejsze , oczywiście unosząc ze sobą , wszelakie roztocza , kurz , itp , co często moża zaobserwować w postaci  brudnych sufitów i scian nad grzejnikami .

Podłogówka w głównej mierze oddaje swoją energię poprzez promieniowanie cieplne . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podłogówka głownie to promieniowanie cieplne, ale konwekcja też zachodzi, jest mniejsza niż przy grzejnikach ale jest.

Ważne jest aby podłoga była jak mniej ciepła - wtedy nie problemu z kurzem unoszącym się w powietrzu.

Normy projektowe zalecają max temp powierzchni podłogi 29C dla pomieszczeń mieszkalnych i 32C dla łazienki głównie ze względu na podnoszenie się kurzu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z niewielka konwekcją mamy do czynienia. Jest ona tym większa, im większa jest różnica temperatur pomiędzy powierzchnią podłogi a jej otoczeniem (ponad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się , jakaś konwekcja zachodzi , zwłaszcza jak ktoś musi grzac podłoge włąsnie do skrajnych lub nawet wyzszych temperatur , jednakże nie mamy tutaj typowego  unoszenia ciepłych warstw powietrza ku górze , jak to jest przy ogrzewaniu konwekcyjnym.

W podłogówce im wyzej tym chłodniej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ameno25 napisał:

W podłogówce im wyzej tym chłodniej

Tylko na ilustracjach reklamowych,

Tak naprawdę w podłogówce 70% to promieniowanie a 30% to konwekcja, czyli jednak coś się rusza!

A jak jest otwarta klatka schowa lub schody w salonie to grzejemy całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim zdaniem  na okładkach reklamowych , moim z praw  fizyki ,  badań , oraz własnych obserwacji 

Dla ciekowości umieszczę zaraz czujnik przy suficie , obecnie jest na wysokosci 1,5 m 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaspokój jeszcze moją ciekawość i umieść ten czujnik mniej więcej na wysokości spocznika ( w połowie wysokości schodów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nie ma problemu ,

Grzesiek   zerknij sobie na mój pokój SALON , był  wzrost na chwile z 23* do 23.3* ale to  dlatego  ze czujnik miałem w ręce , obecnie spoadło do  z powrotem do 23 * , 

klatkę schodową mam otwartą ze schodami zabiegowymi ażurowymi ,  bez ścian , u góry   scianka na 1m wysokości  i cały otwarty jakby taki salon . zawsze jest tam chłodniej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie d..a , jeszcze kocioł nie zaczął grzać - po prostu jest za wys temp na zewnątrz ok 8C, a start grzania od 6C.

Ale zmierzyłem  0,5m od podłogi 21,5C, na wys 1,5m 21,5C na 3m - sufit 22C, a wyżej klatką otwartą podobnie.

Musimy ew pomiary rozkładu temp przełożyć do zimniejszego okresu.

Już kiedyś to robiłem i nie mogę wyników znaleźć , nie pamiętam czy na forum nie podawałem, ale na pewno były podawane na priv dla jednego z kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już grzeje ale , u mnie start  jest od 12*  , widzę że jak czujnik leżał na półce to było 23 , dałem go na lampę przy suficie nadal 23 ,  zaraz położe na podłodze ale to pewne że bedzie cieplej bo leci 27* ,  z tym że od  15 i   siłowniki modulowane , tak ze podłoga bedzie miała pewnie jakies 24-25*

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ameno25 napisał:

dałem go na lampę przy suficie nadal 23

Od lampy ciepło złapał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę Waść powiadasz :)

ameno25.png.7421c573c991390fcf032a0e94bec147.png

1/ przy suficie? Albo w dłoni :)

2/ przy podłodze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwzy peek to przeniesienie czujnika z półki pod lampe , więc ogrzał sie w dłoni ,  drugi peek i utrzymanie temp na lini prostej podłoga , kawałek lini prostej pomiędzy pikami , czujnik przy suficie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedzisz z nami tutaj kilka dni i zagniesz z instalacji niejedną sąsiadkę...I sąsiada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.