Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec do nowego domu


Lukasz23l

Rekomendowane odpowiedzi

a jeszcze moje babsko jest ciepłolubne i 22 st bedzie chyba przy mało jak dla niej ... także jak będę chciał nawet 24-25st w ciągu dnia to ta 14 nie będzie się za mocno pociła..??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor,  to jest nowy dom....  Niech wszystko tylko zrobi wg obecnych norm. Przecież do takich chałup wrzuca się PC 9KW i to bangla. Zresztą,  warto zapłacić kilka stowek i zrobić OZC,  wtedy dyskusji nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie tez że zapotrzebowanie jest liczone dla -20stC a takich dni jest kilka- kilkanaście, przez resztę sezonu potrzeby domu będa niższe i to dużo 

Jeśli zatem w szczytowym okresie nawet będzie potrzebnych 14KW w co szczerze wątpię to gdy jest w okolicy zera większy kocioł będzie się mocno nudził. Ważne tylko zeby nie oszczędzać na materiałach i wykonać odpowiedniej grubości i parametrów izolację a nawet dołożyć nieco od siebie gdyż niezależnie od wybranego źródła ogrzewania koszty będą niestety stale rosnąć w mniejszym lub większym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówione Ogniwo + M 14kw... postaram się wszystko później wrzucać na bieżąco .... 

Mam nadzieje ze nie bede żałował

 

20181105_145641_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem już po montażu ...

podpowiedzcie co zmienić na podtrzymaniu ... 

w momencie zdjęcia tem na komin miała 150st ale teraz oscyluje ok 130

na razie nie wymagam cudów ale po dwóch dniach palenia podniosłem temp w domu o 17st i poszło mi 120 kg. grochu20190310_175231.thumb.jpg.0316361c2d73cec16a41bed14b95c0ee.jpg

 

20190310_175214.jpg

20190310_175223.jpg

20190310_175631.jpg

20190310_180227.jpg

20190310_180244.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ładna kotłownia, "ciepły" domek i kocioł na węgiel. A Timon dobrze ci radził, by pomyśleć nad czymś innym. No ale stało się, będzisz się meczył jak my wszyscy. Oby jak najmniej. No i żeby wegiel nie drożał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siejcie defetyzmu. Nie wszyscy są niezadowolenie, ze swoich kotłów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Ja tam tez bylem zadowolony. Przynajmniej od momentu gdy nauczylem sie palic w podajnikowcu po kilku sezonach. Bo wczesniej to szkoda gadac. Po pierwszym sezonie z pelletem powiem tylko tyle, ze do syfu juz nie wracam. Niewazne co by sie dzialo. Ogarniecie dobrego kotla pelletowego czy to w obsludze czy nastawach to pryszcz w porownaniu do podajnika. Najlepszy sposob na katastrofe:

- super ocieplic dom ( zapotrzebowanie jakies 40W/m²)

- dokupic jakis kociol 25 kW, zeby nie zmarznac przypadkiem, wazne zeby tanio, z rusztem wodnym, z jakas rynna albo jeszcze lepiej tlokiem ew. z duzym palnikiem kwadraciakiem

- i zaopatrzyc sie w bardzo kaloryczny i spiekajacy zarazem wegiel

Jedyne na czym da sie wtedy zaoszczedzic to fryzjer. Palacz bedzie sobie na biezaco wyrywal codziennie wlosy z glowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów a w szczególności inwestora i właściciela nowego domu ( gratulacje), pisze bo chciałem się dopytać o prace tego kotła spalanie efektywność spalania .Głownie zastanawiam się nad sprawnością tego kociołka bo temperatura na podwórku jest dodatnia a na sterowniku jest info że spaliny mają 150 stopni i to mi daje do myślenia czy kotły 5 klasy o dużej sprawności powinny tak mocno grzać komin ? czy można to nazwać stratą kominową ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem śmieciucha 19kW. W mroźne zimy nie był w stanie dogrzać wszystkich pomieszczeń (dom nieocieplony). Dobudowałem piętro, ociepliłem i okazało się, że kocioł jest za duży (co było do przewidzenia). Chwilę pomyślałem, policzyłem zapotrzebowanie na ciepło, wyciągnąłem wnioski z palenia śmieciuchem i kupiłem najtańszy podajnikowiec 10kW. Złego słowa nie powiem !

 

Można ?

Można !

 

Więc nie siejmy niepotrzebnie defetyzmu .-)

 

PS Myślałem nad pelletowcem, ale cena x2 mnie zniechęciła .-)

Poczekam na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny pelleciakow x2 to się nie zgodzę.  Dodatkowo teraz można kupić fajną Włoszke za bsrdzo dobre pieniądze :

http://sanitsystem.pl/id,2101/prod,kociol-na-pellet-ferroli-biopellet-18+-montaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40

Nie wiem jak to pracuje, ale sam fakt= 30 kg zasobnik + dopłata za kolejne kilogramy, to śmiech na sali. Ja mam chodzić do kotłowni raz na tydzień ( ewentualnie raz na 10 dni), a nie co 30 godzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 400zł masz zasobnik już 65kg co ci daje cenę kotła 8700zł z układem pompowym. Brzmi bardzo dobrze, poza tym nie wierzę że schodzisz do piwnicy  raz na 10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mojego "groszka" zapłaciłem 4700zł. 8700 to faktycznie nie jest 2x więcej, ale DUŻO więcej .-)

 

Co do zasypu, to niektóre faktycznie są śmieszne. Kocioł z podajnikiem i zasyp 2 worków HEHE, komedia .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trener40
36 minut temu, eliks napisał:

Za 400zł masz zasobnik już 65kg co ci daje cenę kotła 8700zł z układem pompowym. Brzmi bardzo dobrze, poza tym nie wierzę że schodzisz do piwnicy  raz na 10 dni.

Nie musisz wierzyć. Mam 150 kg  zasobnik i przy tych temp.jakie są mogę spokojnie spać przez ok 12 dni.  Wszystko zależy od zapotrzebowania. Tylko na ile wystarczy zasobnik 65 kg dla chaty 150m/2 +CWU przy - 10st na zewnątrz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, o6483256 napisał:

To nie było do kolegi .-)

Pewnie to do mnie. To nie defetyzm czy zwykłe marudzenie tylko wnioski z brudnej, pylistej zeczywistości, jak to przy kotle na węgiel. Ja to specjalnie wyboru nie miałem, węgiel to obecnie ostateczność w domu jednorodzinnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, eliks napisał:

A kiedy kupiłeś tego groszka i co to za kocioł? 

Jakoś w maju na znanym portalu klon dragon duo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jasiek11 napisał:

Pewnie to do mnie. To nie defetyzm czy zwykłe marudzenie tylko wnioski z brudnej, pylistej zeczywistości, jak to przy kotle na węgiel. Ja to specjalnie wyboru nie miałem, węgiel to obecnie ostateczność w domu jednorodzinnym.

Jak gazu brakuje, pieniędzmi ludzie też nie s... to co ma kupić ? Pompę ciepła ? Pozostaje groszek, albo pellet .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, o6483256 napisał:

Jakoś w maju na znanym portalu klon dragon duo.

Aaaa no to nie pogadasz. Kupiłeś podgrzewacz do CWU a nie kocioł CO. Zresztą, nigdzie że kocioł CO nie jest napisane. I to już nie jest komedia, tylko tragedia i luki w prawie, które szybko powinny być łatane. I to coś chcesz porównać do włoskiego pelleciaka? Rozwaliłeś system chłopie.

 

@Trener40 ja mówiłem o nie schodzeniu do piwnicy przez 10 dni a nie do kotła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.