Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Korozja kotła


mik90

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam.

W tym roku wymieniłem kocioł na Defor komfort Eko Lux-5klasa. Niestety nie zgłaszałem tego wcześniej, ale teraz mnie to zastanawia, więc proszę o radę. Otóż kocioł na samym dole po stronie podajnika i dmuchawy ma zewnętrzne małe ogniska korozji. Czy jest to w jakiś sposób niepokojące? Czy coś może być nie tak wewnątrz? Podlega to pod jakąś gwarancję? Czy jest to jednie zewnętrzny objaw, że kocioł stał gdzieś w wilgotnym magazynie? Proszę o radę. M oże wystarczy to zamalować?

20191014_163836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma powodu do obaw, bo to zwykłe malowanie farbą prosto na blachę, takie prowizoryczne zabezpieczenie przed korozją zanim trafi do klienta, a Ty kolego pewnie myślałeś że blacha była dokładnie oczyszczona metodą piaskowania, pomalowana podkładem i na koniec lakierem samochodowym? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sam nie maluj, zgłoś to w ramach gwarancji. Coś się stanie z kotłem,  przyjadą , zobaczą twoje malowanie i zwalą wszystko na ciebie ( jako samodzielną modyfikacje ich produktu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić zdjecia, wysłać na adres email serwis, oczywiście też fotkę z tabliczką kotła i kiedy kupiony.

Zobaczysz co odpiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Odezwę się do nich. Jeśli mnie odesla z niczym to poprawię na własną rękę. Glownie chodzilo mi o to żeby to nie oznaczalo jakichs problemow od wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest cel tego pisania do Defro? Serwis ma to pomalowac, czy firma kociol wymienic? A w gwarancji co jest napisane - pewnie 5lat na szczelnosc wymiennika... O "lakierze" ani slowa...

Nie to zebym byl sceptycznie nastawiony ale beczka smiechu bedzie w firmie Defro jak to dostana. Pan sie nie martwi ma Pan gwarancje jak w przeciagu tych 5lat cos zlego sie stanie to kociol wymienimy...

Mi kabelek przyslali jak sie upalil i jeszcze Pan zapytal czy sam wymienie czy serwis ma przyjechac - milo wspominam.

Oby mniej/wiecej tylko takich "problemow".

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PioBin napisał:

Jaki jest cel tego pisania do Defro? Serwis ma to pomalowac, czy firma kociol wymienic? A w gwarancji co jest napisane - pewnie 5lat na szczelnosc wymiennika... O "lakierze" ani slowa...

Nie zapominaj, ze zyjemy w Polsce, więc lepiej dmuchać na zimno... 

Też bym to partaczom zgłosił.... I dał do myślenia, ze malują na rdze  i jak im się widzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przecież nic się nie stanie, a tak zawsze będziesz wiedział co serwis o tym sądzi.

Ale jak kolega uważa tak zrobi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.