Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł zasypowy na prąd


Rekomendowane odpowiedzi

A gdyby tak do kotła zasypowego zamontować wkładki elektryczne, takie jak do pieców kaflowych? Wiecie, drut oporowy na cegle szamotowej. Ułozyć je w okolicach rusztu wodnego i wszystko to obłożyć cegłami szamotowymi.

Jak ze sprawnością/efektywnością? Czy nie ma to sensu tylko lepszy kocioł elektryczny z grzałkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bez sensu, lepiej do bojlera / jezeli go masz / dac grzalke i ogrzewac dom z bojlera.

Za jednym zamachem masz cwu i co, kazdy bojler ma miejsce na grzałke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem w bojlerze grzałkę 3kW po to by w lecie nie palić dla c.w.u. Ale bojler jest starego typu: poziomy z jedną wężownicą U, więc w lecie jednego ręcznikowca mi ogrzeje - ale teraz przy odkręconych wszystkich 12 kaloryferach to nie ma szans.

Ok, co do tej wkładki do śmieciucha to mnie przekonaliście. Tez tak się obawiałem, że straty będą spore - ale wolałem to usłyszeć od paru osób :)

Międzyczasie nabyłem używany kocioł elektryczny Kospel EPCO.L2. Wymieniłem uszkodzony zespół grzałek 12kW i jego będę chciał podpiąć do instalacji w najprostszy ja się da sposób: równolegle do śmieciucha z zastosowanie zaworów odcinających raz jednego, raz drugiego.

W innym temacie spytałem czy mogę takie podpięcie zrobić poprzez rozdzielacz c.o. - jako nie hydraulikowi ten sposób wydaje się najprostszy i nie muszę ciąć miedzi by się wpinać bliżej starego kotła. Jednak nikt mi nie odpowiedział - może Wy mi doradzicie, czy taki sposób jest dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.