Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc Przy Doborze Kotła Vaillant, Wolf, Beretta, Termet


monika88

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, na wstępie, że jest to mój pierwszy wątek -witam Wszystkich Forumowiczów :) 

Chciałabym zwrócić się o pomoc w doborze kotła gazowego. Z natury zawsze czytam opinie o produkcie zanim napiszę zapytanie i w tym przypadku jest to problem, gdyż czytając o kotłach, które zostały mi zaproponowane natrafiam na 8-18 opinii, gdzie połowa pisze,że jest zachwycona, a druga połowa każe omijać szerokim łukiem. Poniżej podaję modele kotłów, które doradzili mi instalatorzy, wraz z ceną, która obejmuje kompleksowy montaż od A do Z. Dodam jeszcze, że wyceny dokonali trzej różni instalatorzy. Odnoszę wrażenie, że próbują mi sprzedać coś, co zalega na magazynach, gdyż na pierwszy rzut oka widać, że się nie znam :) A ich wypowiedzi są całkowicie różne od siebie...

 

TERMET ECOCONDENS GOLD PLUS 20kW   6730 zł 

 

WOLF CGB-K-20       8700 zł

 

TERMET ECOCONDENS SILVER 20-25kW     6500 zł

 

BUDERUS LOGAMAX PLUS GB 062 24kW      7500 zł

 

FONDITAL ANTEA KC 24 kW     6300 zł

 

JUNKERS CARAPUR COMPACT ZWB 24 kW   7500 zł 

 

JUNKERS CARAPUR SMART ZWB 24 kW   8500 zł

 

VAILLANT ECOTEC PURE VCW 226/7-2    7850 zł

 

BERETTA QUADRA GREEN 25 CSI    7300 zł

 

Chciałabym znaleźć jakiś "złoty środek", gdyż czytając opinię każdego z tych produktów jedni zachwalają, a drudzy odradzają- pisząc o częstych awariach i kosztownych naprawach. A ja już nie wiem, co mam wybrać... Bardzo proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj instalacji to 11 grzejników bez podłogówki na 110m2, a kocioł ma być dwufunkcyjny bez zasobnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do termeta to sam bede go instalowal, wybór padnie raczej na silvera, ale on kosztuje około 3100zł. Te ceny to jakieś dziwne.

Masz w domu już gaz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz jest, bo obecnie jest kocioł z otwartą komorą spalania. A ceny są takie, gdyż obejmują całość czyli kociol+ montaz+ materiał w tym przeróbka komina pod kondensat (cwaniaki sobie trochę liczą...) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym Panowie argumentują ten wybór? I czym aktualnie grzejecie? Bo generalnie jest spora różnica cenowa- jak się więc do tego maja inne rzeczy np. wytrzymałość oraz zużycie gazu, bo aktualnie mam dość duże rachunki... I czy płacąc za piec mniej coś na tym zyskam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie w pierwszej kolejności patrzyłam na Termeta, bo cena jest dużo niższa. Tylko zdziwiło mnie to, że w 3 różnych sklepach, 3 różnych sprzedawców, którzy wysłali do mnie 3 różnych instalatorów, to żaden nie reklamował tego pieca tylko wszystko z wyższej półki np.Wolf,Beretta itp. I podobno w tych droższych piecach jest wymiennik aluminiowo- krzemowy.... Co nic mi oczywiście nie mówi.... ;)

 

A kto z Forumowiczów używa Termeta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoją instalacja nie jest wymagająca i obsłuży ją każdy kocioł.W tej sytuacji zwróciłbym uwagę na dostępność serwisu,małą awaryjność i w miarę nie drogie części.Wolf is the best ale nie wykorzystasz jego możliwości a Beretta to absolutnie nie wyższa półka tylko znacznie musisz "skłonić głowę" w dół na niższą półkę ;)

I jeszcze jedna uwaga,chcąc mieć oszczędności przy kotle kondensacyjnym grzejniki powinny być gabarytowo większe,dobrane na parametry np.55/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o większe grzejniki?

 

I jeszcze jedno pytanie: czy to prawda, że kocioł ma być mocniejszy? Ja mam około 110m2 i niektórzy twierdzą, że ma być 24kW, a inni wręcz przeciwnie, że 20kW wystarczy. Tylko pytanie czy używając wody użytkowej na piętrze kocioł 20kW da radę nagrzać wodę? Gdyż piec będzie uzywany bez zasobnika- przeplywowo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o większe grzejniki?

