Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z cyrkulacją CWU


maciejtoya

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z cyrkulacją CWU. Po odkreceniu kranu, długo trzeba czekać na ciepłą wodę. Wymieniłem pompę na LFP Erga i nic to nie dało. Efekt ten sam.
Już mi ręce opadają. Instalacja jest nowa. Tak myśle co mógł instalator pomylić bo zarzeka się ze to niemożliwe.
Słychać jak pompa chodzi i tłoczy wodę. Patrząc na zdjęcie to pod pompą rurka jest lodowata natomiast powyżej pompy nad zaworem zwrotnym jest ciepła.
Wiec jak dobrze rozumuję to pompa powinna pchać wodę a ta rurka pod pompą w którymś momencie powinna zrobić się chociaż delikatnie ciepła jak już okrąży wszystko.

IMG_20190811_112424.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor zwrotny w dobra strone?

Na wyjsciu cieplej wody ze zbiornika jest zawor termostatyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecilem jeszcze raz pod zaworem zwrotnym pompę i spuscilem wodę. Momentalnie ciepła i nie było powietrza.

Jak mam wszystko zamontowane to ta rurka pod spodem ciągle zimna. 

Naszlo mnie, że może zawór zwrotny nie jest otwierany przez pompę. Sprawdzałem wczoraj palcem ten zawór i się otwierał. 

Ustawiony bieg mam na maksa ale do podobnych wniosków dochodzimy. Może jutro wymienię zawór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dorecho napisał:

Chyba nie będę już montował  ZZ z e sprężynka do cyrkulacji cwu.

Jak ten zz pracuje normalnie w strone przeplywu 'od dolu do gory" to sprezynke mozna wyrzucic. Ja tak zrobilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka chodzi na Maxa. Na 7 biegu. 

Otworzyłem wszystkie baterie w domu i spuscilem cały zbiornik cwu tak aby się odpowietrzylo wszystko. 

Jak to nic nie da to już nie wiem co mogę zrobić. 

Kusi mnie jeszcze wymiana zaworu. 

Informacyjnie rurka cyrkulacji to pp 25 mm przy pompie mam 20 mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora ta rura od cyrkulacji, a jakie są rury do zasilania CW?

Spuszczanie baterii nic nie da, raczej trzeba spuszczać przez cyrkulację.

Na początek jak masz czym to usuń ten ZZ i daj zamiast niego kawałek rury lub jakąś złączkę- wtedy zobaczysz czy bez ZZ działa, jak działa to jak już koledzy radzili wyrwij z ZZ sprężynę i taki wstaw z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, maciejtoya napisał:

Jak to nic nie da to już nie wiem co mogę zrobić

Sprobuj jak wyzej sambor pisze.

A ze glupio jeszcze zapytam. Ta rurka powrotu z cyrkulacji to napewno w dobre miejsce podlaczona do zbiornika? Jak wcisniesz paluchem zz (o ile sie da na cisnieniu) to powinien niezly prysznic cieplej byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak teraz odpaliłem pompę to z bojler rura od ciepłej wody robi się gorąca czyli tak jakby pompa pchala ta ciepła wodę (lub pchala do pewnego momentu). Natomiast rurka od cyrkulacji poniżej pompy jest zimna. 

U mnie wylot ciepłej wody na dom jest na wysokości 145 cm od posadzki. Natomiast wylot z bojler na 120 cm. 

Może to ma tez znaczenie. 

Tak sobie też myślę żeby zamontować odpowietrznik automatyczny na cyrkulacji przed wylotem do bojlera.

Pompka teraz chodzi na 7 biegu ale jest dość głośna. 

IMG_20190811_211906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.