Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektrozawor Czy Inne Rozwiazanie?


focus18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Podpialem sie pod inny watek ale tam moj post pozostal bez odzewu. Od pewnego czasu mialem podejrzenia ze bojler wychladza wode z C.O. - Teraz gdy jest zimniej byl problem z osiagnieciem temp na piecu - wiec wylaczylem ogrzewanie CWU i to tylko utwierdzilo mnie w przekonaniu ze CWU zabiera cieplo z CO.

 

Instalacja nowa z zaworem 4d - w krotkim obiegu miedzy kotlem a zaworem - odejscie na naczynie wzbiorcze oraz odejscie na bojler - na powrocie z bojlera jest zamontowana pompka i zawor zwrotny - bojler znajduje sie w innym pomieszczeniu i rura zasilajaca idzie po stropie a powrot w podlodze. Obwod na Bojler sie nie zamyka - powrot jest zimny - ale temperatura w bojlerze jest jak dla mnie dosc wysoka - bo ok 40stopni - bez wlaczonej pompki CWU. Dosc ciekawie wyglada tez sytuacja z zaworem 4D bo paradoksalnie bardziej skrecony - powoduje zwiekszanie temp w bojlerze. Tak wiec dosc duzo ciepla trace ogrzewajac bojler.

 

Zastanawiam sie nad zamontowaniem zaworu elektrozaworu - ktory wspolpracowalby z pompka - przed modernizacja chcialem jednak podpytac czy jest mozliwosc zablokowania w inny sposob aby CWU nie bylo grzane bez potrzeby (nie interesuja mnie reczne zawory).

Edytowane przez focus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylo mnie kilka dni - zalaczam schemat - za pompami sa zawory zwrotne - a ja zastanawialem sie nad wstawieniem elektrozaworu w miejscu zaznaczonym fioletowym kolkiem - tyle ze byl u mnie znajomy instalator i powiedzial ze na pewno sprawe zalatwiloby przeniesienie pompy CWU wraz z zaworem na zasilanie, albo pozostawienie pompy tam gdzie jest i wstawienie drugiego zaworu zwrotnego na zasilaniu.

 

Bardzo prosze o opinie czy to ma sens, czy zadziala i ktore rozwiazanie bedzie optymalne.

post-17289-0-94658300-1328612317_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmianę instalatora ,zawór zwrotny na CWU wstawiasz aby CO nie podkradało ciepła z CWU u Ciebie CWU jest na pierwszeństwie,pomysł z elektro zaworem sterowanym termoparą w zasobniku CWU w połączeniu ze sterowaniem pompy lepszy od patentu Twojego przyjaciela .Tylko zawór normalnie otwarty aby w wypadku braku zasilania el można było mieć ciepłą wodę.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.