Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Piec EMSTAL - STEROWNIK MASTER 500. Spadek temperatury


Adamoss

Rekomendowane odpowiedzi

Ale kiedyś płomień lepszy był.. jak pogrzebaczem przemieszam w rynnie to od razu ładnie dmucha i ładny płomień. Dobja temp tez szybciej. Czy możliwe ze te dziurki trzeba jakoś oczyścić? Przed rozpalaniem prześwit widać i niby wszystko powinno być dobrze, ale potem popiołu przemieli i płomień słabnie. Jedynie jak przesłonę otworze na maxa na wentylatorze to coś pomaga, ale tedy droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Nie mam co prawda doswiadczen z rynna, ale powietrze mozesz zwiekszyc. O tyle, zeby nie tworzyly sie spieki. Wiecej powietrza to wieksza moc palnika. musisz pokombinowac. Co do podawania i przerwy. Mozesz wymusic czestszy ruch na rynnie podajac 5 sek przy przerwie 27 sek. moc powinna pozostac jednakowa. Jezeli na palniku dobrze bedzie wygladal to tak zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te otworki spadają małe kawałki szlaki oraz mialu.  Może Ci to z biegiem czasu tak się ustawić że powietrze będzie miało przyblokowany przepływ . To zależy od konstrukcji ale może tak być . Czy z boku tj po przeciwnej stronie masz dwie nakrętki na palniku . Je powinno się odkręcić i ściągnąć taka blachę . Po czym można zamiast dmuchawy podłączyć odkurzacz bo jest mocniejszy jeśli się ma z możliwością podłączenia rury by dmuchało i po prostu wydmuchać wszystko . Do tego sprawdź czy też powietrze nie wylatuje bokami tu gdzie jest rynna połączona z blachą kasety powietrznej. Robiłem ostatnio czyszczenie mojej rynny i mimo dmuchania przed większym paleniem było tego syfu od groma tam . A i z śrubami ostrożnie jak dawno nie odkręcana to potrafi się oberwać . Sprawdź szczelności połączenia palnika z kaseta oraz blachy , najlepiej ja podkleic sylikonem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczę regularnie, odkręcam blachę i na koniec jeszcze dmuchawa. Praca stała pompy C.O od 35stopni nie przynosi efektów. Piec dobija do 55C. w podtrzymaniu jest dość długo ale potem temp zjeżdza na 28! stopni czyli od nowa drugie tyle musi pompować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok myślę że tak się dzieje z powodu wolnego przepływu wody  bo jest jej dużo . I może być tak . Piec rusza grzje  . Pompka rusza i pompuje piec dobija i staje przez ten czas pompka ląduje mu zimną wodę . Zanim on zaś się rozpędzi to temperatura opada a on dalej mieli .  Jeśli tak jest spróbuj wydłużyć mu czas palenia byle by nie wchodził w czuwanie .taka moja luźna myśl :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa na stałe i wszystko w temacie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak puścisz pompę na stałe to zmień mu czas alarmu . Żeby czasem ster nie pomyślał że brakuje Ci opału i nie wyłączył pieca :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączysz pompe na stałe to wszystko sie zacznie stabilizowacpo około 24h-36h. Mimo złudzenia małej ilości wody w C.O troche musi minąć zabim kocioł dogrzeje powrót do prawie takiej temp jak zasilanie.
Przerabiałem to wiec widm o czym pisze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec mam domino plus, palnik Technix cały zeliwny. Ogrzewam 105m2, teraz groszku na dobę idzie 13-14,5kg. Temperatura w domu 23*C cały czas.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zły palnik i na małych mocach kiepsko pali. Mój kolega ma piec z konstal 5klasy palnik obrotowy, ogrzewa 3 piętra po 86m2, kocioł ma 15 kw spalanie ma 16-22kg wiec ja pale za dużo ale na tym palniku noc więcej już nie zrobię.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

146d84cc1a00e91f76bfdba6dce2fa52.jpg

On ma taki kociołek. Fajna sprawa, kotłem steruje Iryd PID z kolorowym wyświetlaczem tez bardzo fajny sterownik (jak dla mnie troche zakręcony w porównaniu do SKZP 02, może kwestia przyzwyczajenia)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego foto się nie ładuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu wiele nie da porownanie . Masz identyczny budynek ,identyczne okna ,identyczne ocieplenie ? Wątpię nawet szeregówki czy bliźniaki mogą mieć inne zapotrzebowanie na ciepło z racji bo komuś się nie chciało postarać a siatka i klej zakryje :) . Tu na prawdę nie ma co porównywać . Ja jak widzę że ktoś się chwali że mu na 200 Mk idzie 10 kilo chętnie bym zaprosił na moje skromne 90 Mk

