Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy temat, możliwość edycji


Gość Oldek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chodzi mi po głowie aby np. w sekcji kotły z podajnikiem dodać temat potencjał podajnika. Wiem, żaden problem dodaję nowy temat i nie ma problemu. Ale chciałbym aby w pierwszym poście z tematu była możliwość edycji przez usera lub autora tematu. Czy taki temat z możliwością edycji (bez względu na czas) ma tylko moderator forum? O co mi chodzi. Coraz więcej sterowników pokazuje zużycie opału w oparciu o wpisany potencjał podajnika. Różne podajniki mają różny potencjał i w takim wątku user mógłby odnaleźć swój podajnik i zapisać w miarę poprawne dane. Jeśli forum nie ma możliwości aby user czy autor postu miał możliwość edycji w każdym czasie, proponuję aby moderator forum dodał w sekcji kotły z podajnikiem wątek Potencjał podajnika. Na początek może być moje ekoenergia 25-35KW -> 19,1kg./h. Może zagmatwałem, ale moźe moderator mnie zrozumie :) Dzięki za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro poszukam rozwiazania (obecnie forum nie ma takiej opcji). Na ten moment proponuje założyć temat a w przypadku konieczności zmiany proszę o kontakt przez PW lub raport/zgłoszenie posta z odpowiednim komentarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jest super pomysł - możliwość edycji swojego posta w dowolnym czasie, albo też przez wszystkich userów (opcjonalnie z jakiegoś klubu, tu była by opcja full wypas). Miałem nawet założyć temat, czy inni nie uważają, że to byłaby dobra opcja.

Najbardziej to by się przydało w tematach z opisem danego kotła. Jak wchodzi ktoś z zewnątrz i ma przejrzeć kilkanaście, albo kilkadziesiąt stron wpisów, to jest ciężkie. Taki MPM to już nie do przeczytania. A tak można by jakieś takie podsumowanie zrobić w rodzaju wiki - plusy, minusy, też opinie, ale konkrety. Spis kotłów robił Juzef na czysteogrzewanie, ale pisał, że wolałby się z tego wycofać. Jakby była jakaś różnica poglądów, to forum jest najlepsze, żeby to omówić, ale podsumowanie byłoby jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opcja1

Trzeba utworzyć nowe podforum. Wtedy założyć w nim odpowiedni temat, albo przenieść istniejący temat (tematy) do tego podforum. Następnie utworzyć nową grupę użytkowników np. "edytor podforum". Dodać wybranych użytkowników do tej grupy (bo jak rozumiem to miałoby być rozwiązanie ogólniejsze niż dla użytkownika oldek czy zizi). Zapewne można dodać jakieś kryterium czasowe i regułę autopromocji, żeby uniknąć efektu świeżego użytkownika, który wszystko przeora. Następnie w menu moderatorzy należy dodać tę grupę do moderatorów. Kliknąć na zielone "unrestricted", zrobić restricted. Pojawiają się wszystkie typy uprawnień. Wybrać przycisk "uncheck all", żeby wszystkie uprawnienia usunąć. Pojawią się dwie nowe zakładki "fora" i "artykuły". W zakładce "fora" w dropdownie zaptaszyć nowe subforum i odznaczyć opcję moderacji "can edit posts/answers". Kliknąć save i działa, przynajmniej w wersji demo online.

(Użytkownik zizi nie daje nawet cienia zapewnienia, że powyższe klikanie nie wyp... całego forum w kosmos.)

Działało by to tak, że wybrani użytkownicy mogą edytować wszystkie posty w danym subforum. Więc to już przestaje być "forum" z indywidualnymi wypowiedziami, raczej zbiór podrozdziałów danego tematu. Duża wada jest taka, że nie widać co było edytowane. Ktoś komuś coś zmieni, skasuje, nawet przypadkiem i będzie to trudne do odtworzenia.

Opcja2

Można utworzyć grupę, do niej dodać wybranych użytkowników i we właściwościach tej grupy zaznaczyć "can edit own content" i czas unlimited. Wyganianie diabła belzebubem, bo takie edycje dotyczą całego forum, a nie wybranego działu. Więc w ustawieniach forum można odznaczyć "Log all edits made to content and what was changed" i "Show full log to all users".  Wada taka, że będzie to dotyczyć wszystkich userów, nawet, jak ktoś coś głupiego palnął i chce się poprawić.

Tak czy siak wychodzi eksperyment społeczny bez pytania zainteresowanych o zgodę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do MPM-a to próbuje coś zrobić w tej kwestii by zapobiec forumowemu marketingowi, który tak naprawdę ma na celu naginanie na kupno tego kotła.

Tu piszę na temat swych doświadczeń z tym kotłem 5 klasy

bo w temacie który ma ponad 700 stron niektórym osobom bardzo zależy by zamydlić temat tak,  by ktoś po przeczytaniu nawet całości i tak nie wiedział o co chodzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.02.2019 o 22:32, Piecuch19 napisał:

w temacie który ma ponad 700 stron

To dałoby się prosto ogarnąć, gdyby była możliwość edycji. Inaczej robi się bałagan, tak jak już i w Twoim nowym temacie. Tylko żeby to było kulturalnie, to musi być widoczna historia edycji, jak np. na Wikipedii (i widać nieodwołalnie, kto zmieniał i na czerwono co się zmieniło). Ale wtedy np. ktoś wolałby, żeby np. przez 15 min mógł poprawić wypowiedź, bo chlapnął coś głupiego i nie chce żeby to było widoczne nigdzie. A do tego jakiś lepszy plugin jest potrzebny. To byłoby super, gdyby były takie dokumenty współtworzone, ale żeby dyskusja i komentarze o pogodzie (nie do ominięcia) były osobno od konkretnej treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.