Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co powiecie o tym


sylwestor

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie to ten Pan nie wie co mówi za bardzo.

Tak weszli w rozwiązania "sztokera" dogadując się z licencją. Mieli w labo pare sztokerów, mieli skamp pv dwukrotnie, w ostatnich miesiącach także więcej kotłów z palnikiem serii sv200 w danych mocach... widzieli jak to wychodzi, jakie sa wyniki i jak dużo lepsze od retort. Nie dziwię się zatem,że skorzystali. Brawo

 

1.Co do filmiku ta konstrukcja z filmu w zasadzie ma kolano, tj palnik i ślimak pcha na boczną ściankę a tam wykonane w konstrukcji kotła jest kolano zmieniające kierunek wypychu na front na palnik jak w sztokerach

2. Co do cobry, to ten Pan może klika w nią drugi raz w życiu i błądzi w opowieściach.

a. prawda jest,że sterownik ma strefy, tyle,że na C.O. oraz CWU.... ma też wykresy pracy dla tych układów, podaje zużycie paliwa dobowe

Strefy czasowe można ustawić w menu wg wyboru tylko dobowe albo tygodniowe i zaprogramowac tydzień wg własnego widzi-mi-się

 

b. półprawdą jest,że strefy sa na 3pompę , określenie jest prawdziwe tylko, gdy będzie to opcja wyboru pompa cyrkulacyjna

jak jednak będzie siłownik zaworu i pompa za zaworem, to tych stref nie mogę przewalczyć od dobrego pół roku, choc nasłuchałem się obiecanek,że zaraz będą,że to proste itd. Ktoś to blokuje i popchnąc tematu nie idzie. Za zaworem jest jedna nastawa temperatury i koniec.

 

c. menu spalanie, tutaj Pan błądzi w ciemnościach na całego. Fakt,że jest to proste i mega uproszczone w porównaniu z innymi sterownikami, ale tutaj nalezy wpisać dane wyjściowe dla przebadanej mocy kotła oraz zastosowanej dmuchawy.

Kotły 8-9kW ze stanowiska badawczego maja dmuchawy 30-35W np. WPa097 a ona wymaga odpowiedniej nastawy dołu dmuchawy dla startu i odpowiedniej góry, aby nie dmuchac za mocno, stąd nastawa dmuchawa max-min, ona ustawia charakterystyke pracy powietrza. Podawanie i pauza- do średnicy ślimaka, motoreduktora wpisywane sa dane dla pełnej mocy tutaj powinno być dal 8kW i od tego sterownik dostosuje się do paliw węglowych w widełkach 24-28MJ

 

ps. odnośnie sztokera, model sztoker+12 na tej licencji wg tej konstrukcji jest jeszcze "żółte ciepło" tj per-eko z modelem Q-PER na MiniSter PID / Argos PID
per-eko badania ma wg typoszeregu sztokera+ w mocach 8,12,18,24..., na ich stronie rysunek konstrukcyjny przedstawia rozwiązania Sztokera+12kW

to już powinno całemu rynkowi dac do myślenia jaki jest kierunek pracy podajnika, paleniska w obliczu ecodesignu i klasy V-ej, retorty to lamus starej normy sztucznie naciągane pod nowe wymogi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pieklorz napisał:

to już powinno całemu rynkowi dac do myślenia jaki jest kierunek pracy podajnika, paleniska w obliczu ecodesignu i klasy V-ej, retorty to lamus starej normy sztucznie naciągane pod nowe wymogi

Dokładnie tak. 

Sam mam Sztokera i ten sterownik. Kolega Pieklorz dobrze prawi.

Teraz porównanie.Gdzieś to przeczytałem.

Rozwiązanie z użyciem "wspaniałego" palnika retortowego.

Powieś czajnik na kiju nad ogniskiem i spróbuj zagotować wodę. Ile czasu ci to zajmie?

 

Postaw czajnik bezpośrednio na żar. Ile czasu ci to zajmie?

U mnie spalanie dobowe najniższe 2,6kg. ekogroszku tylko cwu 100L.

Kocił stoi w piwnicy a ja mieszkam na drugim pietrze ,gdzie znajduje się zasobnik. Są straty przesyłowe. Pomijając to uważam że wynik osiągnąłem rewelacyjny na tym palniku. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nastawiam sie na kupno tego kotła, jak dla mnie to bardziej ustawny niż sztoker ale brak mi doswiadczenia z kotłami podajnikowymi. Wiec pytam zacne grono czy to dobry kocioł, moc odpowiednia dla mnie ale niechciał bym z nim walczyć . Obecnie kocioł zasypowy 7kw ogniwo ktory z biedą trzyma całą noc. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nurtuje pytanie . Po co tam dwie dmuchawy? Ta druga z tyłu kotła, dodatkowo dystansuje kocioł od ściany. Facet gadał dwa wyjścia i dwa powroty. Ja widziałem jeden powrót.

