Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niski powrót, brak ciepła na grzejniki

lynx6664

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was i bardzo proszę o pomoc !

Kociołek defro na ekogroszek z zaworem 4D z siłownikiem. W domu instalacja podłogowa + grzejniki. Problem podstawowy to temperatura powrotu przy zadanej 60 stopni w granicach 40 stopni przy włączonych samych grzejnikach. Przy włączonym systemie podłoga+grzejniki powrót w granicach 38 stopni. W rezultacie zawór czterodrożny otwiera się na grzejniki średnio raz na godzinę. Od momentu kiedy wyłączyłem ochronę powrotu, na grzejnikach jest tyle ile chcę. Proponowano mi abym uruchomił bojler i sytuacja się ustabilizuje, inni polecali wpiąć czujnik temperatury powrotu tuż na zaworem czterodrożnym na powrocie a jeszcze inni mówili o montażu dodatkowej pompy na powrocie. Wiem że są tutaj specjaliści, którzy nie jednemu już pomogli więc czekam na pomoc. Załączam zdjęcia instalacji.

Pozdrawiam

51571767_149551062599270_4980411877071781888_n.jpg

51593560_2106828649411706_2577403865670352896_n.jpg

51697092_428478054359441_5049643653211881472_n.jpg

J/w + zasiliłbym podłogówkę zza zaworu 4d a nie z obiegu kotłowego

Wszystko będzie też zależeć od mocy kotła i ilości ciepła potrzebnego do ogrzania domu, czasem jest niemożliwe przy zasilaniu 60C uzyskać więcej niż 50 C na powrocie - wynika to z zapotrzebowania na moc cieplną.

Podaj jaka moc kotła i jaki dom ogrzewasz nim

U Ciebie to najłatwiej będzie na tej poziomej rurze chowajacej sie za czopuchem. Pamiętaj o filtrze, zaworze zwrotnym i zaworach odcinajacych przed filtrem i za zaworem zwrotnym. 60 cm wolnej rury na cały "zestaw" wystarczy.

Pompę daj najlepiej z płynną regulacją.

3 godziny temu, lynx6664 napisał:

Czy zainstalowanie tej pompy przyczyni się nie tylko do wyższej temperatury powrotu ale rowniez do częściej ciepłych grzejników?

Na pewno poprawi prace i żywotność  kotła .A ja preferuje montaż pompy kotłowej między zasilaniem a powrotem ,a 4D działa niezależnie od pompy kotłowej

Tam spokojnie wystarczy Wilo Pico z płynną regulacją a nawet LFP Erga do cyrkulacji CWU  Nie sądzę, aby pompa potrzebowała przewalić do powrotu więcej niż 500 l/h.

Tam nie potrzeba autoadaptu, bo pompą przewałowa pracuje ze stałą wydajnością.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.