Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie podłogowe nie działa


Wojt32

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

mam problem z podłogówką w jednym z pomieszczeń na parterze. Wszędzie działa tylko kuchnia permanentnie zimna.

Pompa działa bo hall i łazienka a nawet górne piętro ogrzane. Dobijałem wody do instalacji. Odpowietrzania tez zrobione (z tego zaworka leci woda po odkręcaniu a nie powietrze  wiec chyba  dobrze interpretuje ze niebiescy zapowietrzona? Czy niekoniecznie)? 
 

sterownik St-48SE

Piec termotech  22kw

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rotametrów będzie bardzo ciężko wyregulować przepływy w pętlach .

Zrób takie doświadczenie - zamknij te pętle, które grzeją i sprawdź czy grzeje ta co nie grzała.

Jak zaczyna grzać to już wiesz że jest drożna i trzeba regulacji hydraulicznej a w twoim przypadku będzie ciężko to wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor dzięki za pomoc i sugestie. Przyczyna okazała się być bardzo prozaiczna. Podłoga grzala wszędzie poza kuchnią dzięki grawitacji co wydawało mi się wrecz niemożliwe jak woda na górne piętra jest w stanie dotrzeć bez pompy.

byl fachowiec, sprawdził wszystko skrupulatnie aż w końcu doszedł do tego, że wewnątrz pompy (Ferro) po rozkręceniu obudowy okazało się, że jeden ze styków się rozpiął efektem czego był brak napięcia i pompa mylnie pokazywala ze działa (szumiało w niej) a tak naprawdę nie pracowała.

 

czasami najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze  🙂 

Wszystko działa teraz git! 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.