Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł na ekogroszek polecacie?


adrian993

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam

Chciałbym zapytać jaki kocioł na ekogroszek kupić. Nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego proszę was o poradę. Grzany będzie dom o zapotrzebowaniu 17kW (strona ciepło właściwe). Na całym domu podlogówka plus 2 grzejniki w łazienkach i 1 w ,,wiatrołapie'' oraz opcjonalnie 3 grzejniki w piwnicy(pralnia i miejsce do majsterkowania) + cwu. Chciałbym kocioł w pełni automatyczny najlepiej ze sterowaniem przez Internet. Proszę o porady, opinie. Dlaczego tak a nie inaczej

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było kilka tematów na ten temat. W wyborze kotła najważniejszym parametrem jest palnik. Na tą chwilę wszyscy chwalą sv200. Następnym ważnym parametrem jest sterownik. Ja używałem sterownika firmy tech na kotle Defro ale zamieniłem na SKZP-02 odt Timela. Na tą chwilę nie chcę innego sterownika. jeśli kocioł będzie z palnikiem sv200 to jest pod ten palnik napisane soft do sterownika z firmy Bolecki. Taki zestaw panic i sterownik jest wyposażony kocioł firmy seko skamp pv. Możesz pomyśleć o kotłach ogniwo lub każdy inny bo konstrukcje są niemal identyczne różnią się tylko palnikiem i sterownikiem i designem. Najlepiej wklej link do wyników z ciepła właściwego.bo kotła nie wolno kupić Ani za małego z wiadomych przyczyn Ani za dużego bo to też będzie strzał w kolano.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/58vk

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Witam

Wczesniej pisales ze potrzebny jest kociol 17 kw a na stronie www jest 27 kw plus ponad 1000m2

To jak jest finalnie ???

Ja mam kociol 25 kw hefa z lublinca z sterownikiem sppv2 bolecki, palnik zwykla retorta, kociol ma jedna wade, ma pionowy wymiennik wiec czyszczenie nie nalezy do najprzyjemniejszych , w piwnicy jest burza piaskowa

Moim zdaniem szukaj tylko i wylacznie z poziomym wymiennikiem, sprawdz fizycznie jak sie czysci kociol i jaki jest dostep

Jest sporo kotlow w 5 klasie z opisem w nazwie "klaster 5" albo "lider 5" , te kotly sa prawie takie same,

Obowiazkowo sprawdz minimalna moc palnika, bo to ze koci ma maks 15 kw to fajnie ale dobrze by bylo gdyby umial pracowac na 5 kw tez,

Unikaj kwadratowych palnikow nie maja zbyt pochlebnych opinii


Sprawdz tez czy kociol ma aktualne badanie na 5 klase lub eco design w certyfikowanym labo

Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Jeżeli koszty ogrzewania cię nie interesują to kup gazowy kondens. 

Ja mam od kwietnia 2018 używam SEKO MAXX LE 25, poprzednio miałem kocioł żeliwny z podajnikiem firmy KLIMOSZ. 

Nowy kocioł jest BOSKI. 

Ale zrób co uważasz. 

Pozdrawiam Krzysztof 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/58vk

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


No również jestem ciekaw ile w końcu posiadasz tych metrów bo te 1120m2 toż to zamczysko jakieś.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstaw dane z tym ociepleniem bo pod linkiem jest 47 kW potrzebne a pisałeś o 17

Ile paliwa na ogrzanie tego domu spaliłeś w zeszłym sezonie i jakiej kaloryczności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Podepnę się pod temat ponieważ też stoję przed wymianą pieca a nie chcę zakładać nowego tematu. Szukam pieca na ekogroszek, naczytałem się tematów na forum i po prostu zgłupiałem. Nie wiem już czy piec Ogniwo Eko Plus M 10kw z palnikiem retortowym II generacji BURNER SM. Czy piec RBR-k 12, czy może setlans, czy szukać czegoś z palnikiem sv200. Fajnie by było gdybym miał możliwość podrzucić jakieś drewko, bo mam do tego dostęp.

Zapotrzebowanie na ciepło wyliczyłem tutaj. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/54u1 W chwili obecnej mam piec zasypowy, 12kW i powiem tak: ten piec ziewa. Kisze opał. sadzy w cholere ale inaczej się nie da. Jakbym miał 50 stopni na piecu to bym w domu nie wytrzymał.

Pomóżcie Panowie bo już się kompletnie pogubiłem a porządnych opinii jest jak na lekarstwo.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Z tym drewienkiem sobie już daruj lub spal je jak najszybciej , chyba nie kupisz drogiego kotła aby straż miejska nalepiła ci naklejkę że masz go wymienić . 12 kw a tymże się przegrzejesz w domu zajmie się zawór 3 drogowy , na kotle możesz trzymać 65 stopni ,ja mam 65 stopni a na instalację idzie 29 stopni i ciepło fest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź bethold61.

