Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trudności z ustawieniem siłownik zaworu 4d


arturgruszeczka1

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze ale jakie? Jak chcesz robić bypass do stałego przepływu to przydałby się zawór upustowo różnycowy. Jaki to już nie pytanie do mnie nie jestem instalatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zaworu daj za pompę zaworu jeśli tak nie jest. Na opaski do rury i dobrze zaizoluj. Zakres proporcjonalności zmień na 2. Stałą czasu całkowania na 170. Wyłącz sterownik, Zawór ręcznie na 0. Włącz sterownik i zobacz czy dojdzie do stanu ustalonego. Jeśli będzie oscylował, Stałą czasu całkowania  zmień na 180 i procedura od nowa. itd... Zwiększaj ten parametr o 10.

Jeśli masz włączoną ochronę powrotu to wyłącz. Pompę daj na I-II bieg, nie wiem jakie masz przepływy. Jeśli nie masz zaworu upustowo różnicowego możesz pompę ustawić na autoadapt(chyba takowy posiada) lub po prostu odkręcić jeden grzejnik (np drabinka w łaźience) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, a więc wczoraj przeniosłem czujnik za pompę, założyłem ten bajpas do rozdzielacza (rurka pex 16) i jak na razie zawór się ustabilizował, trzyma temperaturę 43 stopnie z małymi wahania i do plus minus 1 stopień, rozumiem że tak powinno być?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok. Pytanie czy za duży przepływ przez ten bajpass nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.