Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sas efekt 23kw


markimark1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam piec sas efekt 23 kw jade bez pida moje nastawy 10/70/50 przerwa 12/30 temp.kotła 53  na zawór zadaje od 35 do 40 przy tej pogodzie jaką mamy bojler 200l temp.45 regulator w piecu st 555.Węgiel zbadany w labola.wyszło mi 31 mj przechodzący trochę w koks.Regulator pokojowy st 280tech wyłączyłem sterowanie pompą i temp.bo mi szalał za mocno z temp.na zaworze,pogodynka też wyłączona.Mam jeszcze spieki i raz na dobę wiadro pełne.Doradzcie w miarę możliwości ustawień.Dom do ogrzania to ok.180 m.Dodam że pracuje na pompach równoległych cały czas.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakie te spieki masz... Możesz wstawić zdjęcie.

Podejrzewam że przy takiej kaloryczności to mocno koksuje ci ten węgiel.

Należało by zmniejszyć dawkę a zwiększyć częstotliwość nawęglania itd. podnieś też temperaturę kotła do minimum 65 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema teraz mam 8/55/30 przerwa 15/30 wentylator 15/30/25 spieki koksowe 《nie dopala do końca węgla》spróbuje podnieść tą temperature mam obecnie 53 stopnie.Jak masz jakeś sugestie chętnie wysłucham dzięki za pomoc z góry pozdrawiam.A dodam że jade teraz na pogodówce ,sama pogodówka mi się sprawdza przez krzywą grzewczą gorzej z tym spalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Pogodówka krzywa grzewcza to jedno i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zrezygnowałeś z pracy z PID?

Masz spiek czy poprostu przerzuca ci opał przez palnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj np. kolegę @Jaro7575 czy na pid więcej mu spala?

Ma sasa na groszek.

@markimark1Przy groszku koksujacym to Ty potrzebujesz dawkować małymi dawkami ewentualnie częściej a powietrza to stanowczo potrzeba więcej a nie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.