Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montowanie deflektora w piecu


Thomas12345

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz możliwości sterownikiem zmniejszyc nadmuch to spróbuj . Jeśli nie to delikatnie przyslon dmuchawe . Wyglada na to że jeszcze lapie spieki . Może to być spowodowane zbyt wysoką temperaturą na zlozu . Można by podnieść deflektor ale to w ostateczności bym zrobil . Zrobiłeś taki kawał dobrej roboty że gdybym miał stary palnik to bym się nie udzielal hihi :)..

już jest na prawde dobrze . Jak masz czas i odrobine wapna budowlanego to podsyp go do podajnika . To dobry I sprawdzony sposób da spieki . Popiół robi się bardzo pylowy . 

A co do sterownika hmmm mamy prawdopodobnie te same palniki . Mój wspolpracuje z skzp . Ustawienie go to po prostu bajka I czysta satysfakcja . Gdybym mial opcje inwestycji takiej na minimum dwa lata polecił bym Ci go kupić. Da się urwac jeszcze troszkę na spalaniu a i dostroic też jest czym . Jednak jest to inwestycja dość droga . U Ciebie już jest super i to od Ciebie zależy czy powiesz sobie jest ok nic nie robię więcej.  Co do deflektora to żeliwo ma dość duża bezwładność cieplną w porównaniu do miski . Co oznacza że micha szybciej się rozgrzewa i szybciej zaczyna brać udział w dopalaniu gazów . Dodatkowo wklesly kształt pomaga w wylapaniu pyłów A to się przekłada na większą czystość na półkach . Minus no to to że znaczenie obniża poziom wysokiej temperatury . Bije ciepłem wprost w palnik i tu też będą większe spieki . Kombinuj z komorą nawrotna A w wolnej chwili jak znajdziesz miske możesz spróbować z nią . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono, wracając się do tematu kolega pyta o sterownik, ja mam 160m starego nie ocieplonego budynku do ogrzewania, tylko dach wełną ocieplilem oraz wymieniłem na 3 komorowe wszystkie okna i nowe wszystkie drzwi. Kupiłem 3 sezony temu kociol silver eco 5 plus 14 kv nie potrafiłem na oryginalnym sterowniku dojść do ładu z kotłem, albo przegrzewal albo niedogrzewal, oryginalny sterownik kotła to był jakiś agros, wymieniłem na cobre palenie minimalnie się ustabilizowalo ale palił prawie 40 kg grochu na dobę, zmieniłem na iryda color pid fuzy logic, dalej to samo spalanie, zamontowałem pompę kotlowa na ochronę powrotu zaczął palić około 30 kg, zamontowałem zawory trojdrozne na powrót i na zasilanie obiegu co, uzyskałem może z 2 kg, wkur.....em się i kupiłem sterownik Timela SKZP02- bingo 2 tygodnie zabawy w ustawienia i kociol pali stabilnie w domu ciepło nie odstawia się w czuwanie i najważniejsze spalanie spadło do 20 kg doba, myślę że takie spalanie przy grzaniu 160m domu nie ocieplonego nie jest źle, w przyszłym roku ocieplenie i otynkuje dom wtedy myślę że spalanie spadnie do około 16 kg doba. Naprawdę polecam ci sterownik SKZP02. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie koledzy pytanko brać się buduje i zastanawia się nad piecem jaki wybrać czy na eko czy pellet czy pompę ciepła ja tam niewiem nie chce radzić mu może koledzy eksperci dacie jakieś rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przewaliłem przez kocioł wiele różnych konfiguracji deflektorów, przez miesiąc ciągle coś kombinowałem i sprawdzałem różne "modele", był nawet w kotle garnek od Reksia... 22.gif

U mnie zdecydowanie najlepiej sprawdza się miska z nierdzewki.

post-70418-0-18461500-1513161950_thumb.jpgpost-70418-0-38296300-1513755351_thumb.jpgpost-70418-0-68515600-1513755354_thumb.jpgpost-70418-0-47869600-1513755357_thumb.jpgpost-70418-0-13631300-1513755360_thumb.jpgpost-70418-0-25925500-1513792759_thumb.jpgpost-70418-0-34976600-1514363268_thumb.jpgpost-70418-0-07709700-1517425751_thumb.jpgIMG_20180913_194717.thumb.jpg.0e5869e3914abe9e3f72d20e44dbc048.jpgIMG_20180913_195204.thumb.jpg.25c9deb0b129ebf2729e26859b7f278c.jpgIMG_20181013_194808.thumb.jpg.2db5888581fffc3d54cc89b77f7ae472.jpg

 

Edytowane przez Jockey
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Visitor1230 napisał:

@Thomas12345 Jaka powierzchnia tego domu? Jakie bedzie ocieplenie? Jaki budzet na ogrzewanie?

Hmm 120m2 A ocieplenie hmm 15  A budżet chodzi o piec 12 tyś.

A i jeszcze jedno rozpalilem w piecu o godz 16 zasypalem cały piec Eko i do dziś trzyma więc wieczorem dopiero dosypie myślę że nie jest źle A wyspałem 4 worki po 25 kg spalanie jest Oki napewno o wiele lepsze jak kiedyś ibtemp.super trzyma

Tak więc koledzy jeszcze raz dziękuję za waszą pomoc :-)

A rozpalilem w niedziele

Tak więc stwierdzam fakt że forum ogrzewania jest mega dobre mozna się dużo dowiedzieć nauczyć i dużo koledzy radzą A wyniki są zaskakujące w pozytywny sposob:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zamontowałem deflektor z miski nierdzewnej. Retorta ma srednice 22cm.

Miska wysokość 6.5cm średnica tej części wklęsłej 21cm. Całość jest podwieszona pod rusztem wodnym.  Odległość max jaką mogłem dać od retorty do krawedzi miski to 15cm.

Pierwsze spostrzeżenia to spadek temperatury spalin ze 190 na 150 stopni oraz mniej zanieczyszczeń i sadzy w przegrodach kotła.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent był czyszczony przed operacją ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Meniu napisał:

Pierwsze spostrzeżenia to spadek temperatury spalin ze 190 na 150 stopni oraz mniej zanieczyszczeń i sadzy w przegrodach kotła.

A temperatura podajnika ile poszła w górę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piec wyczyścilem przed montażem miski. Temperatury spalin z deflektorem i bez były porównywane w tych samych warunkach czyli zaraz po czyszczeniu. 

Nie wyczuwa jak8egos wzrostu temp podajnika. Termometru tam nie mam ale na dotyk ręką jest moze tylko trochę cieplejszy ale niedużo.

 

Zauważyłemtez że miska mogła by być trochę glebsza bo czasami płom8eń wychodzi poza  nią ale mam ten limit ze jest ruszt wodny i nie moge dać głębszej a podobno te 15cm dostępu miedzy retortą a miską musi być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.