Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik ekonergia - nie dopala węgla oraz mieli ekogorszek


jakub512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problemy z palnikiem EkoEnergii o mocy 25 KW, dokładnie tym:

https://www.domer.pl/palnik-slimakowy-zeliwny-ekoenergia-o-mocy-15-25-kw.html

Generalnie palnik użytkuję od jednego sezonu i do tej pory nie udało mi się tak skonfigurować pieca oraz uszczelnić paleniska, aby ekogroszek spalał się poprawnie. 

Problemy, które zaobserwowałem to:

1. mielenie węgla na miał

Video 1, które pokazuje co "wypluwa ślimak" - zmielony na miał ekogroszek:

oraz Video 2 które pokazuje, że w zasobniku jest ekogroszek o właściwej granulacji:

2. Nieodpalanie węgla - węgiel dobrze dopala się tylko z tyłu paleniska - najbliżej dmuchawy. Zaraz po rozpaleniu, gdy zasypię ręcznie węgiel od góry to pali się fajnie, pełnym płomieniem z całego paleniska. Po kilkudziesięciu minutach pracy pieca - gdy ilość "miału", który naprodukował piec ulega zwiększeniu na palenisku, ogień przemieszcza się tylko na tylną część paleniska a z przodu i prawej strony  paleniska przesypuje się niedopalony węgiel do popielnika. Palenisko uszczelniłem od góry oraz od dołu, niestety mimo w miarę wyrównanego dopływu powietrza z każdej ze stron, węgiel spala się nierównomiernie, ponieważ spala dobrze się jedynie tam gdzie jest gruby węgiel a z prawej strony i z przodu podajnika  utrzymuje się jedynie żar. 

Obecne ustawienia pieca to:
czas podawania : 6s
czas przerwy : 54 s
moc dmuchawy : 25%
przesłona na dmuchawie przysłąnięta na 75%

Zwiększenie mocy dmuchawy lub szersze otwarcie przesłony powoduje efekt "pieca rakietowego".
Zwiększenie dawki węgla, np 1:8 lub 1:7 powoduje przesypywanie się węgla, dodanie powietrza (punkt wyżej) powoduje również efekt "pieca rakietowego", przesypywanie niedopalonego węgla na lewą stronę i do przodu oraz nadmierne nagrzewanie drzwiczek komina oraz całego otoczenia. 

Jakieś rady jak sobie poradzić z tymi problemami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia powstawaly podobne problemy na batorym,jest to palnik podobny.Jesli dobro usczelniona korona palnika,potem przy usczelnieniu zaklejaj otwory napowietrzajace každy drugi-tam gdzie pali sa mocno-u podajnika i na dole 2 pierwsze zaraz,z poprzednej strony troche wiecej,tak do polowe.Jak widač tam sa wiecej kawalki wegla.Jak u mnia.Pomoglo mi na 100%,juž w inych tematach tu bylo rozwiazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.