Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Cyrkulacją Cwu


d80

Rekomendowane odpowiedzi

prawie ośrednicy tak

i co myślisz o powietrzu nie przestało - nie znikło?

no i sam strzeliłeś chyba gola -KAWITACJE

OŚ WIRNIKA musi być w POZIOMIE sprawdż w instrukcji na pewno opisane możliwości montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety cały obwód cyrkulacji cwu jest zrobiony na pexie 16ce. Zrobiłem tak bo w sieci jest duże ciśnienie i pomimo tak małego przekroju rur "szklankę chce wyrwać z rąk".

...

Zauważ, że zaw.bezp. na bojlerze puszcza dopiero przy 7-8Bar czyli po podgrzaniu tyle jest w rurach CWU - i niewiele da się poradzić bez naczynia przeponowego.

Aha, jak wyrywa szklankę, to załóż armatury z dławikami wstępnymi i wężykami przył - możesz wtedy podregulować max strumień wypływający po prostu śrubokrętem! Zastępczo proponuję zasuwki mosiężne którymi doskonale się przydławia (kulowe NIE powinny bo kawitują i zachodzą osadem).

Napisz co Ci wyszło z przeróbek...

PozdrA.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój manometr mierzy ciśnienie w bojlerze i mieści się ono w granicach 2,5 do 4,1 Bar . Dzieje się tak dlatego , że zawór bezpieczeństwa pozwala na cofanie się wody z bojlera do doprowadzenia zimnej wody. Ciśnienie na bojlerze rośnie w czasie podgrzewania jeżeli zakręcę zawór kulowy na doprowadzeniu zimnej wody.

 

Z dokumentacji pompy wynika , że taka pozycja jest dopuszczalna.

ZZ za pompą jest przy samym bojlerze.

 

Nadal mam bąble powietrza w instalacji cyrkulacji cwu. Na pewno jest jest to spowodowane przez podwyższone ciśnienie. Naczynie przeponowe będę musiał wstawić w momencie zamontowania ZZ od strony zimnej wody.

Przepuściłem setki litrów wody przez cwu i powietrze ciągle się pojawia. Myślę , że taką mam wodę. Nie wiem co dalej robić... (separator do cwu ?)

Gdyby to była kawitacja to było by to zjawisko ciągłe (w sensie pompa pracuje to "szumi") prawda ? U mnie pompa szumi jak dostanie powietrza. Jak powietrze (bąbel) przejdzie dalej wszystko chodzi jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU MASZ PEŁNĄ INSTRUKCJE I OPIS ODPOWIETRZENIA , żeczywiście może tak być zamontowana , chociąż spróbował bym iś dać w poziomie może metodą doświadczalną się uda

 

http://www.lfp.com.pl/pl/pdf/instrukcje/ERGA.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.