Skocz do zawartości
  • Witaj na naszym forum o ogrzewaniu!

Na forum znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań związanych z ogrzewaniem. Zachęcamy do rejestracji po której: będziesz miał(a) możliwość pisania postów, zobaczysz wszystkie zdjęcia i schematy, staniesz się częścią naszego forum :) Zapraszamy...

bartekr

Junkers Sterownik z możliwością rozwoju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Chciałem się doradzić ponieważ czytam i im więcej czytam tym większy mam mętlik w głowie.

Zakupiłem na ten sezon grzewczy pięć Junkers Cerapur Smart ZSB 24 5c.

Do niego dokupiłem zasobnik CWU galmetu 300l z 2 wężownicami.

Chciałbym do tego kotła zakupić sterownik najlepiej pogodowy. Tylko nie wiem jaki z racji iż na następne lato będę chciał podpiąć CWU pod kolektory słoneczne. Czy istnieje jakiś sterownik do tego kotła pod który będę mógł wpiąć instalacje solarna? Nie chcę mieć 2 komputerów osobno. Wolał bym jeden który obsługuje w sumie 3 zadania. Grzanie CO, grzanie CWU z Junkersa i system solarny do wspomagania CWU. Czy sterownik ze strony Junkers o nazwie CW400 będzie odpowiedni? Z góry dziękuję za każdą poradę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do współpracy z solarami służy kocioł Cerapur Modul Solar.

Załóż sobie CW 400 do swojego kotła i drugi sterownik do solarów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wemibo
      Witam 
      Od miesiąca grzeję CO kotłem Junkers Compact ZSB 14kw jednofunkcyjny, dzisiaj (po dokupieniu czujnika NTC do zbiornika CWU) uruchomiłem grzanie CWU tym kotłem.  Zbiornik/zasobnik CWU z wbudowaną wężownicą (i grzałką elektryczną).
      Niestety słychać, że układ CWU jest zapowietrzony. 
      Nie wiem jak go odpowietrzyć oraz jak dopuścić wodę do układu CWU, bo przecież układ CWU jest odrębny/niezależny od układu CO, a dopuszczanie wody u mnie jak i u innych jest zrobione dla CO. Odkręciłem specjalną śrubkę w kotle do odpowietrzania, ale bez efektu. Zapewne w rurach CWU brakuje po prostu wody i nie rozumiem, jak kocioł dopuszcza wodę - pobiera z CO w jakimś specjalnym trybie ? 
      W instrukcji jest: 
      Napełnianie i odpowietrzanie obiegu przygotowania ciepłej wody 
      ... 
      Urządzenia ZSB..DE z podgrzewaczem pojemnościowym c.w.u.: Otworzyć zewnętrzny zawór wody zimnej i zawór wody ciepłej tak długo aż wypłynie woda. 
      ... 
      Jak to rozumieć? Skąd ma ta woda wypłynąć - czy obieg CWU ma mieć jakiś spust wody? Dodam, że zasobnik CWU ma wbudowaną wężownicę i właśnie do wężownicy są podpięte rury CWU z kotła Junksers. 
      pozdrawiam
    • Przez abdank82
      Dzień dobry,
      Proszę o opinię o kotle Junkers Cerapur Compact w wersji jednofunkcyjnej i mocy 14 kW.
      Piec docelowo, miałby pracować w układzie z dwoma obiegami, podłogówka(przewaga) i grzejniki(5 szt i 2 drabinki),
      w układzie ze sprzęgłem i dodatkowymi pompami na obiegami, sterowanie pogodowe.
      Dom o powierzchni 190 m2, nowo wybudowany, zapotrzebowanie ze strony cieplowlasciwe.pl ok. 8 kW.
      Chodzi mi o to, jak oceniane są te kotły, jeśli chodzi o wymiennik, usterkowość, serwis.
      W sumie drugim moim typem, jest kocioł Saunier Thelia Condens AS 18, tutaj mam zaprzyjaźniony serwis,tylko
      moc minimalna tego kotła jest sporo wyższa niż Cerapura.
      pozdrawiam
      M.
    • Przez Zbyszek54Cidry2006
      Posiadam Junkersa Cerapur Compact 24-1 de. Jednofunkcyjny. Piec podczas zasilania zasobnika cwu jednocześnie zasilan grzejniki. Serwisant twierdzi ze zawor trojdrogowy w piecu działa prawidłowo.  Jaka może być przyczyną.  Po co mi zasilanie grzejników latem. Proszę o pomoc. Może ktoś się spotkał z podobnym problemem.
      Dziękuję 
    • Przez GinterMG
      Witam
      mam problem z ogrzewaniem a konkretnie z jego brakiem i nie wiem gdzie szukać przyczyny.
      Serwisanta już zamówiłem na poniedziałek ale chciałbym poznać możliwe przyczyny (żeby mnie niepotrzebnie nie wykasował)
      konkrety:
      1. Wodę ciepłą mam w kranach - fakt że podczas "lania" ciepłej wody piec wydaje odgłos jakby strzelał
      2. Brak ogrzewania:
      * na dole mam ogrzewanie podłogowe z pompą (na pompie wskaźnik ustawiony na 6 (max)
      * piec jest do góry , do góry 3 grzejniki po 1 w każdym z pokoi.
      Problem : pomimo ustawienia na piecu temperatury grzejników na 68-74 stopnie piec nie załącza grzania tej wody i mam na piecu max 22 stopnie oraz zimne grzejniki. Myślałem że jest to wina sterownika do regulacji temperatury w pomieszczeniu (sterownik Salus) ale po odłączeniu zasilania tego sterownika nic się nie poprawia,
      Grzejniki odpowietrzyłem

Na okres letni ogrzewanie było wyłączone.

Pomoe ktoś?
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.