Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wentylacja w łazience - problem


kadamcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z wentylacją w łazience. Wentylator tam zamontowany uruchamiany jest sznurkiem.

Zauważyłem, a właściwie poczułem, że z wentylatora tego do środka łazienki dostaje się powietrze z zewnątrz.

Szczególnie uciążliwe to będzie zimą, gdyż będzie wychładzało pomieszczenie. czy montaż wentylatora z zaworem zwrotnym rozwiąże problem?

A może wylot jest nieodpowiedni? Poniżej przedstawiam na zdjęciu wylot.

Z góry dziękuje za okazaną mi pomoc i pozdrawiam

FB_IMG_1567854133261.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór zwrotny powinien pomóc, z tym że usuwasz skutek a nie przyczynę. Może wystarczyłoby jakieś nawiewniki zastosować ew delikatnie rozszczelnić okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wyciągnąć to białe i zostawić tylko ten kawałek poziomy w ścianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, sprawdzić nie zaszkodzi. Dodatkowo tam się będzie skraplać i cieknąć z powrotem do łazienki a jak zdemontujesz to przynajmniej będzie kąpać na zewnątrz o ile jakiś spadek jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie i przy cieplejszych dniach wentylacja grawitacyjna działa jak działa i tyle. Masz ciąg wsteczny.
Któryś komin wyciąga powietrze, więc żeby zbilansować brak dom musi gdzieś to powietrze zassać - znalazł dziure w ścianie i korzysta.
Jak zatkasz tutaj, a nie masz nawiewów to zacznie Ci zaciągać innym kominem. I tak błędne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo powietrze zwrotne to jedno, a skropliny będą dodatkowym problemem.
Nie mają gdzie spłynąć na zewnątrz to spłyną po ścianie w środku. Niech tylko będzie pierwszy przymrozek.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kadamcz Komin powinien wystawać ponad najwyższy punkt dachu 60cm, a przy dachach skośnych wysokość komina wyznacz się według schematu:

Clipboard01.jpg.9be7a29babcc46a2cc6fa4fed91b61c9.jpg

Do tego jeszcze trzeba pamiętać, że żeby wentylacja działała poprawnie do wentylowanego pomieszczenia musi dostawać się powietrze z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.