Skocz do zawartości
IGNOROWANY

który wybrac?


krzysiekpli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znalazłem w "zaprzyjażnionych kotłowniach" cztery piece każdy z innej firmy. Jeżeli ktoś ma taki piec lub wie coś na jego temat to proszę odpisać co do jakości samego pieca jego sprawności. Może któryś z wymienionych to porażka to też prosze napisać. Akurat te piecę mają znajomi ale każdy chwali swój że "super pali". Jak się spotkaliście z tymi wyrobami to proszę o opinie na ich temat. Może to pomoże mi dokonać wyboru.

 

1) Kocioł typu SAS WWG - kocioł węglowy 23 KW

2)Kocioł EKO II 24KW

3)PER-EKO KSW 24kW

4)Zębiec KWKD 22KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak z praktyki:

SAS odpada. Marnie wykonany wbrew zapewnieniom producenta, trudny w czyszczeniu.

EKO II ma strasznie marną stałopalność - 15 godzin!!!!!!!!!!!!! Plus: uczciwość producenta podającego prawdziwą stałopalność.

PER EKO - osobiście nie mam zdania, ale jeden z moich znajomych chce udusić człowieka, który mu go polecił.

Zębiec KWKD -najlepszy z tych czterech, solidny, dobre rączki i drzwiczki.

 

Zaproponuję ci jeszcze Warmet SDS ceramik 24 kW bez sterownika pieca. Najlepszy - moim zdaniem - wybór.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panów napisze jak jest , chcę na piec wydać do 3 500 zł. Czy z wentylatorem czy bez, byle by cena była do 3 500 zł.

Jeśli kupowaliście piec w takiej cenie to napiszcie co to było i czy godny polecenia.

Do 23 KW , Jest to parter z uzytkowym poddaszem do wysokości 2.6 m jest 152 m. całkowita powierzchnia podłóg 178 m (licząc wszystko razem z powierzchnią pod skosami)

Ściana kratówka na 25 cm oklejona styropianem na 14 cm, pod dachem 25 cm wełny, bez piwnic na parterze 10 cm styropianu pod wylewką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panów napisze jak jest , chcę na piec wydać do 3 500 zł. Czy z wentylatorem czy bez, byle by cena była do 3 500 zł.

Jeśli kupowaliście piec w takiej cenie to napiszcie co to było i czy godny polecenia.

Do 23 KW , Jest to parter z uzytkowym poddaszem do wysokości 2.6 m jest 152 m. całkowita powierzchnia podłóg 178 m (licząc wszystko razem z powierzchnią pod skosami)

Ściana kratówka na 25 cm oklejona styropianem na 14 cm, pod dachem 25 cm wełny, bez piwnic na parterze 10 cm styropianu pod wylewką.

Cześć.

Jeśli cię to interesuje to z pieców uniwersalnych niezłe są piece ze Stąporkowa.Cena dokładnie nie pamiętam ale piece te o mocy ok.20kW w Castoramie kosztują ok 3000 zł ze sterownikiem.Moj brat taki kupił tylko o mocy 14 kW w cenie 2300zl i chwali sobie.

Pozdrawiam,cześć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to może mi kolega pomoże, DEFRO OPTIMA KOMFORT 20 (nie komfort plus bo wentylator i sterownik mam), ma 20 kW i piszą że ogrzewa od 150 do 200 metrów. To jak to jest że optima komfort plus na węglu ma 24 kW i też ogrzewa od 150 do 200 metrów. 4 kW więcej i tą samą powierzchnie potrafi ogrzać nic więcej jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panów napisze jak jest , chcę na piec wydać do 3 500 zł. Czy z wentylatorem czy bez, byle by cena była do 3 500 zł.

Jeśli kupowaliście piec w takiej cenie to napiszcie co to było i czy godny polecenia.

Do 23 KW , Jest to parter z uzytkowym poddaszem do wysokości 2.6 m jest 152 m. całkowita powierzchnia podłóg 178 m (licząc wszystko razem z powierzchnią pod skosami)

Ściana kratówka na 25 cm oklejona styropianem na 14 cm, pod dachem 25 cm wełny, bez piwnic na parterze 10 cm styropianu pod wylewką.

 

Czy to jest nowy dom, czy jest projekt , albo jakieś rysunki np projekt CO , tak można lodówkę kupawać a nie piec " ...do 23 kW... ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest nowy dom, czy jest projekt , albo jakieś rysunki np projekt CO , tak można lodówkę kupawać a nie piec " ...do 23 kW... ".

trzeba czytać temat od początku żeby się wypowiadać i miało to sens a nie ostatnie posty, wymieniam wyraźnie cztery przykłady i są to moce od 22 do 24 kW. proszę o polecenie kotła a nie o obliczenie mocy jak ma on mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio byłem w Zębcu i oglądałem kocioł KWKD. Według mnie to bardzo dobra konstrukcja, lecz najważniejsze są opinie bezpośrednich użytkowników, dlatego pilnie poszukuję właściciela takiego kotła. Obecnie użytkuję kocioł KWK25. Mam 140 m2 do ogrzania + podgrzewacz cw. 100l i wydaje mi się, że jest przewymiarowany. Czy kocioł 15 KW da sobie radę? Budynek bez ocieplenia z nowymi oknami. Za uwagi będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sadzicie na temat kotla Ling Duo firmy klimosz.

przeczytalem wiele opinii na temat innych kotlow i nigdzie sie nie natknalem na powyzszy.

 

posiadam stary dom po remoncie nie ocieplony o powierzchni ok 200 m z wymienionymi drzwiami i oknami

fantastyczne dzieło polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja od dłuższego czasu poszukuję użytkownika kotła KWKD Zębiec i kompletna cisza. Panowie pomóżcie, stawiam... butelkę.

Trzeba było tak od razu :)

 

Żartuję oczywiście. Pozwoliłem sobie nieco pomóc i wyróżnić Twoje pytanie wydzielając je oraz wstawiłem krótką informację na shoutboxie:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=520

 

Mam nadzieję, że doczekasz się odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Uzytkuje od roku piec PER-EKO 16 KSW Co moge powiedziec na jego temat Ogolnie to jest zadowolona Jedyna wada tego pieca jest fakt ze nie da sie zasypac duzej ilosci opalu w zwiazku ztym trzeba dokladac wegla co 4-6 h Mam tez do pieca podlaczony zbiornik na cwu W lecie zagrzanie wrzatku zajmuje ok 20 min i to jest bardzo duza oszczednosc Bo w zasadzie do podgrzania wody mozna uzyc wszystkich smieci Mam stary dom a mimo tego przy normalnym paleniu uzyskuje w domu tem rzedu 23-26 stopni w zaleznosci od temperatury otoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam serdecznie--Już zakupilem ,,16KSW,, i mam pytanko jaka pojemnosc ma zbiornik wody podgrzewanej latem no i ile opalu zuzywa dobowo do ogrzania pow.90metrów kw.I jesli mozna jeszcze jakies pomocne opinie itp info. Z gory dzieki.. A moze sa tez inni uzytkownicy tego kotła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.