Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ciepła na wszystkich grzejnikach


maro1970

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sterownik pokojowy temp zadana na piec 60stopni zadana na pokój 23.Sterownik jest na pietrze Kiedy temp w pokoju osiągnie 23 stopnie pompka obiegowa staje ale nie wszystkie grzejniki nie grzeją,na pietrze jest ok parter z 6grzejników grzeją tylko dwa,nie grzeją te grzejniki które są najdalej ,Czy to normalne czy może za mała pompka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie grzeją jak?  Dół kaloryfera, tył?  Odpowietrzałeś? Zmieniałeś bieg pompki? Dałeś jakiś dłuższy moment na rozgrzanie instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro1970 napisał:

Czy to normalne czy może za mała pompka?

Jaka to pompka? Ile tych grzejników i jakich? Równoważenie hydrauliczne instalacji było?

Swoją droga ja to zrozumiałem tak, że po zatrzymaniu pompy niektóre grzejniki jeszcze grzeją. Jest to możliwe na grawitacji. Choć ostatnie zdanie zabija nieco sens wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie grzeja to albo sa zapowietrzone albo brakuje w nich wody. Na wyłączonym piecu dopuść wody w zaleznosci czy masz otwarty czy zamkniety uklad u mnie na zamknietym cisnienie mam od 1 do 2 bar powinno byc 1.5 bar ja dobijam do 1.8 i potem schodzi jak jest za malo to woda szumi w kaloryferkach

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eliks napisał:

Ale nie grzeją jak?  Dół kaloryfera, tył?  Odpowietrzałeś? Zmieniałeś bieg pompki? Dałeś jakiś dłuższy moment na rozgrzanie instalacji?

Nie grzeją wcale,zmieniałem bieg pompki na 3 ,ofpowietrzane,przy rozpalaniu pieca grzały gdy temp na sterowniku pokazała ze w pokoju jest23 stopnie pomka staneła grzejniki na parterze zaczeły tracic temp mimo że na górze były gorące 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawitacja :)

Poza tym kolego nie pisz w 2 wątkach.

2 godziny temu, maro1970 napisał:

Mam sterownik pokojowy temp zadana na piec 60stopni zadana na pokój 23.Sterownik jest na pietrze Kiedy temp w pokoju osiągnie 23 stopnie pompka obiegowa staje ale nie wszystkie grzejniki grzeją,na pietrze jest ok parter z 6grzejników grzeją tylko dwa,nie grzeją te grzejniki które są najdalej od piecaCzy to normalne czy może za mała pompka?Kiedy odłączyłem sterownik pomka idzie cały czas wszystkie grzejniki grzejom

To jak to jest u Ciebie, grzeją jak pompa na 3cim biegu czy nie grzeją.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy rozpalali piec ustawili mi na sterowniku pokojowym 23stopnie temp zadana,piec chulał grzejniki sie rozgrzewały a te co nie grzeją zagrzały sie tylko troche,kiedy w pokoju zrobiło sie 23 stopnie(pietro) pompka staneła grzejniki na parterze wychłodły całkiem i już nie ruszyły nawet na 3biegu,wszystko zaczeło grzać dopiero jak odłączyłem syerownik pokojowy a pompa idzie cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam elektroniczną pompę z 7 biegamk ustawioną na 4 ze zmiennym przepływem ale na mnie nie patrz bo każdy ma inną instalację.  Napisz więcej szczegółów i patrz co Ci koledzy napisali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, maro1970 napisał:

Kiedy rozpalali piec ustawili mi na sterowniku pokojowym 23stopnie temp zadana,piec chulał grzejniki sie rozgrzewały a te co nie grzeją zagrzały sie tylko troche,kiedy w pokoju zrobiło sie 23 stopnie(pietro) pompka staneła grzejniki na parterze wychłodły całkiem i już nie ruszyły nawet na 3biegu,wszystko zaczeło grzać dopiero jak odłączyłem syerownik pokojowy a pompa idzie cały czas

Termostat pokojowy powinien być w najzimniejszym pokoju na nienasłonecznionej ścianie z dala od źródeł ciepła/zimna. W tym też pokoju grzejnik bez głowicy na reszcie grzejników głowice. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinienes ustawic regulator pokojowy w najzimniejszym miejscu moze tam gdzie sa te 2 grzejniki jesli masz taka mozliwosc zobaczysz jakie komunikaty ci wtedy pokazuje u mnie w salusie pokazuje sie plomien az temp osiagnie zadana np 20 stopni i sie wylacza jak spadnie do 19 znowu regulator bardziej otwiera silownik i puszcza ciepla wode na instalacje ewidentnie misisz obczaic zasade dzialania silownika na zaworze 4d lub 3d i instruktaż samego sterownika pokijowego

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jak kolega wyzej wspomnial nie przy grzejniku na zimnej scianie lub regale

Wysłane z mojego IRON_2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.