Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to jest za część?


edanny

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Dziś "przeglądałem" kocioł czy coś nie podcieka, z (nagrzewnicy, wężownicy). Po prostu przejechałem delikatnie ręką pod spodem kotła i wypadło takie coś (foto). Co to jest i skąd to się znalazło...:)?

Powodem ogólnie zainteresowania jest szum, w instalacji. Gdy włączy się ogrzewanie ot słychać jak pracuje "system". Odpowietrzyłem grzejniki, na kotle itd. Nigdzie nie było powietrza...Później sprawdzałem czy nic nie podcieka....I właśnie wypadło mi to "coś"...

Kocioł: Junkers ZW20 KE1427662623_cos2.thumb.jpg.3f31c2c03bfe3a1cd7c5db9e378737c2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to jest z kotła czy tylko z kotła wypadło?

 Bo mi to coś przypomina - sprężyna od sekatora ogrodniczego starszego typu. Mam taki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jozefg1 napisał:

sprężyna od sekatora ogrodniczego starszego typu.

Dokładnie to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo możliwe, że to nie jest, z kotła i być może temat jest głupi (mam tego świadomość). Jednak nie jestem fachowcem, a sprzęt taki jak kocioł to jednak ważny sprzęt i dodatkowo pracujący na gazie. Postanowiłem więc zapytać.......Bo gdy przejechałem ręką pod spodem kotła (zahaczając max. 5cm w głąb kotła) to coś sobie wypadło (nie użyłem siły aby coś naruszyć, "popsuć"). Zaglądając we wnętrzności z latarką nie zauważyłem również niczego do czego by ta "blaszko-sprężyna" czy też osłona pasowała. Jeśli macie pewność, że to pochodzi od sekatora (być może ktoś, z domowników używał sekatora i przekładał nad kotłem i to "coś" spadło. Tylko nieco dziwne, że odpadło akurat przy hipotetycznym transporcie nad kotłem. Może faktycznie się tam zawieruszyło.) to fajnie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.