Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy po założeniu instalacji solarnej.


niewiem9

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Tydzień temu został założony mi zestaw solarny z bojlerem 300 l. Od tego momentu ciśnienie ciepłej wody zmalało, oraz w kranie leci albo gorąca albo lodowata woda. Najgorszym problemem jest prysznic, ponieważ ciężko trafić w odpowiednią temperaturę wody. W miejscu gdzie do tej pory leciała idealna to leci lodowata. Na dolocie do bojlera na manometrze jest ustawione 3 bary. Po odkręceniu tylko ciepłej przez chwile jest większe ciśnienie a po chwili spada i na manometrze do około 2. Wg hydraulika wszystko jest ok. Temperatura wody w bojlerze 50-60 Stopni. Na wylocie ciepłej wody jest zawór który miesza ciepłą i zimna i jest odkręcony na max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest podłączony ten zawór 3D termostatyczny i jaki ma zakres temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie albo spisać z tabliczki zakres temperatury. Czy jest pompa cyrkulacyjna CWU?

Czytać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. U mnie dokładnie taki sam problem jak kolega opisuje. Zawór z zakresem 40-65*C ale moim zdaniem zawór ma za małą przepustowość ciepłej wody bo tylko 1,7m3/h a mam praktycznie 9 wylewek w domu w tym dwa prysznice. Wg tabeli producenta zaworu przepustowość powinna być na poziomie 4m3/h.

Dodam jeszcze że mam pompkę cyrkulacyjną ale od momentu założenia solarów muszę ją wyłączać ponieważ bardzo szybko zbija mi temperaturę z bojlera. 

Edytowane przez jarew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jarew napisał:

 U mnie dokładnie taki sam problem jak kolega opisuje. Zawór z zakresem 40-65*C ale moim zdaniem zawór ma za małą przepustowość ciepłej wody bo tylko 1,7m3/h a mam praktycznie 9 wylewek w domu w tym dwa prysznice. Wg tabeli producenta zaworu przepustowość powinna być na poziomie 4m3/h.

 

To co kolega podaje jako przepustowość to umowny wsp Kvs podawany tylko dla celów projektowych i porównawczych.

W rzeczywistości przepływ jest ok 4x mniejszy niż wartość Kvs z katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jarew napisał:

zawór ma za małą przepustowość ciepłej wody bo tylko 1,7m3/h

to mało 1700 l/h = 28l/min   to podstaw sobie wiadro pod kran, prysznic  i zmierz ile Ci się naleje np 10l , a i tak 9 kranów naraz nie używasz

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby był przepływ zgodny z podanym Kvs to na zaworze musi być spadek ciśnienia 1 bar - to jest definicja jednostki zwanej Kvs, więc jak uwzględnimy spadki na pozostałych elementach instalacji do wiaderka będzie z kranu tylko kapać.

W przykładzie z poprzedniego postu będzie realny przepływ mniejszy niż 10l/min - czyli w sam raz dla zlewu w kuchni, a nie wanny czy natrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.