Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec defro duo uni 20 kw. Nie moze dobic do temp zadanej na pidzie. POMOCY!!


MarcinMucinski

Rekomendowane odpowiedzi

Ok.

Szkoda, że nie podniosłeś najpierw mocy bez zmian podawania. Jestem ciekaw co by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może lepiej będzie na pracy recznej niż na pidzie????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawione mam teraz tak. podawanie min 3 sek max 6 sek

przerwa podawania min 85 sek max 110sek

moc 100%

wentylator min 9 max 40

pompy równoległe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pyt co do boliera. Kiedys pojechałem na dwa dni do znajomych i szwagier zaglądał do mnie i zadzwonil ze bolier tak jakby się gotuje. Mówie mu ze czasem tam się przelewało ale nic więcej. No i jak wróciłem to już w wiatrołapie słyszałem jak bolier tak jakby się gotował ale temp była ok 50 stopni. Zadzwoniłem do hydraulików i pow mi zebym pompe CWU wzioł na 1 i to pomogło ale bardzo mało i nadal było głosno w koltłowni , to kazali mi zawór od góry lub dołu delikatnie przykrecic i wtedy przestało tak jak by gotowac się w bolierze. zawór mam tylko troszeczkę otwarty żeby woda wpływała do niego. pow ze się zapowietrzył ale odpowietrznik jest założony no to jak niby/..nawet go odkrecałem i spuściłem wody z niego. Do czego zmierzam czy przrz to może wolniej zagrzewać się woda w bolierze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2019 o 19:02, MarcinMucinski napisał:

ustawione mam teraz tak. podawanie min 3 sek max 6 sek

przerwa podawania min 85 sek max 110sek

moc 100%

wentylator min 9 max 40

pompy równoległe

Rozumiem, że te ustawienia ale w pid.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na pidzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcinMucinski napisał:

Mam pyt co do boliera. Kiedys pojechałem na dwa dni do znajomych i szwagier zaglądał do mnie i zadzwonil ze bolier tak jakby się gotuje. Mówie mu ze czasem tam się przelewało ale nic więcej. No i jak wróciłem to już w wiatrołapie słyszałem jak bolier tak jakby się gotował ale temp była ok 50 stopni. Zadzwoniłem do hydraulików i pow mi zebym pompe CWU wzioł na 1 i to pomogło ale bardzo mało i nadal było głosno w koltłowni , to kazali mi zawór od góry lub dołu delikatnie przykrecic i wtedy przestało tak jak by gotowac się w bolierze. zawór mam tylko troszeczkę otwarty żeby woda wpływała do niego. pow ze się zapowietrzył ale odpowietrznik jest założony no to jak niby/..nawet go odkrecałem i spuściłem wody z niego. Do czego zmierzam czy przrz to może wolniej zagrzewać się woda w bolierze???

Jak sterowanie grzania CWU masz z sterownika to ster po osiągnięciu zadanej bojlera powinien wyłączyć pompę. Ale żeby zagotować wodę w CWU to jaką musiał byś mieć temp. na kotle. Myślę, że zapowietrzony był bojler i to mogło być przyczyną. Ale może ktoś inny jeszcze się wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno był zapowietrzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pow ze za szybko może woda wpływac do niego czy cos i dlatego kazali mi przykreciz zawor. taki zwykły motylkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcinMucinski napisał:

tak na pidzie

I podawania zmieniłeś (jak wczesniej pisales)?

Zoaczysz jak będzie. Ja pisałem jak bym zrobił, ale Ty jesteś tam i widzisz co się dzieje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pyt jak jest tak przykrecony to czu bolier wolniej się nie nagrzewa???bo zamiast być przepływ całkowity to jest bardzo malutko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak podawanie mam tak jak napisałem

ustawione mam teraz tak. podawanie min 3 sek max 6 sek

przerwa podawania min 85 sek max 110sek

moc 100%

wentylator min 9 max 40

pompy równoległe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcinMucinski napisał:

pow ze za szybko może woda wpływac do niego czy cos i dlatego kazali mi przykreciz zawor. taki zwykły motylkowy.

