Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł na ekogroszek polecacie?


adrian993

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie właśnie o kotłach SAS. Mało tu informacji na ten temat. Chodzi o ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie wiadomo na temat SAS`ów na groszek. Na pellet podobno są ok. Słowa mojego instalatora.

Skłaniam się ku SKAMP-PV. Na stronie producenta informacje i zdjęcia są dość ogólne ale tutaj: http://ranking.czysteogrzewanie.pl/kotly-podajnikowe/kociol/skamp-pv

możesz np zobaczyć sposób czyszczenia części pionowej wymiennika. Swoją drogą ciekawie jest tam napisane: Zasadnicza część wymiennika jest pionowa, wyposażona w zawirowywacze. A za grom nie mogę znaleźć zdjęć wymiennika z zawirowywaczami.

Obawiam się nieco palnika sv200. Wali płomieniem i żarem na ścianę kotła. W tym jednym miejscu stal się rozszerza mocniej niż pozostała część ściany kotła. Ciekawe czy za 5 lat nie pojawią się mikropęknięcia od naprężeń i ciągłej rozszerzalności cieplnej w tym miejscu.

Chyba wstawiłbym w tym miejscu szamot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscia nie.

Ekran ktorego na zdjeciach nie widze. Na stali sie nie znam. Tylko noże czasem kuje, stal na maztenzyt hartuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sv200 jeden z najlepszych palników na rynku, pod kątem czystości spalania na pewno. Z pewnością też skamp ma tam ekran.

Odnośnie Sas-ów mogę tylko napisać, że sas po rozstaniu z firmą recalart (dostawca sterowników) olał użytkowników, którzy kupili piece ze sterownikiem multifun. A większość właśnie kupiła ze względu na zdalny dostęp i niby unikalne rozwiązanie, którego inny sterownik nie posiadał.

Poza tym sas jest solidnie wykonany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Zbisza napisał:

Nic mi nie wiadomo na temat SAS`ów na groszek. Na pellet podobno są ok.

No właśnie nie są ok, wystarczy wejść w pierwszy lepszy temat o SASie, a jest ich pełno.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem nikogo w błąd wprowadzić. Przekazałem co usłyszałem jak sam się za takim kotłem oglądałem.

Mój wybór padł na SKAMP PV 13kw. Tylko jeszcze nie wiem z jakim sterownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak i czym chcesz sterować - najprostszy w obsłudze jest Skorpion, ale jak chcesz sterować zaworem to Iryd, a jak przez internet to SPPv2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dopiero co wrocilem i musze rozpalic w swoim .... Kotle. 

Kolego Pieklorz oraz Suspenser. Az tak mi sie nie pali. Kociol bede wymieniac latem bo mam jeszcze drewno, weglowa duza kostke no i nikt mi tego od reki nie zrobi a grzac trzeba. Widzialem kilka filmikow z dwoma roznymi sterownikami.

Zaczne moze od tego ze mam mega prosta instalacje. Grzejniki zeliwne i pompka na najprosztszym sterowniku. Woda przekroczy zadana temp i pompka sie wlacza. Przy montazu nowego kotla mysle o wstawieniu zaworu 3 lub 4 droznego(nie wiem jeszcze jaka jest miedzy nimi roznica i ile opalu wiecej spala sie przez ten zawor). Poza tym chcialbym chyba troche "luksusu" w postaci czujnika temp w pokoju zeby nie latac i nie zmieniac temperatury na kotle jak sie zimniej zrobi na zewnatrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz 4D, pogodówkę, ster pokojowy sterujący zaworem i masz jak Carington :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodowke? Nie wystarczy czujnik temp w pokoju? Mamy pogodowke w firmie... I dziala tak ze najchetniej to bym ja golymi rekami rozszarpal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/5gpg 

 

Taki wynik wychodzi mi na ciepło właściwe. Myślałem , a wręcz byłem zdecydowany SKAMP-PV13 jednak wymiary jego (głębokość) jest poważna przeszkodą. Myślałem że jakoś go sensownie upchane, jednak trochę nie bardzo to wychodzi i muszę jednak szukać czegoś z poziomym wymiennikiem i pojawił się kocioł Malina 15 lub 12 bo zależy mi na palniku. Obecnie mam 15kw klasy 3 i trochę się nudzi a nie wiem jak dobierać 5klase aby było dobrze.  A jeśli ktoś by chciał sobie zobaczyć jak pracuje kocioł u mnie to na stronie od Wojtka wpisać lechumb i pin 0313.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotly sie nudza bo zimy byla slaba

Tez sie zastanawiam jaka obrac droge w modernizacji kotlowni
Mam 25 kw a powinno byc 15kw
Zastanawiam sie tez nad pelletem
Ale chyba czarne zloto wygra

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic innego nie chce. Ma zostać ekogroszek. Chociaż te palniki sv200 już chyba ładnie pracują od mocy 3.6kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ONie wiem @lechumb, moim skromnym zdaniem kocioł z poziomym wymiennikiem, który będzie się nudził to proszenie się i problem. Znajomy ma bliźniaka 100m2 i mówiłem mu, albo pellet albo jak najmniejszy kocioł,  jakis 8KW. Kupił 12KW poziomy Nie muszę mówić z jaką mocą to działa w ocieplonym bliźniaku. Syfem zarasta w oczach i raz w tygodniu zabawa w kominiarza. Pellet ok, ale pod warunkiem że masz dostęp do dobego towaru w normalnej cenie bo kupowanie tego opału po 1100zł mija się z celem, nawet jeśli ten kocioł nadrabia sprawnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko groszek wchodzi w grę i nic innego. Więc chyba 12kw będzie ok.  Musi być poziomy bo inaczej wyjdzie na środku schodow. Tak kiepsko mam wymyślania kotłownie i instalacje że tylko w jednym miejscu musi być kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł z półkami poziomymi i drugi raz bym go nie kupił , tylko wymiennik pionowy. Zamów kocioł z wyjściem spalin do góry, zawsze kilka centymetrów mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poziomym wymiennikiem masz Klastra 5 z tej samej "stajni" co Skamp-PV. Kotły Klaster 5 o mocy 11,14 i 23 kW

https://sekom-pleszew.com.pl/kotly-klaster5-11/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylot spalin musi być albo górny albo z tyłu. Do tej pory miałem w Defro poziomy wymiennik i czyszczenie nie sprawiało większych kłopotów. Jutro wieczorem będę w domu to jeszcze raz przeanalizuje wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.