Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czystość komina z nierdzewki piec pelletowy


tomii1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam do was pytanie czy macie czyste wkłady z nierdzewki przy paleniu pelletem? Czy jednak jest sadza? Czytałem tez inne tematy i ludzie maja nawet smołę w kominie przy pellecie? Może ktoś wrzuci zdjęcie jak wyglada wkład kominowy . Pytam bo widziałem u znajomego taki szaro czarny nalot jakby żywiczny szklisty ale suchy i jak się go zdrapie to schodzi. Co prawda od góry na wylocie komin jest okopcony ale firma montująca uprzedzała że będzie żywiczny nalot po pellecie iglastym. Pewnie nie ma to wpływu ale pellet to olczyk i A2 bez mdfu spalany w kotle sas. Tam jest dość wysoka temp spalin bo widziałem ze na max mocy pod 200 dochodzi . 
Kolega pali 2 miesiące czy to jakoś czyścić czy jak? Jak się wylot potraktowało środkiem do czyszczenie grila to ten czarny żywiczny nalot schodzi i blacha jest czysta.

pytanie 2

jeśli czyścić to szczotka nierdzewna ? Mechanicznie ? Wkład jest owalny wiec czyszczenie jest trudniejsze. Wkład 1.4404 T600 1 mm. 
Nie wiem czy to nie przez złe ustawienia pieca ale każde rozpalanie to idzie sporo dymu z komina.

Może ktoś wrzucić fotkę z wnętrza komina po piecu pelletowym? 
dziekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty? W granicach rozsadku tak.

Nie byl czyszczony od dwoch lat. Nie bardzo jest co czyscic. Poprzednio wegiel teraz pellet (bedzie jeszcze czysciej co widze po kotle).

Najbardziej sie okopcil jak drewno utylizowalem na ruszcie na poczatku, dalem se z tym spokój.

Zdjecia to nie dzisiaj, moze przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli może to być kłopot złych ustawień sambor gdzieś pisał w którymś temacie o Kominach ktoś miał smołe i to w dodatku lepką bo prawdopodobnie miał słaby pellet, niby opału nie kisił bo na piecu było 70...

Ciekawe czy to nie aby z pelletu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cienka warstwa suchego ale czarnego jak noc pyłu - po roku palenia sosnowym

Najbardziej widać na szczycie przy daszku, już po kilku miesiącach był cały czarne. Ale to bardzo cienka i sucha warstwa, tylko taki efekt wizualny jak z kopciucha niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem że jest czyściutki . U mnie się zrobił na początku taki czarny ale suchy pył. Być może przez ustawienie pieca bo był i wymiennik czarny od sadzy w środku.

u znajomego wkład i piec sas ok regulacji nie daje już czarnej sadzy, wyglada ze jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.