Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Piec Do Nowego Domu


sammit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow, chciałbym Was prosić o poradę. Buduje swój pierwszy domek i jak to bywa jestem lalikiem w wielu sprawach:) przyszła pora na wybór kotła:) proszę Was doświadczonych o porade!!

Domek 200m2 powierzchni w tym 165 użytkowej pozostałe ( w tym ok 65m podlogowki obcasami grzejniki łazienkowe) to 12m2 kotłownia, 23garaż w , którym to mam.zamontowany grzejnik i pewnie będzie on tylko do przełamania temperatury w tym pomieszczeniu. Dom ma strych, który będzie nie mieszkalny. Dom nowym postawiony w zeszłym roku z betonu komórkowego, ocieploby 15cm styro, 25 welny, 15 styro w gruncie ale w garażu 5, okna trzyszybowe.planuje bojler 150-200l. Wstępnie 2 os ale kiedyś będą 4. :)Pięć gazowy nie wchodzi w grę. Pozostaje ekogroszek lub pellet.

Proszę Was o poradę jaka moc i jaki kocioł byłby najlepszy':)

Jeśli brakuje jakichkolwiek informacje to pytajcie:(

DZIEKUJE ZA POMOC ps jeśli pomylilem dział to wybaczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieplowlasciwie.pl/start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wlk za odpowiedz:) już dawno zrobiłem obliczenia i wyszło:

 

Kocioł podajnikowy: 12kW

 

może ktoś doświadczony zerknąć?i doradzić? czy moc bedzie odpowiednia, imoze doradzic jaki kocioł na ekogroszek tak do 8-9 tys..  (ps domek ma parter, piętro-poddsze z wiekszym skosem.i strych )

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1lr5

 

dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zapotrzebowaniu prowadzenie kotla na ekogroszek bedzie udreka. Zastanow sie nad malym pelleciakiem. Jesli uprzesz sie na ekogroszek to albo najzwyklejsze Defro albo Heiztechnik (bez rusztu wodnego).

 

Tak czy siak - zastanowilbym sie jednak nad gazem, bo raz, ze wygodny a dwa, ze oszczedzisz sobie kupe pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że to zapotrzebowanie jest nieco przesadzone.

Kocioł na ekogroszek 10 do 12kW max, ewentualnie zaproponowałbym Ci małego pelleciaka 9kW, jeśli upierasz się przy paliwie stałym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dom od dewelopera z piecem na ekogroszek. Nowe domki mają piece gazowe z gazem w butli zakopanej pod ziemią. Jakbym mógł to z chęcią bym zamienił mój kocioł na eko na ten gazowy. Do tego w tych nowych domach nie budowali ceramicznego komina a na tym można trochę zaoszczędzić.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę większy dom - 260 użytkowej, całkowitej ponad 300m2

Na ostatni rok od 21 10 do 21 10 wg pomiarów ciepłomierzami potrzebowałem 56,7 GJ ciepła ,

łącznie z rocznym  grzaniem CW.

Max zapotrzebowanie na ciepło jest też na podobnym poziomie, ale tobie polecałbym kocioł na pellet o mocy ok 14kW.

Po prostu obecnie kotły na pellet są przeważnie w klasie 5 a tam nie już zapasu mocy i w pewnym momencie może być zimno w domu.

Kocioł na eko w klasie 3 lub 4 możesz brać 12kW , z niego można wycisnąć i 30% więcej ale z 5 klasy już nie wyciśniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.