Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewacze Solarne Ciśnieniowe I Bezciśnieniowe Opinie


elekdj

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za pomoc, muszę wezwać hydraulika i może niech coś podpowie. 

A nie wystarczy jeden czujnik wpięty w miejscu połączenia rurki cyrkulacyjnej i tej w której idzie obecnie woda z solarów czyli czujnik wpięty jak najbliżej domu ? sprawdzałby temperaturę i poniżej zadanej uruchamiałby pompkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 1

z 1 czujnikiem Znalazłem coś takiego powinno rozwiazać problem sterowania idealne i proste -chińska myśl techniczna

STEROWNIK REGULATOR  TEMPERATURY "MINI    mod: XH-W3001

https://allegro.pl/oferta/regulator-temperatury-termostat-50-110-c-230v-ac-6919576463?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo-ogrzewanie-łazienka&ev_adgr=Ogrzewanie&gclid=Cj0KCQjw17n1BRDEARIsAFDHFewRH2EQ3skIUC5K-vbAGtL5qYISNGnoSEsGwkTBkwsIz3xn4KMGQuAaAg5iEALw_wcB

https://www.youtube.com/watch?time_continue=295&v=dkxR4A5l58U&feature=emb_logo 

opis na YT po ang i rosyjsku

Działanie: 

Czujnik na rurce cyrkulacji powinny być wszystkie dobrze odizolowane żeby trzymały temperaturę) ustawiona temp              np T1 30C-35C . (funkcja grzanie)  ja woda w rurce cyrkulacji spadnie ci do 35C właczy pompke CWU  . temp T2 (wyłączenia pompy )ustawiasz na  5 stopnie wyżej  37C  woda w cyrkulacji zrobi jeden obrót i sie wyłaczy pompka  bo temp w Solarze jest nie wiem np 60C   80C i taka będzie w cyrkulacji

Kolejny cykl nastapi kiedy woda ostygnie z 60C-90C  do 35C itd    przy dobrze izolowanej powinno to troche trwać(tego nie wiem ile stygnie) , .a woda w cyrkulacji zawsze ciepła

lub

https://allegro.pl/oferta/regulator-temperatury-sterownik-pompy-co-230v-din-9124738168

https://allegro.pl/oferta/regulator-temperatury-sterownik-230v-z-sonda-led-7804706474

 

2

z 2 dwoma czujnikami  blisko Solara  Rys

Działanie:

Nie pobierasz wody cyrkulacja nie chodzi . Woda w rurce cyrkulacji do bojlera i od bojlera powinna być zbliżona bo woda w nich nie chodzi (trzeba znaleść to miejsce bo na wyjściu grawitacją woda w górnej rurce może być cieplejsza,.  zależnie tez jak wychodza rury do cyrkulacji) czym bliżej bojlera tym mniej zimne wody spuszczasz bo szybciej załaczy się pompka

W momencie odkręcenia wody ciepła woda w dochodzi do czujnika(nagrzewa rurkę do której jest przymocowany czujnik) wzrasta temp. na czujniku i jest wyższa niz temp wody na drugim czujniku (Delta) , załacza się pompa. 

Pompa się wyłaczy jak temperatura na czujnikach się wyrówna

 

 

 

 

ScreenHunter_153 May. 03 21.37.jpg

Edytowane przez gorny7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno  problemem jest długi odcinek od solarów do punktu A, czy długość rurek w domu ? czy jedno i drugie.

bo jeszcze bez przeróbek mozna dołozyc jak jest miejsce taki rezerwuar jak mają niektóre kotły gazowe 2Funkcyjne  ,czyli zanim woda nagrzeje gaz  idzie najpierw z zbiornika w kotle(tam się utrzymuje ciepła.Może to być również podpięte do cyrkulacji jak poprzedni rysunek.

albo puścić wszystko przez twój bojler i tam gromadzić ciepło ,  jednocześnie jak masz nadmiar ciepła latem troche przegoni układ

sterownik z 1 czujnikiem

ScreenHunter_153 May. 04 09.31.jpg

ScreenHunter_153 May. 04 09.22.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jeszcze raz za poświęcenie cennego czasu i chęć pomocy.

1. pomysł - chyba najlepszy, chyba go zastosuję. Wyjdzie najprościej i najtaniej.

2.pomysł niestety nic nie da, bo problemem jest własnie to , że odległość rurek od solarów do wpięcia do kotłowni jest duża ( z 10metrów rurki) i woda w tej rurce stygnie jak się nie korzysta dłużej i jak odkręci się kran w domu i zimna woda z rurek zleci to mija sporo czasu. Gdy zimą palę w piecu i na bojler i wodę pobieram z bojlera w domu to oczywiście też ciepła woda dociera po paru sekundach ale z solarów trwa to 40-50sekund.

