Skocz do zawartości
IGNOROWANY

100% podlogowki - vitodens - rozdzielacz z pompa...


Bruno1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Wiem ze temat już był ale może w moim przypadku jest trochę inaczej

140m2 100% podłogówki, nowy dom parterowy dobrze ocieplony (20 styro na ścianę, 30 na stropie itd), rekuperacja z odzyskiem

Wybrałem jednego instalatora od Viesmana Zielona Gora który zaproponował vitodens 100 stało-temperaturowy bo jest prosty i tani

Zacząłem czytać na ten temat i mam wątpliwości

Mam 2 rozdzielacze Viesmana M2 po 7 sekcji , z pompa i mieszaczem..... i czytam na ten forum ze nie poprawne

Viesmann infolinia zaleca vitodens ale z pogodowka - mieszacz i pompa.... ale instalator niby może robić inaczej...

Instalator na to ze może być vitodens 200 z pogodowka ale 5000 zl więcej na mieszacz + rozszerzenie M1+sprzęgło i mówi ze PO CO ??????????

Zadzwoniłem do drugiego instalatora viesmanna który stwierdził ze to jest poziom podwórkowy i porażka...

Zadzwonilem do Viesmanna Zielona Gora gdzie stwierdza ze bedzie poprawne i ze szkoda pieniedzy na taki maly dom


co wy na to ?? i co robić ? dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój nos i doświadczenie to sam vitodens 200 z pogodówką powinien wystarczyć , ale pogodówka do podłogi musi być, inaczej będą spore koszty grzania.

Oczywiście pompy z mieszaczami wywal - to nie do tej instalacji!

PS

Oczywiście mówimy o prawidłowo policzonej i dobrze wykonanej inst podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdecznie za odpowiedz

Oczywiście nie mam projektu...żaden z trzech instalatorow nie potrzebował...wszyscy od Viesmanna....

Myślałem ze od Viesmana to będzie drożej ale dobrze...

Mam 14 pętle na 140m2 ( jedna na drabinke), rury16 mam co 15cm ... miej przy oknie, 2 rozdzielacze viesmana M2 z pompa Wilo i rotometrami, nie przewiduje sterowanie osobna w pokojach

Pompy mam wywalić, i co dalej ? Wybrać vitodens 200 z pogodowka OK  i dokupić zawór mieszające + rozszerzenie M1 + odzyskać jedna pompę ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila dostałem wiadomość od viesmana Zielona Gora

"vitodens 200 z jednym mieszaczem to nie jest prawidłowy układ! Jeżeli przymknie się lub zamknie zawór mieszający, kocioł będzie taktował, co spowoduje jego nadmiernie zużycie jak również większe zużycie gazu. W takim przypadku koniecznie jest sprzęgło hydrauliczne i wtedy pompy w rozdzielaczach nie są potrzebne i traktujemy cala instalacje jako jeden obieg grzewczy. Również dobrze przy vitodens 200 można w ogole zrezygnować z mieszacza i dodatkowej pompy i zasilać podłogówkę pompa z kotła. Ta powina dac sobie rade.W tym przypadku również pompy na rozdzielacza nie sa potrzebne..." i dalej odpowiedz ze vitodens 100 i rozdzielacze takie jakie mam, będzie trochę mniejsze możliwości regulacji i kontroli ale za to miej kosztuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz dylemat, który kocioł i jak podłączony,  ale najpierw trzeba określić co naprawdę masz w instalacji i jakie są potrzeby cieplne domu.

Pisanie mam 14 pętli to nie jest informacja.

Przy pewnych warunkach wystarczy sam kocioł vitodens 200, mieszacz i sprzęgło zawsze można dostawić później, ale dodatkowe pytanie - dlaczego właśnie ta firma?

Ani ona dobra ani tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc

Ogólnie chciałem zlecić projekt podłogówki i OZC, ale dom jest po adaptacji, rzuty są wtedy nie ciekawe, i do tego 3 instalatorów Viesmana nie potrzebowali nawet projektu...

Wybrałem viesmann bo mam taki piec obecnie w domu, vitodens 200w z pogodowka,  jestem zadowolony i mam nadzieje ze to jest dobry produkt na lata.

Problem ze ta firma viesmann Zielona Gora, bazuje na podwykonawców, a tego dopiero zrozumiałem później. Możliwe jest to ze ten podwykonawca,aby nabić dużo robotę, poleca tanich lub dla niego prostych rozwiązań. Ogólnie widać ze się zna ale robi za szybko i niedokładnie

Załączam zdjęcie zobaczycie o co np chodzi, nawet rozdzielacz jest za wysoko w skrzynce co sam poprawiłem ile się da. W kotłowni sam ociepliłem trochę rur bo on stwierdził ze jest ok Ogólnie rury są dobrze dalej układane, tylko tutaj jest taki chaos

20180930_172927.thumb.jpg.72f96d2f2a88ceecdbc2009a5443a451.jpg.

Co do informacji to bez projektu to nic nie podam, ogolnie 20 styro, 30 welna, 15 pod posadzke, 3 szybowe okna, dbam o mostki...  nic wiecej nie powiem. Chce vitodens 200 bo uwazam ze ma wiekszy zakres regulacji a dom potrzebuje malo energii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bruno1 napisał:

Załączam zdjęcie zobaczycie o co np chodzi, nawet rozdzielacz jest za wysoko w skrzynce co sam poprawiłem ile się da. W kotłowni sam ociepliłem trochę rur bo on stwierdził ze jest ok Ogólnie rury są dobrze dalej układane, tylko tutaj jest taki chaos

Wiem, że nie na temat ale weź chociaż w peszle powkładaj wejścia tych rur od rozdzielaczy w podłogę i tak samo rury w peszlach na przejściach między pomieszczeniami i wszędzie tam gdzie będzie dylatacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.