Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Nierównym Dopalaniem W Palenisku


pawel1994

Rekomendowane odpowiedzi

Witam towarzyszy mi problem niedopalania całości groszku w palenisku. Kocioł 3.2kw dworek bis zpt eko iii z dużym paleniskiem. Problem polega na tym że spalanie jest tylko od strony podajnika i nie wiem jak mogę sobie z tym poradzić ustawienia wyglądają następująco czas podawania : 10sek przerwa podawaniu :60sek nadmuch : 25 bieg ( klapa dmuchawy otwarta na maxa ) praca w podtrzymaniu : 4sek przerwa w potrzymaniu 5min. Palnik marki ekoenergia. Sterownik pieca tech st-580 zpid

post-75116-0-90670200-1507754282_thumb.jpg

post-75116-0-46369600-1507754295_thumb.jpg

post-75116-0-33754800-1507754309_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenisko było czyszczone i klejone specjalnym sylikonem jakieś 3tyg temu :( bo 3tyg temu zakładano mi zawór trójdrożny bo przy pierwszym montażu nie założono go nie wiadomo z jakiego powodu i właśnie wybił kielich paleniska i oczyścił bo twierdził że mega zapchane było wyczyścił i te na dole "żeberka" i od góry dziurki i jak widać efektu brak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz niski odbiór ciepła to dla ekoenergii z tak dużą "japą" przyda się duża cegła szamotowa na płask od strony kosza właśnie na palniku no i niskokaloryczny groszek.

Ten dworek ma 32 KW czy pow. wymiennika 3,2 m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już doczytałem, że to 32 KW, 2,7 m2 wymiennik. Groszek masz dobry, na mrozy się sprawdzi. Teraz Twój palnik pracuje na niskiej mocy, dlatego takie objawy. Jaką powierzchnię ogrzewasz? dom docieplony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 3.2kw 2.7m powierzchnia grzewcza nieco ponad 250m zasilanie górne wyjście z pieca idzie na strych na rurach 2calowych i ze strychu do poszczególnych grzejników. Dom docieplony styropianem 10 stropy również docieplone styropianem 5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży kocioł jak na tą powierzchnię ale spoko, połóż cegłę, powinno się poprawić. Mieszkam blisko, ma być teraz przez tydzień ciepło więc pewnie wygasisz, ale bez cegły to raczej przy mrozach dopiero z tym groszkiem jaki masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha a zmiany ustawień by nie pomogły.? wiekszy nadmuch czy podawanie.? piec jest aktualnie ustawiony na 50stopni i regulacja zaworem trójdrogowym i strasznie denerwuje mnie że właśnie pali sie tylko w połowie paleniska i trzeba co jakiś czas przerzucać pogrzebaczem z tej lewej nie palącej się strony na prawą gdzie się pali bo inaczej wyrzuca do popielnika nie spalony groszek  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć 55 jeżeli masz głowice na grzejnikach. Nic nie przerzucaj, połóż jakąkolwiek cegłę, nawet ceramiczną, jeżeli na tą chwilę nie masz szamotowej, efekt zauważysz już po paru godzinach.

 

http://postimg.org/image/4tpfjxdzn/

 

Tutaj jest inaczej, ja mam po przeciwnej stronie i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na grzejnikach wlasnie brak jakiejkolwiek regulacji spróbuje bo właśnie przez takie nie palenie się w całym kielichu moim zdaniem długo dłużej dobija temperaturę bo pali się tylko połowa kielicha a piec jest duży i potrzebuję mocnego strzała żeby szybko dobic temperaturę   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to że za duzy ten palnik  było juz o nim sporo napisane jak go przerobic albo cegła albo nakładka http://minertu.eu/kategoria,38/dysza-do-palnika-brucer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam towarzyszy mi problem niedopalania całości groszku w palenisku. Kocioł 3.2kw dworek bis zpt eko iii z dużym paleniskiem. Problem polega na tym że spalanie jest tylko od strony podajnika i nie wiem jak mogę sobie z tym poradzić ustawienia wyglądają następująco czas podawania : 10sek przerwa podawaniu :60sek nadmuch : 25 bieg ( klapa dmuchawy otwarta na maxa ) praca w podtrzymaniu : 4sek przerwa w potrzymaniu 5min. Palnik marki ekoenergia. Sterownik pieca tech st-580 zpid

Ustaw 10 na 50 palenie - podtrzymanie 15 na 30 i wyreguluj powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do nadmuchu to w jakich granicach ustawiać w skali od 5 do 100 biegu.? bo czytałem dużo na forach i pisali żeby nadmuch był jak najmniejszy tylko że wypowiadali się właściciele kotłów 1.5kw 1.7kw a wydaję mi się że do mojego kotła 3.2kw z racji nawet wiekszego paleniska ustawienia będą się różnic takie jest moje zdanie może sie mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

położyłem cegłę od strony podajnika aby wymusić wiecej powietrza na drugą stronę paleniska tam gdzie nie dopala i rezultatów brak :/ od wczoraj w nocy pracował do dzisiaj po południa i nadal nie dopala całości. Ustawiłem nawet ust fabryczne gdzie podawanie to 20sek przerwa 60sek i siła nadmuchu 60bieg i tak pracował ponad 2godz i również nie dopalało na końcu paleniska :/ już sam nie wiem o co w tym wszystkim chodzi już myślałem aby zatkać czymś tylko nie wiem czym żeby wytrzymało temperaturę te dziurki od góry paleniska żeby wymusić na koniec większą ilość powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem siłe nadmuchu na 80bieg i na fotach widać efekt minimalny płomień się pojawił ale zauważyłem że przy takim nadmuchu dłużej piec dobijał do zadanej temperatury

 


o to zdj

post-75116-0-84975500-1507838798_thumb.jpg

post-75116-0-03105200-1507838807_thumb.jpg

post-75116-0-21364300-1507838816_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.