3. ten rezerwuar nie wiem czy się sprawdzi.

4. puszczenie wszystkiego przez bojler to nie takie proste jednak , musiałbym to podłaczyć tak jak na zdjęciu i że zrobiłby się z tego uklad zamknięty, bo woda z solarów byłaby ciągle zamknięta i krążyłaby w koło , bo zostałaby podłączona pod wężownicę i tylko ogrzewałaby bojler. Musiałbym do tego zestawu podłączyć jakieś zbiornik przeponowy czy coś w tym stylu.

 

Bez tytułu2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żle to zrobiłes z bojlerem , bo w ten sposób tak jak napisałes woda z solarów ogrzewa wodę w bojlerze nie jest użytkową

Ja narysowałem Ci cyrkulacje przez bojler.    Woda z Solara jest woda użytkowa i idzie ona do bojlera tak jak teraz masz zimną wode wychodzi z bojlera dalej ta cyrkulacja na dom i wraca tą rurka (przy A) do solara , tą co teraz masz podłączony solar.

 Odkreczasz kran zimna woda uzupełniana jest najpierw do solara

Ni masz 150 litrów wodu w solarze   Tylko 300l : 150 z solara i 150z bojlera  podłaczenie pompka cyrkulacji i sterownik 1 czujnik +parę zaworów

sterownie jeszcze takie czujniki można do kupić do sterownika  ,ale drogie

https://allegro.pl/oferta/auraton-pir-cr-sterownik-pompy-bezprzewodowy-7590203375

powodzenia daj znać jak beda zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem co miałeś teraz na myśli czyli pod dopuszczenie obecnie zimnej wody do bojlera podpiąć rurkę doprowadzającą ciepłą wodę od solara a górą zrobić cyrkulację. Też fajna opcja, tylko tutaj pytanie, po odkręceniu kranu woda pobierana byłaby z bojlera czy z rurki idącej od solara? Pewnie mieszała by się, bo np. w solarze woda byłaby jeszcze ciepła z racji lepszej izolacji a w rurce powrotnej tej górnej do solara woda by już zrobiła się zimna.co prawda , można by ten czujnik zamontować na tej rurce który kontrolowałby temperaturę w tej rurce i uruchamiał pompkę.

Bez tytułu.png

Edytowane przez Fanatyk19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamknięt zawór pod bojlerem to wada zimna nie idzie do bojlera, tylko pojdzie do Solara,

rurki i tak dobrze po izoluj wszystkie

Ważny jest kierunek pracy pompy musi iśc z solara do bojlera ,do góry i z powrotem do Solara  ,Raczej ponmke dał bym przed bojlerem żeby pchała

W tej wersji z bojlerem zamysł jest taki że wodę czerpiesz z bojlera w którym jest woda pobrana z solara

Najpierw trzeba właczyć pompke żeby przepchneła wode z solara przez bojler az się wyrówna temperatura np w Solarze jest 60C to w bojlerze bedzie też 60C W solarze wzrasta do 80C w bojlerze jest 55C właczy się cyrkulacja i znowu bedzie 70C w bojlerze i Solarze  . Później cyrkulacja przepycha sobie wodę z Solara do bojlera przy każdym właczeniu temp wody sie wyrównuje.

Nie spuszczasz 100l ciepłej bo cyrkulacja przepycha ja do solara

Ty znasz temperatury jakie uzyskuje woda w Solarze w dni latem wiosną i jesienią  i musisz to porównać do tej pierwszej wersji , co bedzie lepiej  sie sprawdzało

Sam przeróbka w razie czego z jednej wersji  na druga to nie jest jakiś wielki problem jak sa blisko siebie bojler i punkt A

Sterowanie w wersji z bojlerem raczej ustawił bym czasowe co 10 min np 1 min żeby woda w bojlerze była zawsze ciepła.  na Noc w ogóle można wyłaczyć  o ile woda w bojlerze była by dostatecznie gorąca ,kwestia doświadczeń (Nie wiem czy masz czujnik w domowym bojlerze)

Przy tej pierwszej wersji cyrkulacji  (1 rys)i czujnik bym umieścił na rurce cyrkulacji przy punkcie A ,lub szukał dojścia do drugiej nitki  jak najdalej w domu (ten co ma właczać cyrkulacje np przy 35C i wyłacza przy po np 37c sterownik za 30zł)tak jak narysowałeś na ostatnim rys

Chyba masz jakiś zawór termostatyczny 3 drożny jak kolega solar na zdjęciu żeby sie nie poparzyć?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam żadnego zaworu 3 drożnego, więc poparzyć się łatwo gdy solary mają 90st ale dzieci na szczęście jeszcze nie ma,a dorośli mają świadomość. Przy remoncie za rok czy dwa będę nad tym myślał. Tak samo pomyślę wtedy nad cyrkulacją od ostatniego punktu pobierania wody w domu.