O tym drewienku napisałem bo sąsiad ma piec na ekogroszek i może podłożyć drewno które ma od teścia za darmo. Powiedzmy że też mam taka możliwość. Straż miejska u nas nie nęka mieszkańców dopóki ktoś "serdeczny" nie doniesie. Zawór 3 drogowy będzie na pewno przy nowym kotle. Teraz tylko pojawia się pytanie jaki kocioł? Jak wiadomo są producenci którzy robią kotły i producenci którzy produkują coś ma tylko w nazwie kocioł. Wymiennik poziomy czy pionowy, nie ma znaczenia. Czy będzie niebieski firmy X czy zielony firmy Y też nie ma znaczenia. Zależy mi na propozycji kogoś kto ma pojęcie o kotłach. Nie wiem na ile można wierzyć stronie: czysteogrzewanie.pl ale wszystko wydaje mi się sensownie napisane. Mają tam ranking pieców, po filtrowaniu moich oczekiwań tzn. Kocioł na ekogroszek, moc 10-15 kw, 5 klasa. Na pierwszym miejscu pojawił się kocioł SKAMP-PV o mocy 13 kw. Spędziłem już nie wiem ile godzin na szukaniu konkretnych informacji od użytkowników lub znawców pieców i mało co znalazłem. Nie chciałbym kupić kotła i później mieć z nim same problemy, tym bardziej że u mnie nie ma kombinacji. Żadnej podłogówki, bojlerów itp. Tylko piec, rury i żeliwne grzejniki. Także będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Zbyszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, aby miał duży popielnik, jak największy zasobnik i był łatwy do czyszczenia (niektóre są koszmarne pod tym względem .-))

 

Z rusztem w 5 klasie nie kupisz, ale dorobić prosty ruszt to nie problem w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZbiszaZwróć uwagę na te palniki, a piec prawie każdy się nada :) AZP 12 MR i AZP IRON 15 MR

Edytowane przez Kriters64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na tego Skamp PV i tak diabli wiedzą czy to duży popielnik czy mały :)

Ma pionowy wymiennik i nie trzeba go rozkręcać. Wystarczy dźwigniami poruszać i na jakiś czas spokój. Dla mnie to i tak luksus. Teraz mam tak zwalony piec że płomieniówek nie mogę z żadnej strony wyczyścić bo dojścia nie ma.

A Ty kolego o6483256 też przed wymianą kociołka jesteś?

Edytowane przez Zbisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po .-) Miałem Biadałowego śmieciucha, mam klona dragon duo 10kW (taki https://archiwum.allegro.pl/oferta/kociol-automatyczny-podajnikiem-zeliwny-ruszt-10kw-i6892088356.html).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć. Taka wymiana to ból głowy i kieszeni.

Napiszę jeszcze do Pieklorz. Zobaczę co powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na raty 0%, bo skoro były, to po co gotówkę "wywalać" Zamontowałem sam. Przeskok komfortu w porównaniu do śmieciucha niesamowity. Codziennie musiałem chodzić, rozpalać,  opróżniać popielnik, ruszt z pyłu, a tak dosłownie raz w tygodniu, albo rzadziej .-)

Raz mi wygasł kocioł, bo zapomniałem dosypać opał .-)

 

Może pellet byłby jeszcze lepszy, ale cena kotła była dla mnie za wysoka, a po cichu liczę cały czas na gaz (obym się nie przeliczył .-))

Edytowane przez o6483256
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też marzyłem o pellecie. I na marzeniach się skończyło. U mnie poszłoby lekko 5-6 ton bo lubię ciepło, chata średnio zaizolowana. A cena pelletu niebezpiecznie rośnie. Lokalni producenci powariowali z cenami. Około 800 netto/t. A dwa że jest pelletu coraz mniej. Ludzie się rzucili na te dofinansowania jak diabli. O gazie nawet nie myślę. Sąsiad miał i po roku przeprosił stare Camino, dobył siekierę i pali drewnem. Jeszcze to drogi interes. Chyba że masz dobrze ocieploną chatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/3kwd

 

Do dzisiaj spaliłem 2450kg eko ruskiego .-) Więc gazu się nie obawiam .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet myślałem o pompie ciepła, samoróbce z klimatyzatora, ale mam trochę  stracha zainwestować w niepewny projekt kilka tysięcy .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie niby nie jest skomplikowane ale to trzeba umieć policzyć. Dobrać sprężarkę, obliczyć sprawność. Nie takie hop siup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od paru godzin.... i wreszcie skasuje się nieuczciwych producentów kotłów bez badań na biomasę niedrzewną czy podgrzewaczy CWU

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24537454,od-polnocy-obowiazuje-zakaz-sprzedazy-przez-internet-starych.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Buzz&fbclid=IwAR24nL0ez0-JBnYq78e1xElIFPq2R3YSntbqNg2XCd09ZZyC8sKOkFnWbg0

 

ze strony SAS już po 08.03 znikneła calutka oferta kotłów na biomase niedrzewną, z marketów te wynalazki też znikają

Defro zostawiło już sama pozycję kotłów na export, widać chcą lub muszą ryzykować a może kara 200tys na nich wrażenia nie robi...

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.