Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"farba Do Betonu" Na Taras


piastun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

u rodziców jest zadaszony taras. Nawierzchnia to poprostu beton. Mama chce to jakoś ucywilizować. 

Z uwagi na niefortunny kształt tarasu i usadowiania schodów i pracochłonność nie chce nawierzchni z płytek.

Zaproponowałem jej nawierzchnię z żywicy epoksydowej albo czegoś podobnego. 

Niestety taras jest częściowo wystawiony na działanie promieni słonecznych oraz 1-2 schodki są poza obrysem dachu (schody też chcemy pokryć żywicą)/

Ma ktoś z tym jakieś doświadczenie? 

Jaki producent, na co zwrócić uwagę?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem takiej farby na balkonie i sprawdza się takie rozwiązanie. Balkon mam również mam mocno nasłoneczniony i w całości niezadaszony. Powierzchnia tarasu jest całkiem ok - można zamieść, nie łuszczy się. Farba nazywała się Betondur EKO (akrylowo-silikonowa). Ta: https://www.betondur.com/betondur-eko/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Jak dawno temu malowałeś ten beton?

Czy słońce powoduje blaknięcie koloru?

Dokładnie nie pamiętam ale dobre 5 lat temu. Kolor był jasno-szary - trudno ocenić czy jest jaśniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest ale  śnieg się jej nie chwyta i można w zimie orła cień zobaczyć i latem po deszczu nie wchodzić w obuwiu bez bieżnika .poz Hermogenes

Ok, to jest słuszna uwaga. Czy w takim przypadku zastosowanie piasku kwarcowego zniweluje poślizg?

Kolejna sprawa to czym to malujecie pędzlem, wałkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem pędzlem 2x, wcześniej gruntowałem zalecanym przez producenta gruntem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak podest i stopnie malowałem podkładem i 2 razy durem tak jak zalecali wyszło ładnie gładko i niebezpiecznie .Natomiast podstopnice pomalowałem raz wygląda jak malowany beton jest chropowata. lecz po tym się nie chodzi nie można więc sprawdzić czy nie będzie się wycierać na powierzchni często deptanej. Powierzchnię stopni i podestu po pierwszej zimie podrapałem tarcza stalową na szlifierkę jest bezpiecznie niestety brzydko dlatego nawet nie wstawię zdjęć. Prace te wykonałem  15-18 lat temu jak farba była nowością .poz .Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.