Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w doborze ogrzewania


Radex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie prosiłbym o rady i pomoc w doborze jakiegoś kominka ,urządzenia do ogrzania lokalu nie całe 40m2

A więc tak lokal jest w starej kamienicy ocieplonej grubym styropianem, nie znam dokładnej jego grubości ale więcej niż 15 cm .W lokalu nie ma możliwości na podpięcie ogrzewania gazowego a i o elektryczne się boje raz ze prąd nie jest tani, a dwa to to ze w ścianach są jeszcze bardzo stare instalacje elektryczne .Rozmyślałem tu o jakimś kominku czy coś takiego na drzewo, może jakiś węgiel a może piec na pellet ? mieszkanie jest mieszkaniem przejściowym dla mnie i dla mojej żony za dwa lub trzy lata to mieszkanie znów będzie stało pewnie puste ale do tego czasu musimy się czymś zagrzać w zimniejsze dni. obecnie stoi tu piecyk chyba na olej opałowy z którego nie chce korzystać i chce go zmienić na coś innego. na "piecyk " mogę wydać do 5-6 tys.

 

Jeżeli czegoś nie napisałem proszę napisać a dopisze co trzeba na dole dodam taki rysunek mniej więcej jak lokal wygląda

 

 

Obraz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Radex napisał:

Wysokość 2.80 jakoś tak.  Lokal znajduje się na piętrze 2 a blok ma 4 pietra z parterem i strychem 

Jeżeli ta kamienica ma 4 piętra + parter + strych to nie można w nim zainstalować pieca/ kotła na paliwo stałe.

Chyba że źle zrozumiałem i są 2 piętra, parter i strych - czyli 4 kondygnacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym budownictwie były inne przepisy i kaflowe były nawet na VI piętrze.

Nie wiem co ci można doradzić w takiej cenie, tym bardziej że nad sobą masz strych , pewnie pusty i nieocieplony.

Są kominki na pellet prod włoskiej , ale to po pierwsze na 1 pokój po drugie cena trochę może przekroczyć twoje ramy finansowe, ale wtedy masz grzanie non sto, można wstawić pseudo kozę i grzać okresowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rozwiązanie. Zdaję sobie sprawe ze całego mieszkania tym nie ogrzeje zważając na to ze położenie pieca jest w złym miejscu ale zastanawia mnie czy ten piecyk poradzi sobie spokojnie z ogrzaniem pokoju nie dając go na najwyższą moc ?

Tu znalazłem coś takiego oczywiści pierw proszę o waszą opinie czy w ogóle warto na to patrzeć 

http://www.iwona.com.pl/produkt/193/glowna-technika-grzewcza-kominki-na-pellet-costa-75-kw-piecyk-powietrzny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci na tak niewielka powierzchnie taka moc? 7,5 kW przy pelnej mocy spali 45 kg pelletu  na dobe. To mieszanie musialoby byc dziurawe.

Ta mala matylda, ktora podalem ma ciekawy patent:

Cyt.: Ciekawą cechą tego modelu jest możliwość umieszczenia piecyka w jednym pomieszczeniu np. kuchni z jadalnią i skierowania (poprzez obrócenie wentylatora w piecyku) gorącego powietrza do pomieszczenia za ścianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na 48m2 to daj sobie spokój z piecem jakimkolwiek , mówie to poważnie , żaden kocioł poprawnie nie bedzie chodził , zainwestuj w cos innego np klima lub klima kanałowa , będzie taniej w inwestycji i taniej w eksploatacji nie inaczej , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak juz ma zrobioną całą instalacje w miedzi ? 

To może cos na prąd ? Jesli masz przewymiarowane grzejniki to może pompa ciepła powietrze-woda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.