Chodź pokaż hihi .  Jeśli nie zredukujesz ucieczki ciepła będziesz więcej palił . Sam piec i palnik no cóż wiele nie załatwi . Trzeba też skalkulować czy warto wymieniać dla dwuch kg to . Możesz jak masz trochę kasy kupić inny palnik i już . Zmiana sterownika jest pomocna mogę to powiedzieć z pewnością po przejściu z dwustanu na skzp-02 . Jest lepiej czy mniej pali hmm mam to gdzieś w sumie . Dla mnie ważne że udało mi się zrobić czyszczenie po dwuch tygodniach a nie co tydzień.  Taka to dla mnie wielka zaleta tego sterownika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy ocieplalismy sami wiec raczej jest to zrobione dokładnie. Palnik moim zdaniem ma duże znaczenie to serce kotła. Jak by palił z 3kg mniej to się opłaca moim zdaniem wymiana palnika. Prosty rachunek 3kg x 30dni to jest 90kg groszku to jest około 85zl miesięcznie oszczędność, można przyjąć ze na sezon około 400-550kg czyli już koło 400-500zl oszczędności, palnik kosztuje koło 1800zl czyli po 3-4 sezonów się wróci. W moim przypadku tez to zrobi robotę jak piszesz z czystością kotła bo teraz to co tydzień czyszczę, a i popiołu było by mniej bo węgiel dobrze by był dopalony.

Jeszcze lepiej jak by gaz pociagli na wsi i by było super.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.
W sumie ciekawe czy gazem wychodziło by podobnie nawet jak ciut drożej to święty spokoj. Żadnego czyszczenia itd.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego mówię zmiana palnika ok zmiana pieca raczej słabo oplacalne ,chyba że z przymusu . Dobrze liczysz a teraz Ci to popsuje troszkę . Dodaj sobie do tego co masz pomoc ludzi z forum troszkę czasu swojego i kalkulacja leci o polowe :)  . Wiekszosc kotlow da się ustawić w miarę rozsadnie ale to jak wiesz czasu trzeba . Można zacząć od zmiany palnika ale jak go nie dostroisz to ta kalkulacja nie będzie taka oplacalna .  U mnie będzie termomodernizacja czyli jedna ściana prawdopodobnie ocieplona plus klatka i odpackane to wszystko byle by wyglądało . Mają dodać ogrzewanie miejskie i aż się boje ile będę płacił . Oby zrobili to jak najpóźniej . Z tego co liczyłem i szukałem info tylko węglem najtaniej wychodzi . Gaz fakt czysto jednak z 20do 30% drożej . Czy warto hmmm . Dla mnie nie póki mam siłę chęć i sprawia mi jakąś to satysfakcję , bo coś tam pogrzebie przy okazji oraz podzielę się z innymi to nie warto . Może za te dziesięć lat mógłbym przejść na bez obsługowe grzanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej bym już pieca na ekogroszek nie kupił. Wszystko fajnie gadają jak kupujesz, a wcale tak nie jest ze sypiesz groszek i po temacie. Jak miałbym możliwość gazu to bym zakładał, ale jak by bacia miała wąsy to by dziadkiem była. Teraz mam eko i tak pozostanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wszystkich sprzedawców największą broń . Panie tylko sypiesz no i popiół wyciągasz . I do tego instalator ze swoim 20podawania 40przerwy oraz 40 powietrza :) co z tego wychodzi to już wiemy :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem 8 sezonów śmieciuchem (nigdy wcześniej nie miałem styczności z paleniem- typowy miastowy), smolił mi kocioł, dymił, ale jakoś go po 5 latach ogarnąłem.

Zmieniłem w tym sezonie na najtańszy kocioł retortowy ze znanego portalu aukcyjnego i co ?

 

Super ! Nie narzekam, jedna z najlepszych inwestycji. Wygoda nieporównywalna. Nie rozumiem problemów niektórych. Piszę to naprawdę szczerze .-)

 

Faktycznie sypię i zapominam na ~tydzień. Po tygodniu wyciągam popiół, czyszczę kocioł, zasypuje na nowo i to mi zajmuje może 15minut .-)

Do dzisiaj spaliłem niecałe 2,5t.

 

 

PS, ale może ja po prostu mam farta .-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze trafiłeś z podajnikiem. Mój kolega tez podłączył piec włączył nasyłał grochu i bez ustawień pali się ok (ster iryd) teraz ja troche tam pogrzebalem. Jaki masz palnik?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAFAŁ samego kotła nie będę wymieniał, tylko albo aż podajnik. Kocioł jak kocioł jeden pies.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie taki sam, tylko wąski zasobnik https://archiwum.allegro.pl/oferta/piec-kociol-co-automatyczny-z-podajnikiem-10-kw-i6862022981.html

Palenisko kwadratowe, wklejałem gdzieś na forum fotkę, ale nie mogę znaleźć .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe palenisko uu nie trza . No i blachą kotłowa plus gięte elementy redukcja spawow . Eh ten bełkot sprzedających .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.