Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kociol Jednofunkcyjny Do Domu Jednorodzinnego


Piotrekdt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, przymierzam sie do kupna kotla gazowego jednofunkcyjnego, a ze wybor nie jest prosty prosze was o pomoc w doborze.

Od czego by tu zaczac, wiec dom

Dom jednorodzinny okolo 140m2 plus garaż

Sciany duzy max 29cm styropian 2razy po 5cm i pustak k3 12cm zewnatrz razem sciana okolo 52cm,

Podloga 10cm styropian, niestety nie pamietam jaki

Stropodach żelbetowy ocieplony 20 cm styropianem

Okna 3szybowe też nie pamietam dokladnie parametrow

Rodzaj instalacji

Piec pokoi plus salon i garaż grzejniki panelowe

Korytarz i kuchnia ogrzewanie podlogowe

Dwie lazienki ogrzewanie podlogowe plus grzejniki lazienkowe

Rodzina czteroosobowa, dom świeżo powstaly

 

Pod uwage jak na dzis biore kotly

 

1) Vailiant Ecotec VC 206/5-5 + Vih r 150 + MultiMATIC 700

 

2) Viessman Vitodens 200-W z Vitotronic 200 plus pojemnik na wode do 160 l, tutaj nie wiem dokladnie jak mocny kociol dobrac

 

3)De Dietrich nie wiem ktory model

 

4)Immergas Victrix tu tez nie wiem jaki zestaw dokladnie wybrac

 

Reasumujac nie mam parcia na marke, w sklepie doradzaja mi vailianta, zanim jednak podejme ostateczna decyzje, chciałem prosic Was drodzy forumowicze o pomoc, moze jezeli mozecie podac z 3 modele, ktore wedle was godne sa uwagi

 

Pozdrawiam serdecznie Piotrekdt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek policz zapotrzebowanie na ciepło na stronie http://http://cieplowlasciwie.pl a wynik wklej w tym wątku (link do wyliczeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krolik 6500 viesiek nie wiem victrix 4000 dietrich mcr3 4400 ekonomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, jestem dalej otwarty na wszelke wskazówki, rady i porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemnik na wodę galmet vulcan qadro od 100-200l wężownica 1,4m2 140l koło 1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o Berreta

 

Jeszcze jedno pytanie, lepiej kupić caly zestaw tak jak w vailiant czy wszystko osobno,oraz czy to ma później istotny wpływ na użytkowanie kotła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie wychodzi mi 15kw o ile dobrze obliczylem, zastanawiam sie jeszcze nad Berreta,ponoć dobry produkt. A co do pojemnika na wodę to lepiej zakupić go w zestawie jak np w Vailiant czy zrobić to osobno i czy to ma jakiś wpływ na późniejsze użytkowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik vaillanta to beczka do kiszenia kapusty chodzi o gabaryty z valillantem bylo sporo ptoblemów 3 na 5 montowanych kotłow nie odpaliło klinci na necie kupili drogi kocioł drogie cześci juz lepiej bereta:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze ile gwarancji na zasobnik daje producent  galmet 60 miesięcy  ile vaillant ? pewno 2 lata, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z immergasa tylko victrix exa zasobnik o dużej wężownicy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej bym się zastanowił nad wyborem kotła który może sterować dwoma obiegami CO i OP(pogodowo) do którego potrzebny do tego celu osprzęt nie jest katastrofą cenową a np.Immergas do nich nie należy)Owszem sam kocioł cenowo OK ale późniejszy osprzęt to masakra cenowa.Pewnie znów zobaczymy instalację zbudowaną na zaworze 3D stałotemperaturowym.

Zasobnik sugeruje Biawara Quatro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zatem montować? Jaki kocioł kiedyś byłem fanem Vaillant ale to było dawno temu były calo630 wiele obiegów oto wszystko było ok dopóki sterowniki nie zaczęły padać i siać zniszczenia ugotowany Vaillant przez kominek świdrujące pogodowej przebijające zawory przełączające, cena w górę jakość w dół więc od jakiegoś czasu przesiadłem się na victrix były Dietrich mcr 2 i kotły dużej mocy ale to inna bajka. Jakie kotły Pan poleca panie odpowietrznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termet ma nacznie przeponowe cim a to badziew bo ba gwarancji na 30 zamontowanych wymieniłem 28 problemem były wadliwe gumy cala seria byla do d przetestujemy termeta dlaczego nie, pełny kondensat za ponad 3000 wolf strasznie drogi na prowincji króluje immergas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie z Najlepszymi Życzeniami Noworocznymi oraz spoznionymi Swiatecznymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu to ktory zestaw polecacie, Immergas czy Vailiant, z powyzszych wypowiedzi troche sie pogubilem , chce sie ruszyc po swietach na sakup,tylko nie bardzo wiem czego szukac, czy wziasc gotowy zestaw czy zkomponowac go osobno??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość/cena, gwarancja/serwis, średnica komina/ max wysokości przy jakiej kocioł będzie pracował, wszystkiego dobrego w Nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, dzis pojezdze po sklepach, moze uda sie dobrze rozpoczac nowy rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich :)

Stoję przed wyborem kotła do nowo budowanego domu, wielkość i parametry izolacji podobnie jak u autora postu.

Całość ogrzewania 100% podłogówka - 150m2 parter + poddasze. Cała instalacja oparta na 2 rozdzielaczach 8 i 6 pętli. Policzyłem zapotrzebowanie na moc grzewczą budynku na http://cieplowlasciwie.pl wyszło zapotrzebowanie 11kW.

CWU realizowana przez zasobnik ACV Comfort 100L + cyrkulacja.

 

Zastanawiam się nad tymi kotłami:

Vaillant VC 146/5-5 18kW,
ACV Kompakt HRE eco 18 Solo
Saunier Duval AS 18-A.

 

Interesuje mnie sterowanie temp. zasilania CO za pomocą krzywej grzewczej kotła + czujnik temp. zewnętrznej.

Zastanawiam się czy te kotły będą odpowiednie do tego i czy zasobnik nie jest za mały do 2 łazienek w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączyłem schemat kotłowni dla zobrazowania. Zasilanie i powrót CO - pex 26x3, pętle 16x2.

Do biegu CO chcę wykorzystać pompę kotłową, na jakie parametry pompy zwrócić uwagę przy wyborze kotła.

 

Z góry dzięki za zainteresowanie :)

post-77771-0-15295300-1518345964_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.