Skocz do zawartości
bartekr

Junkers Sterownik z możliwością rozwoju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Chciałem się doradzić ponieważ czytam i im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie.

Zakupiłem na ten sezon grzewczy pięć Junkers Cerapur Smart ZSB 24 5c.

Do niego dokupiłem zasobnik CWU galmetu 300l z 2 wężownicami.

Chciałbym do tego kotła zakupić sterownik najlepiej pogodowy. Tylko nie wiem jaki z racji iż na następne lato będę chciał podpiąć CWU pod kolektory słoneczne. Czy istnieje jakiś sterownik do tego kotła pod który będę mógł wpiąć instalacje solarna? Nie chcę mieć 2 komputerów osobno. Wolał bym jeden który obsługuje w sumie 3 zadania. Grzanie CO, grzanie CWU z Junkersa i system solarny do wspomagania CWU. Czy sterownik ze strony Junkers o nazwie CW400 będzie odpowiedni? Z góry dziękuję za każdą poradę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do współpracy z solarami służy kocioł Cerapur Modul Solar.

Załóż sobie CW 400 do swojego kotła i drugi sterownik do solarów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Podobna zawartość

• Przez Kuba777
      Trochę czytałem i pytałem dwóch fachowców.
      opinie są skrajne różne. może tutaj mi ktoś podpowie.zakladam piec gazowy. już kiedyś miałem piec gazowy który grzał wódę ba bieżąco I gdy ktoś się kąpał A ktoś inny zaczął zmywać naczynia to tej osobie kąpiącej się i zaczynała lecieć zimna woda.

rozdzielamy dom 150 m na dwie godziny.
      zamiast 1 łazienki I 1 kuchni będą 2 łazienki I 2 kuchnie.
      chodzi mi o to by m więc ciepłej wody pod dostatkiem i by mozna bylo korzystac na raz z kilku punktow poboru.

wybieram teraz między dwoma placami:
      1. JUNKERS CERAPUR ACU ZWSB 24/28-3E - zasobnik 42 l
      2. Junkers CERAPUR MODUL ZBS22/150-3 SE - zasobnik 150 l

zastanawiam się który piec wybrać. jeden hydraulik mi mówi że ten pierwszy piec spokojnie wystarczy bo tam woda jest podgrzewana w specjalny sposób I poza tym jest dwufunkcyjny. obecnie mam piec na ekogroszek I bojler 80l . bilet akurat daje radę na 1 łazienkę i 1 kuchnię. co jak byłyby po dwie kuchnię i dwie łazienki? Czy w piecu gazowym 42 podgrzewane w specjalny sposób dałoby radę?

inny hydraulik mi mówi że trzeba wziąć ten drugi piec bo tam jest duży zasobnik (piec wielofunkcyjny) A na jedną osobę w domu potrzeba 30 l wody. więc skoro mniejszy piec ma 42 l A ten większy 150 to można sobie policzyć że trzeba ten większy.

Proszę o radę bo już teraz sam nie wiem. hydraulik który mówił że ten mniejszy piec wystarczy dalej twierdzi że większego nie trzeba.
      z góry dzięki za fachowe opinie.
    • Przez daniel0333
      Witam 
      Stoję przed zakupem kotła do zasilenia podłogówki 100%, domek mały 107 m2 z dość popularnego projektu "dom za 150 k" po własnych modyfikacjach kotłownia/spiżarka zładuje się miedzy kuchnią a łazienką odległość do kranu w kuchni ok 3,5 mb i prysznic ok 3 mb sprzedawca w sklepie w mojej okolicy proponuje mi Junkers Bosch GC2300 2-f. Planowałem tradycyjnie kocioł 1-f i zasobniki a teraz mam mętlik. co sądzicie akurat o tym modelu kotła i na co byście się zdecydowali 1 czy 2 funkcyjny kocioł.
    • Przez radziu111
      Witam 
      Bardzo proszę o ocenę poprawności podłączenia kotła Junkers Cerapur ZSB 14-5 z zasobnikiem. Chodzi mi głównie o logikę napełnienia instalacji CO. Czy napełnienie instalacji CO przez powrót z wężownicy zasobnika jest właściwe?. Wiem, że powrót z instalacji CO i wężownicy zasobnika idą do zaworu trójdrogowego w kotle. Na zdjęciu te dwa nyple 3/4 cala mają być połączone ze sobą wężykiem. Czy takie połączenie jest właściwe? Czy napełnienie instalacji CO nie powinno być wpięte w powrót CO przy kotle? Na dwóch ostatnich zdjęciach jest przykład połączenia powrotu z wężownicy zasobnika z powrotem do CO w kotle. Ma to prawo funkcjonować bez kłopotów?

• Przez ewak
      Witam ! Proszę o pomoc. Gdy pokrętło pieca Junkers ZW 14- 2 Dv AE 23  jest ustawione na minimum ciśnienie jest na granicy zielonego i czerwonego, po ustawieniu mocniejszego ogrzewania (tz. pokrętło na 1,5) nieco się podnosi. Myślę że powinnam dolać wody...ale jak to zrobić ? czy robi się to na włączonym piecu czy należy wyłączyć piec?
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.