Skocz do zawartości
IGNOROWANY

c.o + cwu - 1 pompa 2 elektrozawory ??


marcin1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowy i aktualnie jestem na etapie wymiany pieca na piec z podajnikiem.

Piec posiada sterownik który obsługuje 2 obiegi - c.o i cwu. Pompa musi znajdować się na powrocie.

Mam taki pomysł aby zastosować 1 pompę na cały wspólny obieg, a na obiegi c.o i cwu dać po elektrozaworze normalnie zamknięty.

Czyli za każdym razem czy grzane będzie c.o lub cwu będzie się załączała ta sama pompa a sterownik będzie obsługiwał elektrozawory i otworzy ten który trzeba będzie.

Czy takie coś ma sens ? Czy może lepiej zastosować klasyczne rozwiązanie na 2 pompach z zaworami zwrotnymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2018 o 10:40, marcin1984 napisał:

Witam, jestem tutaj nowy i aktualnie jestem na etapie wymiany pieca na piec z podajnikiem.

Piec posiada sterownik który obsługuje 2 obiegi - c.o i cwu. Pompa musi znajdować się na powrocie.

Mam taki pomysł aby zastosować 1 pompę na cały wspólny obieg, a na obiegi c.o i cwu dać po elektrozaworze normalnie zamknięty.

Czyli za każdym razem czy grzane będzie c.o lub cwu będzie się załączała ta sama pompa a sterownik będzie obsługiwał elektrozawory i otworzy ten który trzeba będzie.

Czy takie coś ma sens ? Czy może lepiej zastosować klasyczne rozwiązanie na 2 pompach z zaworami zwrotnymi ?

Bedzie jeszcze trzeba odseparowac te dwa sygnaly jesli chcesz oprocz zaworow zalaczac pompe. Zrobic takie logiczne OR.

Dwie pompy dadza Ci mozliwosc konfiguracji roznych przeplywow.

Pozostaje rowniez kwestia przypadku jednoczesnego otwarcia obu zaworow i analizy gdzie poplynie wiecej wody.

Moje zdanie w tym wypadku lepsze dwie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, teres napisał:

... Zasobnik grzałbym cały czas jako ochronę powrotu.

To po co ten elektrozawor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie pompy to bzdura ,na zasilaniu cwu zawór którym wyregulujesz odpowiedni przepływ przez bojler (najlepiej dwu płaszczowy) no i oczywiście pompa sterowana elektronicznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.