Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak ustawić siłownik zaworu mieszającego Wita sm44


Lelewinecka

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że 100% to przynajmniej ok 14KW, no można zrobić 100% i mieć 7KW. ( kolega już z tym mnie uprzedził) 

Jak już dogrzejesz sobie mieszkanie, to zrób tak jak pisał wcześniej jeden z kolegów. Temp kotła daj na 70 st, a ochronę powrotu na 50 st. Ciekawe jakby było, gdyby ustawić w takiej konfiguracji start pompy na 60st skoro kocioł rano staruje od niskiej temp i wychlodzonej instalacji. 

Oczywiście wtedy włącz ochronę powrotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wieczór, więc sytuacja powinna być już opanowana  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem zepsuł mi się grzejnik.. musialam dopuscic wody do instalacji, bo trochę zleciało. 

Z temperaturą nic się nie zmieniło, doszło do 21 w domu. Włączyłam na noc ochronę powrotu, bo ciągle wyskakiwał błąd, że za niska temperatura powrotu. Rano 18 stopni w domu, mimo że na regulatorze ustawione 22. 

Dodam, że zauważyłam, że kocioł sam się wyłącza mimo, że ani nie doszedł do zadanej, ani nie dogrzal pomieszczenia. Na tym urządzeniu od regulatora pokojowego mignela zielona dioda i piec się wyłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stało z grzejnikiem? Instalacja otwarta czy zamknięta? Jakie ciśnienie w instalacji? Czy grzejniki masz wszystkie ciepłe? Jak włączysz na ochronę powrotu to masz typowy objaw na 4d, siłownik będzie kręcił w lewo i prawo i domu nie dogrzejesz. Komunikatem na kotle się nie przejmuj, chociaż to co robi Defro to dobry pomysł, może da to do namysłu majstrom którzy spapraja instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyłączył te regulatory wraz z ochroną powrotu, start pompy co na 50 stopni i wtedy nic nie kręcił i jeżeli kocioł właściwie dobrany i parametry spalania ustawione jak trzeba to po 3-4 godzinach bez problemu powinna być rozgrzana instalacja do 55, i sam piec do 70. Warunek to nie kręcić co kilka minut ustawieniami, no i kocioł ma mieć odpowiedną moc i sama instalacja podłączona w miarę poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, porady i dobre chęci. 

Okazało się, że mój piec otrzymywał sygnał od sąsiada o dogrzaniu i z tego względu się wyłączał, a parametry były dostosowane do jego temperatury przez załączoną u mnie opcję pokojowka co. Po zmianach piec zaczął grzać. Może nie do końca tak jak bym chciała, bo dogrzewa pomieszczenie do 23 stopni, ale dam mu jeszcze ze dwa dni żeby się wszystko ustabilizowało.

Dobrze wiedzieć, że można liczyć na pomoc w tych czasach.

Pozdrawiam gorąco!! Przede wszystkim pomocnego pana Edwina ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.