Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termet EcoCondens Gold Plus 20 KW - 1F


extrim

Rekomendowane odpowiedzi

Tam jest bodajże pompa 7-metrowa, ale to przy minimalnym przepływie. Przy 1,5 m3/h pewnie będzie sporo mniejsze ciśnienie - za małe, żeby pokonać opory rozległej instalacji. Bez ołówka i kartki ani rusz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z termetem jest jeszcze jeden problem, oni podają charakterystykę wydajności pompy jako samej - to przedruk z katalogu, a gdzie uwzględnienie strat w samym kotle.

Ostatnio to przerabiałem , gdyż pompa z kotła była na styk w wymaganiami instalacji i d..a , trzeba było dawać sprzęgło i dodatkową pompę!

Wg mnie to na samym  kotle jest jak nic spadek ciśnienia o jakieś 1m przy wydatku 1m3 czyli ciśnienie dyspozycyjne spada z 6m na 5m sł w., to sporo.

A i tak ten kocioł to jedna z lepszych opcji do bezpośredniego zasilania podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu zasugerował wielkość kotła do powierzchni domu o danych parametrach i tego tyczyło moje "przyklepanie". Pytanie było "Czy ten kocioł wystarczy". Instalacja swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie o automatykę idzie , tylko czy pompa zapewni prawidłowe działanie tej instalacji.

Potrzeba danych z projektu podłogówki wraz ze średnicami i długościami rur zasilających, inaczej to sobie możemy gdybać.

najlepiej daj rys  instalacji z potrzebnymi danymi lub dane z projektu, którego pewnie nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się podpiąć do tematu.

Czy ten kocioł posiada sterownie "pogodowe" temp. C.O. dla podłogówki, bo czytając instrukcje widziałem,

że krzywa zaczyna się od 38 st. dla +10 st. na zew, czyli jak dla grzejników.

Czy dla podłogi da się ją obniżyć, np. do 27 st., ktoś ma doświadczenie z tym kotłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem instrukcję i nigdzie nie widzę, aby krzywą grzewczą można była przesunąć o jakąś wartość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tommyp2 napisał:

Właśnie przeczytałem instrukcję i nigdzie nie widzę, aby krzywą grzewczą można była przesunąć o jakąś wartość?

Koniec strony 8:

2.4.2. Regulacja temperatury zalena od temperatury zewnetrznej

Opisane wszystko jak byk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, robinet napisał:

Koniec strony 8:

2.4.2. Regulacja temperatury zalena od temperatury zewnetrznej

Opisane wszystko jak byk.

Są opisane krzywe, ale one zaczynają się od 40 st. a ja do podłogówki potrzebuje na start ok. 26-27.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tommyp2 napisał:

Są opisane krzywe, ale one zaczynają się od 40 st. a ja do podłogówki potrzebuje na start ok. 26-27.

A ja widzę że od 25stC.

Tam są dwa wykresy; grzejniki i podłogówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już znalazłem, dzięki za info. 

P 22 odpowiada za przesuwanie krzywej grzewczej? 

Edytowane przez tommyp2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 30.10.2019 o 17:38, sambor napisał:

Z termetem jest jeszcze jeden problem, oni podają charakterystykę wydajności pompy jako samej - to przedruk z katalogu, a gdzie uwzględnienie strat w samym kotle.

Ostatnio to przerabiałem , gdyż pompa z kotła była na styk w wymaganiami instalacji i d..a , trzeba było dawać sprzęgło i dodatkową pompę!

Wg mnie to na samym  kotle jest jak nic spadek ciśnienia o jakieś 1m przy wydatku 1m3 czyli ciśnienie dyspozycyjne spada z 6m na 5m sł w., to sporo.

A i tak ten kocioł to jedna z lepszych opcji do bezpośredniego zasilania podłogówki.

Jeżeli przy przepływie 1m3 spadek ciśnienia na kotle jest 1m to przy przepływie w instalacji powiedzmy 1,7m3 należy się spodziewać spadku 1,7m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.