Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc w ustawieniach


pomidor86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam piec KRS TECH Aqua Duo 20 kW ze sterownikiem Tech ST 48. Zakupiłem węgiel i przy paleniu mam dużo niewypalonego węgla. (przesyłam zdjęcia do podglądu) Mam piec ustawiony w następujących parametrach:

 

Temperatura zadana CO 52*

Temperatura zadana CWU 45*

czas podawania 5 sek

przerwa podawania 45 sek

siła nadmuchu 35 bieg

praca podtrzymywania 5 sek

przerwa podtrzymywania 23 min

wentylator w podtrzymaniu  czas pracy 15 sek

                                            czas przerwy 20 min

 

Ogrzewany jest domek piętrowy łącznie 140 m2, założone jest też ogrzewanie podłogowe na 40 m2. Bardzo proszę o pomoc w odpowiednim ustawieniu co zmienić aby węgiel się wypalał a nie tylko przelatywał przez piec. 

92850639-45EB-46FE-A219-185ECF365EA9.jpeg

39431FEA-495C-4282-8E69-993E9A8642C6.jpeg

87BC3AC6-CF0A-440B-9916-5FCB3B1256EB.jpeg

02265BED-2002-4298-8BBA-90B5AD32D649.jpeg

3C433E04-10FD-4013-9006-318E0F431171.jpeg

916900FC-0A76-4ABE-A8C9-72ADF0D5BC63.jpeg

623718B5-21E7-43C9-842F-AE456FC8DC43.jpeg

B5FD346A-BB31-4C69-809B-C1B763CD7A44.jpeg

A688A64A-89AE-490A-B21C-F8CC1051A9FC.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ciebie kolego.

Niestety jesteś "ofiarą" przewymiarowanego kotła!! Przypuszczam że dwa takie domu kolega by ogrzał a wystarczyłby Tobie 12kW. Piec praktycznie stoi i kisi opał stąd tyle tego niedopału. Część paleniska po prostu gaśnie.

Podaj częściej przedmuchy zmniejsz podawanie węgla w przestojach, wydłużając czasy(krotność). Tyle teorii, a w praktyce powinno pomóc, tylko że nie znam twojego sterownika więc na pewno lepiej  , jakby wypowiedział się któryś z GURU tego forum, gdyż są tutaj fachmani mający opanowane te sterowniki. Koledzy na pewno pomogą tylko chwilkę poczekaj.

Pozdrawiam cieplutko.YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 kW na 140m... o matko bosko. Jakby ten dom byl dziurawy jak sito to w najwiekszy mroz starczyloby 15. To co poteguje minus to palnik. Pewnie 30 kW w dodatku kwadraciak. Wszystkie nieszczescia do kupy razem wziete.

Ma kolega niespalony wegiel w popielniku. Czyli nalezy wzdluzyc drastycznie przerwe podawania. Na moje oko 60-70 sek. I dobrac powietrze tak zeby  zar powstal na calym palniku . O temp. zadanej w tym potworze na poziomie 52 stopni radze zapomniec. Agonia tego kotla bedzie postepowala szybciej niz inflacja w Wenezueli. No chyba, za do pasma nieszczesc zaliczymy brak zaworu mieszajacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze można by spróbować jakiś słabszy węgiel np Jaret ~21Mj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nic Cię kolego nie uratuje jedynie wymiana na mniejszy palnik ekoenergii jak nie chcesz pchać się w koszty. Ale to i tak koszt około 2 tyś. No i jeszcze zależy co tam masz w sterowniku jaki program czy jest możliwość zejść na palnik z z algorytmem dla mniejszej ekoenergii.

Jak to sterownik PLUM to mogę Ci pomóc jak inny to znajdą się inni do pomocy.

Na forum w dziale ogłoszeń jest sterownik PLUM ecomax 800 R3 ale facet drogo krzyczy. Możesz do niego na PW napisać ile zejdzie z ceną.

A jak nie to pozostaje wgranie programu do Twego pod mniejszy palnik. To najtańsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moj szwagier ma do sprzedania cały zestaw od sasa solid14kW, czyli:

Palnik obrotowy z podawaniem i zbiornikiem na eko

Do tego sterownik recalart multifun z czujnikiem żaru i całe okablowanie.

