Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vitodens 100 Vs Vitodens 222


piotrgliwice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Zakupiłem dom jednopiętrowy 135m z garażem, 111m przestrzeni użytkowej. Dom nowy wykonany z Ytonga 30cm, docelowo planuję go ocieplić styropianem 15cm.

 

Zastanawiam się nad dwoma konfiguracjami:

1) wszędzie grzejniki

2) podłogówka na dole, grzejniki u góry

 

W lokalnym salonie Viessmanna zaproponowano (dla gazu płynnego, docelowo ziemnego):

1) dla pierwszej rozwiązania piec kondensacyjny Vitodens 100

2) dla drugiego kondensacyjny Vitodens 220

 

Dodam, że chciałbym grzać jeszcze wodę (jedna łazienka + kuchnia + umywalka w drugiej toalecie). Z tego co wiem mój dom ma zapotrzebowanie cieplne (chyba tak to się nazywa) na poziomie 5-6kW.

 

Teraz pytania:

1) czy ten piec vitodens 100, którego jak przeczytałem w dokumentacji, moc zaczyna się od 9kW nie będzie za mocny dla takiego małego domu ? (nie będzie się włączał, szybko nagrzewał i wyłączał - co z tego co wiem nie jest korzystne)?

2) vitodens 220 jest rozwiązaniem dużo bardziej skomplikowanym, co sprawia, że trochę się go boję, ostatnie wypowiedzi, bardzo negatywne, o tym piecu znalazłem z 2004 roku, może się ktoś na temat tego kotła wypowiedzieć (awaryjność, problemy) ?

3) co do drugiego rozwiązania - jest ono droższe o prawie 10 tyś (droższy kocioł, pętle podłogowe droższe niż kaloryfery). myślicie, że warto inwestować w ogrzewanie podłogowe prawie 50% więcej niż w ogrzewanie standardowe ? Czytałem o tym, że potrzebne są wtedy specjalne panele (nie chce mieć płytek w salonie), które i tak się wypaczają pod z biegiem lat. Nie znam nikogo kto ma ogrzewanie podłogowe gdzieś indziej niż w łazience, więc byłbym wdzięczny za konstruktywne komentarze...

 

Dziękuję za odpowiedzi,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.