7 godzin temu, Fanatyk19 napisał:

Też fajna opcja, tylko tutaj pytanie, po odkręceniu kranu woda pobierana byłaby z bojlera czy z rurki idącej od solara? Pewnie mieszała by się, bo np. w solarze woda byłaby jeszcze ciepła z racji lepszej izolacji a w rurce powrotnej tej górnej do solara woda by już zrobiła się zimna.

Tak wiem, że zimna nie będzie dopuszczana do bojlera a do solara, a do bojlera będzie dopuszczana wtedy ciepła z solara. Tylko źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że teoretycznie ustawię żeby pompka uruchamiała się co pół godziny i przez ten czas nikt nie pobiera wody. Woda w bojlerze przez pół godziny nie wystygnie, dalej będzie ciepła ale w górnej rurce w punkcie A który będzie cyrkulacją woda już wystygnie, nawet mimo ocieplenia. I teraz odkręcając kran woda pewnie zmiesza się z ciepłą z bojlera i zimną która stała w rurce ? Chodzi mi tu o aspekt ,żeby wydłużyć czas uruchamiania pompki, chodź to najmniejszy problem nawet jakby miała działać co 10min. Pomysł Twój nr. 2 puszczenia wody przez bojler jakoś bardziej mi się podoba, ale masz rację zawsze można to przerobić, od punktu A do miejsca dopuszczenia bojlera jest blisko. Dzięki takiemu pomysłowi pewnie pozbyłbym się problemu z pilnowaniem przykrywania solarów bo gdy słoneczko grzeje to temperatura potrafi mieć 90-95* a pobór wody nie jest obecnie duży. Dziś pogoda nie jest rewelacyjna, dwa ostatnie dni były pochmurne a na solarze 82 st. C. Dzięki większemu i ciągłemu obiegowi temperatura by dzięki temu malała o te parę stopni.

Wiadomo to ma swoje minusy, bo jak parę dni będzie deszczowo, na solarach będzie 40-45 st C to przez ten obieg woda może spaść do 30st C i nie będzie się nadawać do mycia, ale nie ma rozwiązań idealnych. W sumie i to dałoby się obejść, wystarczy, że zakręciłbym ten dolny zawór od solara do bojlera dopuszczający ciepłą wodę , wyłączył pompkę i wtedy wracam do punktu w którym jestem teraz  i  woda z solarów nie miałaby obiegu i można by jeszcze z niej korzystać jakby spadła do tych 40st stopni.

Edytowane przez Fanatyk19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sąsiedzi zakupili podgrzewacz solarny 4-5 lat temu dotowany z gminy  , dwa sezony byli zadowoleni ale po zimie powstał wyciek . Była końcówka gwarancji i przepychanki  z instalatorem nic nie dały  , zawieszona działalność itp.Dzisiaj rozpruliśmy poszycie , okazało się że powstała dziura fi 1 mm  w dennicy z 15 mm od spawu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie. Przymierzam się wkrótce do zakupu takiego kolektora ciśnieniowego o pojemności zbiornika 100 lub 150 litrów. Montaż raczej na dachu, dosyć duży kąt nachylenia. To dla mnie najlepsze miejsce bo w pomieszczeniu zaraz pod dachem miałem kiedyś bojler elektryczny i mam wyprowadzone rury, które łączą się z całą instalacją. Obawiam się jednak późniejszego dostępu do kolektora w razie konieczności serwisowania. Czy ktoś kto używa takiego ogrzewacza to może się wypowiedzieć czy są konieczne często jakieś prace serwisowe ? Zwłaszcza jeśli zamontujemy sterownik i grzałkę do użytku w okresie zimowym - lub jak będziemy po prostu wypuszczać wodę. Ja od samego zbiornika pod dach mam może 1m odległości i mam zamiar dobrze zaizolować rury pex przed ewentualnymi przymrozkami. Pod dachem jest już ok i nie ma ryzyka zamarznięcia. Jak w ogóle z trwałością tych urządzeń ? Z tego co widzę to jest to wszystko chińskie a przoduje chyba ten Vobmat. Widzę też, że kiedyś dawało się 1 rurkę na 8l pojemności wodnej zbiornika. Teraz jest to inaczej i przeważnie wychodzi jedna rurka na 10l pojemności. Pytanie czy to oszczędność czy też nowy trend bo przykładowo rurki mają lepsze parametry ?

