Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawie zimne grzejniki


nessip

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze, Fachowcy...:) Gdzie jak nie tutaj szukać pomocy. Mam problem z grzejnikami, które niby trochę ciepłe ale nie rozgrzewają się do końca. Pierwsze podejrzenie to, to, że są zapowietrzone. Jednakże odkręcanie zaworków odpowietrzających nie powoduje syku powietrza a równomierny strumyczek wody. Na wszystkich grzejnikach, oprócz jednego, mam zamontowane głowice z termostatem. Jeden, zwykła głowica. Grzejniki łapią trochę ciepła ale tylko na początku, blisko "wejścia" i w górnej części.

Dodam, że w poprzednim sezonie grzewczym wszystko działało ok. Z tego samego pieca zasilana jest CWU i jest bez problemu - gorąca. W załączeniu zdjęcie pieca i "hydro labiryntu" w kotłowni. Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki to ja bardzo bym poprosił.

https://photos.app.goo.gl/WeB2VV65CATgpQfv6

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji sprawdż, czy nie jest zapowietrzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nessip :

Czasami jest tak, że powietrze jest w rurach i nie zawsze łatwo jest je ( przepędzić) 

Ja robię tak, gdy czasami musze spuścić wodę z instalacji i zalać nowej. 

Włączam pompę i odpwietrzam od najdalszego grzejnika od kotla, ale reszta grzejników zakręcona. Potem kolejny... Coś na zasadzie odpowietrzania układu hamulcowego w samochodzie. 

U mnie zdaje to egzamin. 

Taki zabieg powtarzam dwa razy ( jeżeli zachodzi taka potrzeba) 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rurze poziomej przed pompą. Na pionowej jedynie nad pompą, nigdy pod .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.