Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki kocioł wybrać, beretta mysmart czy wolf


fero323

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Stoję przed wyborem kotła w bliźniaku około 130m2 powierzchni ogrzewanej, wszędzie będzie ogrzewanie podłogowe, jedynie drabinki w łazienkach i zwykły grzejnik w garażu.

Brak piwnicy i poddasze wg planu otwarte (schody)nieogrzewane, do tego rekuperacja Wolfa.

Hydraulik doradza prosty obieg ogrzewania podłogowego bez żadnej automatyki, oddzielny obieg na parter i oddzielny na piętro.

Z proponowanych kotłów 1-F (osiedle deweloperskie) dostałem wybór między berettą quadra lub mysmart a Wolfem FGB28 lub znacznie droższym CGB2-20. Do tego oczywiście jakiś zbiornik CWU, też powyższych firm.

Jestem spod Warszawy.

 

Co w tej sytuacji wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysisz mieć te drabinki i grzejnik w garażu ? 

Nie lepiej mieć sama podlogowke, a drabinki grzać elektrycznie ?

W/w przypadku zaoszczedzil bys na skomplikowanym układzie, i na spalaniu.

Przy dobrze wykonanej instalacji pewnie wystarczył by kocioł i rozdzielacze, wszystko sterowane pogodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale policz ile zaplacisz za cala automatyke która obsłuży dwa obiegi grzewcze.

Grzejnik w garażu pewnie lekko bedzie grzal, a te w łazience tylko do ręczników, a inwestycja spora. Musisz to policzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozbić dwa obiegi grzewcze. Chyba, że grzejniki będą działały na rozdzielaczu wraz z podłogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalacja bedzie dobrze wykonana, a dom jest dobrze docieplony to szukaj kotla ktory ma dużą modulacje i serwis który jest w Twojej okolicy.

Najlepiej taki który startuje od 2-3 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, fero323 napisał:

Nie wiem jak to ma być zrobione, deweloper ma to zrobić prawidłowo.

Pytałem o piec. :)

Lepiej się wszystkiego dowiedz o instalacji, inaczej długo będziesz na tym forum przebywał.

Z kotłów to do 1 obiegu grzewczego to każdy z nich

Dla dwóch juz tylko Wolf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.