Eeee, standardowo ustawia się pompę na 1 i jak jest wszystko ok z bojlerem to trochę trwa aby dogrzać CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcinMucinski napisał:

tak podawanie mam tak jak napisałem

ustawione mam teraz tak. podawanie min 3 sek max 6 sek

przerwa podawania min 85 sek max 110sek

moc 100%

wentylator min 9 max 40

pompy równoległe

Poczekaj i zobaczysz jak będzie. Zawsze potem jeszcze możesz wrócić do poprzednich ustawień (mam nadzieję, że zapisałeś sobie :) ) i ustawić tak jak pisałem :) Oczywiście porównać pracę no i spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha.. ale powinien bolier tak się zachowywać???ze niby się gotuje??? bo i pompka cwu jak jestna 1 a zawór motylkowy otwarty normalnie to się no pow zapowietrza i tak jakby się gotuje...ze w salonie słychać....a jak przykrece zawór na mały przekrój wody to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczę do jutra jak będzie.. teraz wszyscy się kapia i jest poór wody,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MarcinMucinski napisał:

aha.. ale powinien bolier tak się zachowywać???ze niby się gotuje??? bo i pompka cwu jak jestna 1 a zawór motylkowy otwarty normalnie to się no pow zapowietrza i tak jakby się gotuje...ze w salonie słychać....a jak przykrece zawór na mały przekrój wody to jest ok.

Trudno to tak na odległość określić. Jezeli wszystko jest ok z bojlerem i przykladowo masz w sterowniku zadaną CWU 50° to ster po uzyskaniu sygnału dogrzania zwyczajnie pompe wyłącza. Chyba, że nie masz zaworu zwrotnego lub jest on wadliwy, ale i tak jak jest wszystko ok to będziesz jedynie miał temp. CWU taką jak na kotle.

i tu dalej :) :) :) chyba, że jest wadliwy czujnik temp. CO/kotla lub źle osadzony w studzience kotla i źle wskazuje.... I tak dalej i dalej..... :)

ale to też można porównać jaka idzie temp. na mieszacz/mieszkanie..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MarcinMucinski napisał:

zobaczę do jutra jak będzie.. teraz wszyscy się kapia i jest poór wody,,

Na spokojnie :)

niech moc bedzie z Tobą  :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. od wczoraj temp wzrosła tylko raz do 63stopni. teraz po powrocie do domu z pracy patrze jest 60 stopni a za 10 min już 56 stopni. Tak ze spadło do 53 i znowu rosnie.  A nikt z w dzień nie brał pow ciepłej wody czy cos w tym stylu. Na ustawieniach ecznych jak paliłem to piec dobijał do zadanej w ciągu 20-30 min a przerwę miał ok 15 min w podtrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jak dalej palisz w pid to jak możesz, wejdź w ustawienia serwisowe i znajdź parametr "max. temperatura spalin". I napisz jaką masz wartość zadaną. Teraz nie pamiętam jak tam już jest bo mam trochę inny ster, ale pewnie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

260 mam ustawiona temp spalin. przy rozpalaniu jest ustawione 113

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max temp spalin mogę ustawić 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie spokojnie. Mnie interesuje jak masz fabrycznie ustawioną max temp. spalin. Nie przy rozpalaniu ani w pracy. Jest taki poprostu parametr.

I czy dalej palisz w PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No tak pale na pid

w tej chwili jest 53 stopnie na piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy takich ustawieniach pid kocioł nie osiągnie temp. zadanej i koniec. W książce serwisowej powinna być tabela mocy kotła i ustawił na początek według niej Max czas podawania podajnika i minimalna przerwę dla 20kw. Na starej przekładni taka posiadam ja bodajże 15kw to był czas przykładowo 5 do 35 nowa przekładnia jest szybsza ale nie aż tyle żeby Max moc była 6 do 85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.