 

I jeszcze jedno pytanie: czy to prawda, że kocioł ma być mocniejszy? Ja mam około 110m2 i niektórzy twierdzą, że ma być 24kW, a inni wręcz przeciwnie, że 20kW wystarczy. Tylko pytanie czy używając wody użytkowej na piętrze kocioł 20kW da radę nagrzać wodę? Gdyż piec będzie uzywany bez zasobnika- przeplywowo....

Tak większe grzejniki.Tobie na potrzeby CO (grzejniki)wystarczy i 14kW ale dla potrzeb CWU trzeba mieć jak największą moc aby była duża wydajność na ciepłą wodę użytkową a to zazwyczaj w kotłach nie idzie w parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@teres Przyjrzę się w takim razie temu Termetowi, ale z tego, co widzę w opiniach, ludzie strasznie narzekają na sterowniki czyli, że jak temperatura w pokoju osiągnie temperaturę zadana na sterowniku, to piec się wyłącza całkowicie i stygnie a potem załącza się na nowo i że to podobno jest wada- co Ty o tym myślisz? No ja jestem bardzo podatna na takie opinie, bo nie znam się na tym, a widzę, że jesteś z Bielska tak jak ja, to może znasz sklep w którym konkretni fachowcy poleca mi, co jest faktycznie dobre, a nie co zalega im na magazynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzien dobry - remontuje mieszkanie (175m2, jeden poziom).

Po starym wlascicielu mam instalacje w miedzi (rocznik 2004) i zamontowany (10.2018) kociol Beretta My Smart 20 R.S. I.

Mam kilka pytan do ekspertow i bede wdzieczna za pomoc:

- chcialabym zostawic miedz (wrzucic ja tylko pod tynk, oczywiscie w otulinie); czesc instalatorow namawia mnie na zrobienie instalacji od nowa w plastiku. Co o tym sadzicie? Potrzeba czy naciaganie na koszty?

- dostalam w prezencie nowy piec Wolf CGB-2 20Kw - czy warto wymienic te praktycznie nowa Berette na tego Wolfa? Wiem, ze oba sa niestety na granicy mocy (oba maja 20Kw, do tej powierzchni to tak na styk), ale poniewaz oba sa w spadku za darmo, to nie bede szukala trzeciego kotla o wiekszej mocy na razie

Z gory dziekuje za fachowe odpowiedzi!

Eliza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ursa napisał:

Dzien dobry - remontuje mieszkanie (175m2, jeden poziom).

Po starym wlascicielu mam instalacje w miedzi (rocznik 2004) i zamontowany (10.2018) kociol Beretta My Smart 20 R.S. I.

Mam kilka pytan do ekspertow i bede wdzieczna za pomoc:

- chcialabym zostawic miedz (wrzucic ja tylko pod tynk, oczywiscie w otulinie); czesc instalatorow namawia mnie na zrobienie instalacji od nowa w plastiku. Co o tym sadzicie? Potrzeba czy naciaganie na koszty?

Jest ryzyko, że rury miedziane i kształtki (zwłaszcza w przypadku zbyt małych średnic) będą już zużyte. Ja bym wymienił na nowe, jeśli robisz poważny remont.

4 godziny temu, Ursa napisał:

- dostalam w prezencie nowy piec Wolf CGB-2 20Kw - czy warto wymienic te praktycznie nowa Berette na tego Wolfa? Wiem, ze oba sa niestety na granicy mocy (oba maja 20Kw, do tej powierzchni to tak na styk), ale poniewaz oba sa w spadku za darmo, to nie bede szukala trzeciego kotla o wiekszej mocy na razie

Według mnie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2019 o 18:07, zz292 napisał:

Tylko Vaillant. To Mercedes w śród kotłów gazowych 

Za ten kocioł który podałaś dałem 4200zł. Kupiłem przez internet w Katowicach 

Mam Vaillanta w obecnym mieszkaniu - kupiony nowy, juz kilkukrotnie naprawiany - min. wymieniona pompa. Z tymi piecami jak mercedesy, to jak z samymi mercedesami - to juz nie to co kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ursa napisał:

Dziekuje. Remont generalny - do legarow. W czym zrobic nowa instalacje jesli taka bedzie decyzja

?

Jak chowane w ścianę to pex zaciskany lub drożej miedź (różnicy w działaniu nie będzie).

Tylko nie daj się namówić na PP zgrzewane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.