Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknąca woda po paleniu drewnem


Astec

Rekomendowane odpowiedzi

A to drewno masz sezonowane ????




Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nowy piec to tak juz jest - sam mi sie pocił 2 tyg zanim wymiennik nie osmolił sie lekko - wtedy przestaje sie pocić. - rozkladaj szmaty - musisz przetrwać ten smierdzacy etap.

Piec mi sie pocił nawet jak spalałem 15 lat sezonowane drewno - może miało z 5% wilgoci moze mniej - to nie od tego zalezy w 100% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec się poci jak ma za zimny powrót. Niezależnie od tego czy nowy czy starszy. W nowym jest to bardziej widoczne bo czyściutki wymiennik i woda spływa w dół. W starszym wsiąka w to co na wymienniku jest, a potem odparowuje więc jest mniej widoczne.

@Astec jaką masz temperaturę na kotle? A jaką temperaturę powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Astec napisał:

Witajcie,

Borykam się z problemem płynącej wody po ściankach w MPM DSII 18 KW. Palę drewnem, niestety po ściankach na górze spływa woda. Czym może to być spowodowane i jak tego uniknąć?

Pozdrawiam

Jak stary kocioł to cienkie blachy  i jest korozja wżerowa, może zalewasz go zbyt zimną wodą  z powrotu, alb złe spalanie paliwa, zamykasz dopływ powietrza, slaby ciąg kominowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo jak rozpalam drewnem.Wyczyszczony wymiennik jest mało chłonny i cała woda kondensuje się na jeszcze zimnych ściankach,do moment rozgrzania całości.Do tej pory nie myślałem o tym,ale coraz bardziej skłaniam sie jednak nad zrobieniem ochrony powrotu przy grawitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zaleca utrzymanie temperatury powrotu na poziomie 55*C i utrzymanie różnicy temperatur pomiędzy zasilaniem, a powrotem na poziomie 15*C, w innym przypadku kocioł może zacząć się pocić.

Do tego ważna jest wilgotność drewna, osobiście przekonałem się, że miejsce składowania drewna na znaczenie, paliłem drewnem konstrukcyjnym, którego wilgotność nie powinna przekraczać 20%, niestety drewno leżało 3 tygodnie w piwnicy i nasiąkło wilgocią, efekt był taki, że nie tylko kocioł ociekał wodą, ale również spalane drewno w komorze zasypowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi na grawitacji osiągnąć temp.powrotu powyżej 40*.Kocioł grzeje tylko bufor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Piecuch19 napisał:

Piec się poci jak ma za zimny powrót. Niezależnie od tego czy nowy czy starszy. W nowym jest to bardziej widoczne bo czyściutki wymiennik i woda spływa w dół. W starszym wsiąka w to co na wymienniku jest, a potem odparowuje więc jest mniej widoczne.

@Astec jaką masz temperaturę na kotle? A jaką temperaturę powrotu?

Kocioł jest nowy, temperatury na kotle to maksymalnie 60 stopni, niestety na powrocie nie mam termometru więc nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ temperaturę na kotle na 75'C - 80'C to się przestanie pocić. (60'C dla drewna to za mało i pewnie ochrony powrotu też nie masz)

Kup termometr choćby przylgowy na powrót i termometr spalin do czopucha Będziesz miał trochę łatwiej i będziesz widział jakie temperatury faktycznie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.