Czego się najbardziej obawiam to żywotności tych plastikowych nakrętek i mocowań, którymi od dołu zabezpiecza się rurki hot pipe. Nie ma cudów żeby ten materiał, nawet ze stabilizatorem UV wytrzymał więcej niż 6-8 lat w warunkach takiego nasłonecznienia. Myślę, że się zacznie rozpadać po czasie co grozi wypadnięciem rurek - zwłaszcza na stromym dachu. Niestety sama konstrukcja zestawu kolektora nie zabezpiecza w żaden sposób przed taką sytuacją. Na zagranicznych stronach widziałem takie kolektory, które miały od dołu takie zabezpieczenie w postaci kawałka blachy i gdyby ten plastikowy uchwyt zawiódł to rurka by się zatrzymała na tym kawałku blachy.

Będę wdzięczny za opinie.

Edytowane przez renekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżam temat... mam podgrzewacz ciśnieniowy, do tej pory był tak podlaczony że ciepla woda z solara zasilała boiler w kotłowni, czyli w momencie odkrecenia kranu woda z sieci uzupełniała solar a solar do boilera. Z biegiem czasu ulepszylem i zmontowałem pompke cyrkulacyjna tzn. polaczylem w kotlowni zasilanie i powrot, dołożyłem czujnik przeplywu i sterownik z czujnikiem temperatury. 

Działało to tak ze w momencie odkrecenia kranu zadziałał czujnik przeplywu wlaczajac pompke cyrkulacyjna, gdy ciepła woda z solara doszła do kotłowni sterownik poprzez czujnik temperatury wylaczał pompę. 

Jednak cały czas mi to nie działało tak jak bym chciał i teraz zainspirowany filmikiem z yt znowu przerobilem i tak.. 

Ciepła woda z solara za pomocą pompki tloczy wode do boilera ale od gory a zaciaga od dołu. Steruje tym sterownik ktory załącza pompe gdy solar osiagnie 55* a wylaczy przy 50* z tym ze mam ustawione przez programator czasowy. Przez caly dzień woda sie nagrzewa i o 16 programator zalaczy sterownik... jezeli jest powyzej 55* to wlaczy pompe i wylaczy jak spadnie poniżej 50* Narazie testuje ale widze ze dobrze działa

Mile widziane komentarze. 

IMG_20210605_150616.jpg

IMG_20210605_150608.jpg

IMG_20210605_150650.jpg

IMG_20210605_150707.jpg

Różowy kolor to ciepła woda z solara do boilera a zielone to zimna z boilera do solara. Zawór przed pompką przykrecony by ciepła woda delikatnie naplywała do boilera a nie mieszała sie w nim

 

IMG_20210605_152900.jpg

Edytowane przez pepa81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci daje takie rozwiązanie ? Bo nie widzę najmniejszego sensu takiego. Chyba, że nie rozumiem logiki i zamysłu jego działania.

Ja testowałem już różne rozwiązania i chyba najlepszym jest takie że gorąca woda z solara wchodzi na zasilanie (zimna woda) zasobnika co jest w kotłowni. Co to daje ? Nawet w kiepskie dni kiedy solar się nagrzeje powiedzmy do 30 stopni w szczycie to do zasobnika w kotłowni wpływa nie zimna woda o temperaturze 10 stopni a już wstępnie podgrzana. Wtedy bojler w piwnicy nie musi być aż tak mocno podgrzewany a w momencie takim kiedy na solarze jest te 55 stopni to grzanie bojlera nie włącza się w ogóle.

Niestety w naszym daremnym klimacie a już w szczególności przy tym jakie anomalie pogodowe są w tym roku to korzystanie z wody z samego solara na dłuższą metę jest niemożliwe. No chyba, że z wody korzystają max 2 osoby (solar 150l) i biorą prysznice. Z praktyki wiem że musi być mega słoneczny dzień żeby woda w solarze nagrzała się od powiedzmy 20 stopni o 9 rano do 55 stopni o 17 po południu. Ja mam ogrzewacz skierowany idealnie na południe i słońce go zasila od 8 rano do 17 po południu. Mam też grzałkę w zbiorniku i próbowałem dogrzewać prądem w nocy ale jest to nieekonomiczne (chyba że w taryfie nocnej) i taniej wychodziło mi grzanie pelletem.

