Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spostrzeżenia i opinie po zmianie kotła zasypowego na kocioł na ekogroszek


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.03.2020 o 21:04, FireFlame napisał:

W reszcie Polski ekogroszek 2x droższy.

Ja kupiłem prosto z kopalni Zimowit Retopal 3 t luz 590 złbr/t ba , przywoz 200 zł, sredni koszt tony  luz 666.70 zl br/t ba.Mieszkam 25 km od kopalni.

Gdybym kupil workowany Retopal w sklepie @pgg na palecie 750 kg( obecnie 621 zł) to tona workowanego kosztowała by mnie z przywozem 830 zł br/t ba

Workuje sam przywieziony luzem, na posesji przed wniesieniem do piwnicy (zyskuje na tym 163 zl/t)

W workach mam suchy ,gdyz  przywoze zawsze (luty, marzec) na nastepny sezon i dysponuję wolnym czasem.

Aktualny koszt 750 kg palety Retopala z przesylka np. do 09-400 Płock (przykladowe mazowieckie)- 670 zł,co daje koszt 1 tony oryginalnego workowanego Retopala z kopalni (bez dodatkow od mieszaczy na składach)  w Płocku 893 zł br/t ba.Różnica miedzy cena 1 t workowanego Retopala 25 km od kopalni a dla klienta zamieszkalego w  Płocku wynosi aktualnie tylko 63 zl/t

Wiem ,ze ekg w reszcie Polski sa drozsze niz na Slasku ,ale nie 2 razy , widze tez na forach zdjecia popiołu z różnych ekg ze składow w Polsce, przypominajace z racji zawartosci kamieni w ekg. ,podobne do zdjęć z plaż w Chorwacji .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.