Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmywarka jaka wybrac?


Dioob

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie koledzy proszę o poradę jakiej firmy zmywarkę kupić, konkretnie szukam czegoś do zabudowy, 60 i najlepiej ze środkiem całym że stali. Po krotce właśnie pozegnalem się z 5 letnia zmywarka bosch w której z dnia na dzień bez powodu spalił się moduł wart 3/4 ceny nowej i niechce tej firmy widzieć na oczy więc bosch odpada. Po wizycie w serwisie agd na to pytanie Pan odpowiedział mi krótko :kup Pan najtańsza a za różnice w cenie rozszeż gwarancję na 5 lat bo jakiej nie kupisz i tak kleknie po tym okresie. Może macie jakieś uoatrzone i sprawdzone modele więc proszę o radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie zmywarki bosha. Jedna 9 lat druga 3. Zero problemow. Ale rozumiem - zdaza sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 10 lat Electrolux. Praktycznie codziennie zmywanie. Jak narazie zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230
7 minut temu, Dioob napisał:

No właśnie koledzy proszę o poradę jakiej firmy zmywarkę kupić, konkretnie szukam czegoś do zabudowy, 60 i najlepiej ze środkiem całym że stali. Po krotce właśnie pozegnalem się z 5 letnia zmywarka bosch w której z dnia na dzień bez powodu spalił się moduł wart 3/4 ceny nowej i niechce tej firmy widzieć na oczy więc bosch odpada. Po wizycie w serwisie agd na to pytanie Pan odpowiedział mi krótko :kup Pan najtańsza a za różnice w cenie rozszeż gwarancję na 5 lat bo jakiej nie kupisz i tak kleknie po tym okresie. Może macie jakieś uoatrzone i sprawdzone modele więc proszę o radę. 

W zyciu nie kupie niczego co sie nazywa Bosh albo Siemens. Mamy na zakladzie czajniki do kawy i herbaty. Produkty tych marek siadaly co pare miesiecy Poszlo 6sztuk. Po zmianie na jakies tanie Severiny problemu nie ma. I oba dzialaja  juz ponad poltora roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zmywarka pracowała bezawaryjnie 14lat , po awarii nie było już części na rynku była to zmywarka siemens 45cm,

druga bosch 60cm pracuje już 8 rok i nic się nie dzieje, mycie min 3x w tygodniu- rocznie idzie ok 150-160 kostek do mycia.

 

PS

Severin to też "stajnia" boscha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm 3 razy w tygodniu przez 8 lat to jakieś 3.5 roku mojego użytkowania  czyli codziennie jedno zmywanie a zdarzało się i to czesto że i dwa ale odliczajac urlop itp to spokojnie 365 kostek w roku. A czy ktoś używa beko? Do niedawna sprzęt tej firmy miał 5 letnia gwarancję producenta, może warto zaryzykować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212

Bez znaczenia i tak wszystko robią w Chinach a części zamiennych nie ma chyba, że w cenie nowej to się średnio opłaca. Taka ekologia w wykonaniu ekologów z Unii.

Pierwsza zmywarka jaką jeszcze rodzice kupili w latach 90tych to był Bosch i chyba jeszcze do dzisiaj działa nie wiem bo dawno nie byłem, niestety reszta sprzętów kupiona już po wstąpieniu do unii to tak 6-8 lat i stop i to jedne z droższych na rynku. "Niemiecka" lodówko zamrażarka za nie pamiętam około 3000 zepsuła się po 6 latach padł jakiś czujnik temp oczywiście do dostania tylko z całym układem cena wiadomo jaka, cały agregat się wyłączył ale udało mi sie zamiennik dolutować i działa już 3ci rok dobrze rokuje, zmywarka do zabudowy chyba elektrolux też działa jak na razie 7my rok.

To loteria i cena też nie jest wyznacznikiem jakości bo marka dzisiaj to marketing a marketing to cena, te same części idą do tych samych produktów tylko nalepka z marką się różni i cena. To samo się dzieje z żywnością na przykład ten sam tuńczyk można kupić za 3 zeta i za 7 tylko opakowanie inne rozpoznać można po kodzie fabryki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest kolego miki1212 jak piszesz. Sprzętu z lat 90 też niema co porównywać,oddajac swoją do serwisu agd(taki mały zakład, żaden autoryzowany) właściciel pokazał mi zmywarkę Boscha która ma 25 lat i dalej działa. Osobiście mam wrażenie że z roku na rok jakikolwiek sprzęt z górnej półki jest gorszej jakości niż ten z najniższej z przed kilkunastu lat. Ale to chyba nikogo nie dziwi  gdyby Mercedes robil auta pokroju '' beczki'' dziś Mercedesa by nie było. Więc chyba koleś z serwisu z tym tanim sprzętem miał trochę racji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt z lat 90 to inna klasa ,robiony porządnie sam mam lodówkę AMICA  rocznik 1996 i działa do dzisiaj bezawaryjnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beko din26220, padła po około 2.5 roku, jako ze nigdy nie rozszerzamy gwarancji musze ja naprawić, ew.kupić nowa.