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma taki sam kocioł jak ty i te same problemy. Wymienił sterownik na Spp od boleckiego i jak to powiedział " pierwszy raz widzi ogień na tym palniku " , jednak chyba najlepszym rozwiązaniem by było wymiana palnika np. ardeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jest tak, że to się nie będzie w ogóle palić - przecież w lecie kocioł bez odbioru siedzi kilka godzin w podtrzymaniu i niedopałków nie ma jak się go jako-tako ustawi.
Włożenie palnika do dużego kotła też dobrym rozwiązaniem nie jest - zwłaszcza jak komin jest ceglany i powrót kiepsko zabezpieczony.

Tylko ustawienie tego jak ktoś nie ma pojęcia o niczym to masakra. Zważając na to, że wszystko zależy od wszystkiego - węgla, ciągu kominowego, wkładu kominowego, odbioru, histerezy itd...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2018 o 14:19, Visitor1230 napisał:

 

Ma kolega niespalony wegiel w popielniku. Czyli nalezy wzdluzyc drastycznie przerwe podawania. Na moje oko 60-70 sek. I dobrac powietrze tak zeby  zar powstal na calym palniku . O temp. zadanej w tym potworze na poziomie 52 stopni radze zapomniec. Agonia tego kotla bedzie postepowala szybciej niz inflacja w Wenezueli. No chyba, za do pasma nieszczesc zaliczymy brak zaworu mieszajacego.

To jaka temperaturę powinienem ustawić ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzyłem metraże i w sumie wyszło około 170 m2 powierzchni piec 20 kw. Dwie pompy. Pierwsza grzejniki i podłogówkę, a druga bojler. Do tego zawór czterodrożny ustawiony na 7/10. 

Pale w tym piecu już kilka sezonów. Przeważnie kupowałem węgiel bartex silver i nie było żadnych problemów. Teraz zmieniłem dostawce i zaczęły się problemy z niedopalonym węglem. Z chęcią bym i może zmienił palnik itp, ale nie znam się na tym. Jest tutaj może ktoś mieszkający niedaleko Żnina?? aby ocenić jak to wszystko poprzerabiać. 

Pozd i dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam suchy węgiel, a w podajniku skrapla się woda i jest jej dosyć dużo. Czym to może być spowodowane. Malowałem zbiornik farbą poliuretanową przed sezonem nie wiem czy to może mieć związek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2018 o 15:25, pomidor86 napisał:

Pale w tym piecu już kilka sezonów. Przeważnie kupowałem węgiel bartex silver i nie było żadnych problemów. Teraz zmieniłem dostawce i zaczęły się problemy z niedopalonym węglem.

 

A po co było zmieniać dostawcę, jeśli sam piszesz że nie było problemów? Wróć do Bartex'u i znowu nie będzie problemów!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pomidor86 napisał:

Mam suchy węgiel, a w podajniku skrapla się woda i jest jej dosyć dużo. Czym to może być spowodowane. Malowałem zbiornik farbą poliuretanową przed sezonem nie wiem czy to może mieć związek.

A nie czuć czasem dymu w kotłowni? Możliwe że dym się cofa do podajnika a tam skrapla. Jeśli tak to uszczelka zasobnika do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czuć dymu. Jak kocioł nie pracuje to po otwarciu zasobnika dymu nie ma, a jak pracuje i otwieram to dymu pełno. Uszczelka już jest cała nasączona wodą. - jak zamykam zasobnik to taki dźwięk jest jak ta woda z tej uszczelki się wydobywa.

A czym może być spowodowane, że dym się cofa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W kwestii niedopalonego węgla, zwiększasz przerwe w podawaniu, przy minimalnym podawaniu, w St 48 to bodajże 5 sek. U siebie mam obecnie 5/90 a i tak czasem nie dopala. Wtedy zwiększam nadmuch. Kocioł Aqua duo, o rozmiar mniejszy, bo 15 kW ale palnik pewnie ten sam. Uszczelnij też korone palnika i udrożnij otwory dopalające w koronie. Przy okazji wybierz z palnika popiół. Do tego szamotka na skraju palnika z przeciwległej strony podawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo smoły, może za mały nadmuch choć 35% to sporo, zależy jakie ustawienia serwisowe wentylatora i jaki wentylator. Sprawdzic też trzeba by kondensator w wentylatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.