Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Sas ekogroszek jaki czujnik pokojowy


pavesi

Rekomendowane odpowiedzi

Kosioł SAS Slim 14KW ekogroszek

Sterownik multifun

Sterownik pokojowy Tech ST-292v3

W sterowniku kotła opcja :

Sterowanie obiegiem mam zaznaczone - Termostat 

Gdy woda osiągnie zadaną temperaturę  50st. Pompa Wilo się wyłącza  ( od wody ) 

Gdy mam  osiągniętą temperaturę na czujniku pokojowym np 23 st. piec powinien przejść w stan wstrzymania  , siłownik powinien domykać zawór czterodrożny.

A u mnie jest odwrotnie tzn. Siłownik się otwiera na max piec się rozkręca mimo uzyskanej temperatury  na czujniku pokojowym mam bardzo gorące kaloryfery .

Teraz pytanie czy ten regulator pokojowy jest odpowiedni czy trzeba go wymienić na jakiś inny  bo chyba nie działa z moim kotłem czy może  opcja termostat jest dobrze wybrana 

Są inne opcje w sterowniku kotła 

ręczny

Termostat

Termostat + cz. pokojowy 

cz. pokojowy + cz. zewnętrzny  

Będę wdzięczny za każdą skazówkę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie ręcznym jest możliwość otwierania i zamykania zaworu mieszającego. Trzeba by sprawdzić czy robi to co trzeba (otwiera/zamyka) czy odwrotnie. Jeśli odwrotnie to pewnie pomylone przewody do siłownika.

Jak masz jeszcze oryginalne czujniki zewnętrzny i wewnętrzny z kompletu to ja bym proponował je podpiąć i ustawić tryb "cz pokojowy+cz zewnętrzny" a potem "grzejnikową"  krzywą grzania i temperaturę pomieszczenia. Podłogówkę mam sterowaną tym trybem, dla grzejników też powinno być OK a może i lepiej. 

Ale najpierw trzeba sprawdzić ten zawór i siłownik.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.