Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant vs. immergas


sasik007

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam stoję przed wyborem kotła do nowo budowanego domu zapotrzebowanie na ciepło to 7kw więc szukam kotła 12-15 kw na oku mam 2 immergas 12 x tt lub Vaillant 146 5 /5 i teraz który będzie lepszy tzn chodzi mi mniej więcej o jakieś porównanie tych kotłów w 8mmergasie nic minimalna jest mniejsza w vaillancie jest to aż 3.3 kw pozdrawiam ps. zapomniałem dodać całość podlogowka 150m2 parter 2 rozdzielacze po 10 obwodów sterowanie strefowe.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 16:04, sasik007 napisał:

Witam stoję przed wyborem szukam kotła 12-15 kw na oku mam 2 immergas 12 x tt lub Vaillant 146 5 /5 i teraz  w Immergasie nic minimalna jest mniejsza w Vaillancie jest to aż 3.3 kw

Dobrze kombinujesz,  VICTRIX 12 X TT 2 ERP  ma większą modulację mocy od 1,9-12 i zresztą ma lepszy wymiennik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sasik007 napisał:

czy faktycznie immergas ma lepszy wymiennik od Vaillant a?

Jest  wymiennik ciepła, wykonany ze stopu aluminiowo-magnezowo-krzemowego, Vaillant ma owszem lepsze kociołki ale są drogie.

Szeroki zakres modulacji umożliwia dokładną kontrolę składu mieszanki powietrze - gaz, co pozwala uzyskać wysoką sezonową sprawność.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uzyskanie  szerszego zakresu regulacji mocy palnika wymaga wyposażenia kotła w szereg elementów pomiarowych, regulacyjnych oraz precyzyjne określenie charakterystyki regulacji pracy palnika. Wpływa to cenę urządzenia. 

 

Urządzenia które  nie mogą  pracować z niską mocą, a są w tym samym przedziale cenowym, są odchudzone, producent uzyskuje większy zysk, powiększanie modulacji na siłę,  skutkowałoby  okresową niestabilną pracą palnika.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nikt nie powiększa modulacji na "siłę" - są takie i takie zakresy modulacji mocy i koniec.

To nie kocioł z załadunkiem ręcznym i sterowaniem teścia - nie zależnie od mocy skład mieszanki - gaz/ powietrze musi być taki sam w całym zakresie pracy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc Vaillant będzie lepszym wyborem nie zwracając uwagi na cenę ?? a czy różnica w mocy min. 1.9 a 3.3 kw będzie mocno odczuwalna w cieplejsze dni czy raczej się tym nie przejmować ?? Dodam że będzie to zestaw razem z zasobnikiem 150l.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, sasik007 napisał:

 czy różnica w mocy min. 1.9 a 3.3 kw będzie mocno odczuwalna w cieplejsze dni czy raczej się tym nie przejmować ?? 

Poczujesz ją jedynie w trakcie eksploatacji w portfelu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 

Cytat

zapomniałem dodać całość podlogowka 150m2 parter 2 rozdzielacze po 10 obwodów 

jest bardzo duże prawdopodobieństwo że tak będzie.

Może w zestawie kupisz, takiego Vaillanta,  np.  tutaj

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.