W ogóle to życzę powodzenia wszystkim co wzięli solary z dotacji i twierdzą, że mają ciepłą wadę za free ? Przy naszym skopanym klimacie taka instalacja nie zwróci się NIGDY. Już prędzej zwróci się taki solar ciśnieniowy ale nie wcześniej jak za 5-6 lat.

Edytowane przez renekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ten sposob podłączone ze ciepla woda z solara zasilała od dołu boiler ale wtedy woda  ciepla miesza sie z zimna, tutaj gdy ciepla woda naplywa delikatnie od gory a zabierana jest zimna od dołu woda sie tak jakby wymienia a nie miesza. Na zdjęciu gdzie sa kreski pomalowane w lewym górnym rogu jest termometr i pokazuje 39* to jest woda z zeszlego dnia. Solar dzisiaj podgrzal wode do 70*  pompka pracowala z godzinke i boiler ma obecnie 52* a solar 50*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pepa81 napisał:

Miałem w ten sposob podłączone ze ciepla woda z solara zasilała od dołu boiler ale wtedy woda  ciepla miesza sie z zimna, tutaj gdy ciepla woda naplywa delikatnie od gory a zabierana jest zimna od dołu woda sie tak jakby wymienia a nie miesza. Na zdjęciu gdzie sa kreski pomalowane w lewym górnym rogu jest termometr i pokazuje 39* to jest woda z zeszlego dnia. Solar dzisiaj podgrzal wode do 70*  pompka pracowala z godzinke i boiler ma obecnie 52* a solar 50*

A widzisz to zależy od tego jaki masz zasobnik. Ja mam stojący ACV Smart o budowie zbiornik w zbiorniku. Czujnik temperatury mam wpuszczony na sam dół a budowa zasobnika sprawia to, że masz praktycznie taką samą temperaturę wody u dołu jak i u góry (jak jest dogrzany do zadanej). A w praktyce wygląda to tak, że w momencie jak na zasobniku mam 50 stopni to króciec gdzie wchodzi zimna woda jest tylko trochę chłodniejszy jak ten którym wychodzi gorąca woda. Oczywiście to się zmienia podczas poboru wody jak do zasobnika napływa zimna woda. A że mam zrobione tak, że zima woda jest odcięta a napływa ciepła lub gorąca woda z solara na zewnątrz to nic się nie miesza. Co najwyżej napłynie po odkręceniu kranu może 1.5 litra chłodniejszej wody co stoi w rurkach między solarem a zasobnikiem w kotłowni. Rurek mam 12 metrów między dwoma zasobnikami. Rurki Pex 20. Druga sprawa to powiedz mi w jakiej Ty części Polski jesteś bo ja zamontowałem solara na początku Maja i był może jeden dzień rekordowy gdzie niebo było bezchmurne i tego dnia temperatura wody doszła do 60 stopni o godzinie 17. Z tym, że u mnie cały dzień ktoś tam zawsze wodę bierze i może byłoby inaczej gdyby nikt nie pobierał przez ten cały dzień. Urządzenie w zasadzie chyba takie samo jak Twoje ale od innego dostawcy (i tak wszystko z Chin). Może masz lepiej zorientowany w kierunku słońca ?

Edytowane przez renekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poludnie Polski, idealnie na południe. Odnosnie zużycia to mialem tak samo ze za kazdym razem jak ktos puszczal wode do mycia czy cos to niepotrzebnie bralo z solara a mam okolo 8 metrow od kotlowni. Dlatego mam sterownik ktory nie zalaczy pompki dopoki woda sie nie nagrzeje i dodatkowo programator czasowy. Temperatura w solarze zawsze oscyluje 48-50* a przez sloneczny dzien to spokojnie do 70* nagrzeje i wtedy boiler bedzie dogrzany. 

Edytowane przez pepa81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam sie czy dałoby coś zastosowanie takiej folii pod rury solara? Jest miedzy nimi odstęp, wiec moze cos by od dolu odbijalo, jak myslicie? Zainstalować ja powiedzmy z 10-15 cm pod rurami. Ktoś myślał o czyms takim? 

Screenshot_2021-06-16-05-28-01-916_pl.allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry, podepnę się do tematu 🙂 chodzi oto czy można tak podłączyć kolektor słoneczny do instalacji aby nie spuszczać wody na zimę? chodzi oto żeby nie montować grzałki która pobiera prąd a zamiast tego doprowadzić do kolektora lekko ciepłą wode podgrzaną w zasobniku co zapobiegło by zamarznieciu w zimie.

 

schemat instalacji.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.