Zmywanie co drugi dzień, nie raz codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, todi napisał:

Tylko w latach 90  na lodówka trzeba był *** 2 m-c a dzisiaj 2 tyg.

Wiem kolego ale osobiście nawet i był pół roku na nią czekał gdyby miała pracować 10 lat. Teraz masz towar od ręki z tym że raz albo dwa razy w roku czekasz na serwis po 2 tygodnie. A nie wspomnę o nerwach gdy chcesz coś zareklamować to uczucie jak wszyscy cię maja z tyłu jest bezcenne. Pozostaje mi szukać sprzętu z najlepiej rozwiniętym serwisem gwarancyjnym który jest najbliżej mnie a marka pozostanie sprawa drugorzędna. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj. Ja kupiłem tego HotPointa za 950. Siostra pracuje w Euro RTV. Z wyrazu ARISTON odkleiła się nóżka z litery R i mam napis APISTON. Mi to nie przeszkadza. A 400 czy nawet więcej mam w kieszeni. Także ja trafiłem na okazję. Póki nie było zmywarki to było u nas poszanowanie kubków, talerzy. Każdy wiedział, że ktoś to musi pozmywać. Dzisiaj? Wezmą szklankę. Raz wleją napoju. Kolejna dawka napoju, kolejna szklanka. Talerzyk do ciasta? To samo. Kiedyś chciało się wypić drugą kawę, płukało się kubek i robiło nową. Dzisiaj bierze się świeży kubek. Nawet czasami ja się sam łapię na to. Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie kupić drugą. Bo jak ją włączysz, to już sterta to następnego mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe wiem jak jest bo mam to w domu, szczerze jak padla mi obecną zmywarka to szczerze zalamka nie ze trzeba wydać parę złoty tylko jak to wszystko ogarnąć . Żona miała kupywac telefon to pierwsze co to jedz i kup zmywarkę hehe. Naprawdę bieda bez niej. Do dobrego to szybko się przyzwyczaić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli producenci zastąpili metalowe części plastikowymi tak jak ma to miejsce np w pralkach to nie wróżę żadnej zmywarce pracy przez 10lat-to już nie te czasy :)

Także szukaj taką zmywarkę,którą ewentualnie łatwo i tanio naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko czy ktoś z kolegów posiada zmywarkę z możliwością podpięcia pod ciepła wodę? Ta o której myślę posiada te funkcje, mam cwu grzane z kotła na ekogroszek całoroczne, odległość do bojlera to 1-2 metry instalacji (kuchnia nad kotłownia), czy ma to jakieś logiczne uzasadnienie, nie ponosze żadnych kosztów przyłącza poza trojnikiem. Bardziej sklanialbym się do efektywności mycia naczyń niż oszczędności. Wyczytałem gdzieś że naczynia po plukaniu wychodzą bez połysku ale tu są zdania podzielone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Amica. Już chyba 6 rok. Zmywanie codziennie. Działa OK, jedynie kosze na talerze powoli zjada rdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dioob napisał:

z możliwością podpięcia pod ciepła wodę?

Niby ok bo po co zmywarka ma podgrzewać wodę (prąd),gdy można podłączyć ciepłą wodę.

Z drugiej strony co będzie,gdy woda w kranie będzie zbyt gorąca do danego programu w zmywarce? Chyba,że masz dwa wyjścia-ciepła/zimna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się się i ja, każda albo prawie każda zmywarka ma możliwość   w ustawieniach, na ciepła wodę ( instrukcja). Zmywarki maja programy do zmywania w temperaturze do 70 * a więc zmywarce  nic nie grozi, ale mycie  szkła jest zalecane w temperaturze 45 - 50* i tu jest problem, jeżeli żonie wykończysz jakiś komplet szklanek? Nawet jest przez producentów zalecane do podłączenia do ciepłej wody pod warunkiem,że nie grzejesz tej wody bojlerem elektrycznym, bo to traci jakikolwiek sens.Wszystko jest na ten temat w instrukcji danej zmywarki. Jaką zmywarkę... w dzisiejszych czasach prawie w każdej w środku to są te same części, obojętnie jakiej firmy kupisz. Miałem pierwszą Amicę 10 lat, teraz Simens, albo inaczej Bosch bo to w tej chwili ta sama firma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam aristona  ok. 15 lat zero problemów ale kosztował 2500 cała zrobiona z nierdzewki ,od początku podłączona do ciepłej wody..Ja jak kupuję jakiś sprzęt to szukam z jak najdłuższą gwarancją producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miki1212
Godzinę temu, Roman1957 napisał:

ale mycie  szkła jest zalecane w temperaturze 45 - 50*

Przecież taka temp jest chyba najbardziej popularna w bojlerach a do 70 stopni powinno sie bojler grzać okresowo żeby wybić Lagionelle chociaż ja nie zauważyłem żeby ktoś się kiedyś zatruł. W bateriach automatycznych tez jest ograniczenie temp wody chyba do 38 stopni więc po co grzać wyżej niż 50 to strata energii chyba, że ktoś ma mały bojler to może jakoś temp nadrobić ale w ograniczonym zakresie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.