Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sufit z płyt OSB 12mm.


palacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie mam do zrobienia sufit z płyt OSB 12mm ok 70m2. Pytanie do was belki drewniane 18x12cm rozłożone są co 110cm na całej powierzchni i tu pytanie z czego zrobić ruszt gdyż, belki się po uginaly i nie są w jednej płaszczyźnie więc trzeba zrobić ruszt?

Czy ruszt z profili do KG co 50cm nie będzie za słabo? Tylko czy  co 110cm wieszaki nie będzie skromnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

To w zupełności wystarczy bo belki co 110cm ale na szekokośc i tak dajesz co 60cm bo tak się robi a to że belki pouginane to jaki problem ? przecież to wieszakami regulujesz wg profila , ustalasz sznurkiem poziom i kręcisz profile , płyty karton gips są też 8 mm w razie czego ale wg mnie spokojnie 12-ki można dawać to tylko 30kg a wisieć to będzie na co najmniej na 9 punktach więc jaki to problem ?

oczywiście nie dawaj profili wzdłuż belek tylko w poprzek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@berthold61

Nie wiem czy belki wzdłuż czy na szerokość,ale pytanie było co ile rozstaw profili i wieszaków.

Profile o rozstawie 50cm to za mało tak jak i wieszaki co 110cm-co 110cm u niego może być profil główny,czyli te belki.

14 minut temu, berthold61 napisał:

to będzie na co najmniej na 9 punktach więc jaki to problem ?

7 przy rozstawie 40cm,więc nie wiem skąd u Ciebie aż 9 punktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belki idą 110cm jest ich 10szt pytanie jak dam w poprzek tych belek np laty na esach to czy ta lata między wieszakami nie będzie za skromnie te 110cm?

Czyli będę miał 4,5 mb late wisi tylko na 4 wieszakach nie za słabo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@todiTo nie łatwiej dać esy do KG? 

I taka Łata wisi tylko na czterech punktach czyli co 110cm i to wystarczy? 

Płyta 250cm więc wieszak co 50cm więc 6 punktów więc może i spoko. 

Dać 12 czy 9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te belki czasem nie zmieniają czasem kształtu w zależności od pory roku? U mnie tak było, ogromne stuletnie bele odkształcały się jesienią z 1,5 cm. Dom murowany oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, todi napisał:

U mnie  łata ma 4x5 cm.

Zgadza pomyliłem się haha. 

Czyli mocowanie łaty co 110cm wystarczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u góry nie zależy ci na estetyce zawsze możesz coś wzmocnić , zawsze można dać gęściej łat,dorzucić łatę wzdłuż między belkami.No i porządne wkręty ciesielskie na torx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jamjestcichyspokojnie@Jamjestcichyspokojnie mylisz sie wiem o co chodzi. Kombinuje łaty jutro niech trochę przeschna jadę po wkręty i wieszaki i do roboty.

Dzięki Koledzy za wszystkie rady i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KsieciunioNie będzie szpachlowa typowy garaż dla auta, rowerów i mały warsztat z narzedziami i innymi gratami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.