Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie podłogowe nie działa dobrze


ZywiecZdroj

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.11.2019 o 21:24, gmaj22 napisał:

Prawdę Waść powiadasz :)

ameno25.png.7421c573c991390fcf032a0e94bec147.png

1/ przy suficie? Albo w dłoni :)

2/ przy podłodze?

U mnie temp podłogi mierzona pirometrem 24 *, natomiast sufit 22*. Czy to świadczy, że ciepło spiernicza mi przez strop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić, czy i którędy spiernicza, musiałbyś mierzyć od zewnątrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aikon91 napisał:

U mnie temp podłogi mierzona pirometrem 24 *, natomiast sufit 22*. Czy to świadczy, że ciepło spiernicza mi przez strop?

A masz podłogówke

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co jest dziwnego w tym ze podłoga czyli grzejnik , żródło ciepła , ma wyzszą temperaturę od sufitu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty nie mierzysz pirometrem temperatury powietrza, tylko temperaturę powierzchni "przegrody budowlanej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może  trzeba by sie zastanowić jak to powietrze sie ogrzewa ,  przy grzejniku  gdzie czesto may nawet 60* powietrze jest na tyle  rozszerzone   i zarazem lzejsze ze unosi sie ku górze , wypychając z tamtąd zimniejsze masy powietrza które idą ku dołowi i znów sie ogrzewają i tak w kółko 

Temp podłogi nie nagrzeje powietrza aż tak by uniosło sie te 3 m do góry , bo nie dość ze nie bedzie na tyle podgzane to po drodze  sie schłodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiczne słowa: konwekcja i promieniowanie. Przewodzenie możemy sobie już darować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.