Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło hydrauliczne poziome


KubaSko

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt mi nie odpowiedzial czyli chyba nikt naprawde nie wie. W myśl dewizy jak nie zobacze to nie uwierze podpiąłem sprzęgło poziome do kotla na paliwo stale eksperymentu czas start przekonamy sie w praktyce, choc idea dzialania tego urzadzenia jest tak prosta ze raczej sie nie zaskoczę ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że raczej chodziło o bardzo prozaiczną przyczynę, czyli wyprowadzenie króćców zasilania i powrotu kotła ;) Odmulacze i odpowietrzniki są w jednych i drugich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 21:10, KubaSko napisał:

Czy chodzi o funkcję odmulacza ?

A ile tego mułu tam się naskłada?

Rok temu demontowałem sprzęgło zamontowane ponad 10 lat temu i mułu praktycznie nie było.

Natomiast tu idzie o grawitacyjny rozkład temp w sprzęgle - w pionowym masz zawsze a w poziomym nie masz rozkładu grawitacyjnego , tylko są przegrody dzielące zasilanie i powrót.

Ponadto przy kotłach na paliwo stałe są wyższe temp zasilania i niższe powrotu- przy gazowych te różnice są dużo mniejsze

Poniżej sprzęgło bodaj wg wzoru  DieDietricha - oryginał cena prawie 2000, to prezentowane polskiej myśli tech dużo tańsze.

Podobny obraz

Ten sprzęgłorozdzielacz też ma mieszanie  i przegrodę w postaci wkładanej rurki - tej niebieskiej

Podobny obraz

Głównie idzie o prostotę montażu do kotła, najlepiej danej firmy która jest producentem kotła i sprzęgła, a reszta to już drugorzędne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.