Ps . Słabo widać ten palnik w środku. Więcej światła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila chwila, ślimak podajnika powinien być z lewej lub z prawej a nie z tyłu! 

Z tyłu kotła była dmuchawa. Skąd masz to:) " cuś".

To na 100% ten kociol?    ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakaś podróba sztokera i w dodatku nieudolna. Gorący żar będzie się zsypywał do popielnika. Otwory nawiewu zbyt daleko od ślimaka. 

Zbyt krótka droga żaru. 

Cztery nakrętki zamiast dwóch w wyczystce powietrza. 

Efekt tkwi w szczegółach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że ta dmuchawa z tyłu jest po to aby dmuchać? ;)

Tak na serio to do rusztu awaryjnego układanego na tych bolcach po bokach.

Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ten palnik - chodziło mi ogólnie o klepsydrowy czy jak go tam zwał. Ten model 8kW to jedyny sztoker z takim wyjściem (z boku).
2 dmuchawy mogły by być z 2ma mocami - coś ala BiTurbo w samochodach, ale sterownik COBRA tego raczej nie obsługuje...
Były testy na SV100 z 2ma dmuchawami ale na jakimś wypaśnym sterowniku z 7 calowym wyświetlaczem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak by w kotle nie było wody a dmuchawa chłodzi płaszcz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjrzalem się, ale jest raczej jak mowi reded, to jest na samochodzie pokazowym, a w takich wypadkach często robi się kocioł z płaszczem chłodzonym powietrzem. 

Co do kotła, można go zobaczyć w danych marketach budowlanych... W marketach stoi najczęściej na MiniSter PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo...  Różnica taka, że jest prostszy w obsłudze sterownik MiniSter PID, on jest na 3pompy CO, CWU, Cyrkulacyjna. 

Za 310zł rozbudowujesz sterownik o moduł obslugi zaworu mieszającego i czwartej pompy za zaworem np podłogowej

alligator-technix-768x552.jpg

Za 200zł możesz dorzucić mu panel firmowy T1000

panel-wasp.jpg

A dosłownie od dzisiaj dostępny jest także moduł internetowy SAFE IT za 492zł. Modul jest do sterownikow MiniSter pid oraz Argos PID z softem od 2.18, najwczesniej po kontakcie z serwisem działa na sofcie 2.15 jak w markecie jest coś ze starszym softem trzeba dokonac aktualizacji softu. 

SAFE-IT-768x576.jpg

Ps jak kojarzę do marketu jest to bodajże z 5mm blachy robione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pieklorz napisał:

Ps jak kojarzę do marketu jest to bodajże z 5mm blachy robione

Ale płaszcz zewnętrzny czy wewnętrzny kotła?

Często producenci dają z grubej to co widać , to co schowane czyli zewnętrzny płaszcz jest z 3mm blachy. Przykryty obudową.

Pieklorz wiesz coś o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica taka że ten na początku postu jest za 6500 a ten drugi za 5500. Ja tam się nie znam i nie wiem nawet jak się w tym pali, Te większe mają garnek żeliwny do którego wpada węgiel i w nim się pali. To widzę pierwszy raz i martwię się czy żar nie przejdzie do zasobnika przez śrubę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubosci blach w domysle zawsze dotyczą wnętrza, czyli tego, co ma kontakt z agresywnymi spalinami. 

Zewnetrzne dla takich mocy powinny wg normy być z 4mm,chociaż zdarzaja się firmy robiące to z 3mm... 

Czytac  z czego to zrobione, od bodajże ponad roku markety mają obowiazek to podawac(i grubosci blach poszly w górę chociaz do 5mm) tam bowiem wcześniej szly jeszcze wieksze wały i tanioche się robilo z 4mm i np palnik tak nisko, że już nawet popielnika nie dawano. Ta taniicha z czegoś wynika, coś jest uproszczone, inne... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żar nie przejdzie , ale to pewnie zależy od sterownika. Ja mam sterownik Cobra 2, jest super.

Sypie ekogroch i ustawiam temperaturę na jaką chcę i tyle , aa jeszcze popiół wynoszę. Wprowadzasz raz dane do danego kotła i resztą procesu spalania i za razem regulacją temperatury z płynną modulacją mocy zajmuje się sterownik. Z funkcją PID.

Ja ustawiłem dmuchawę sobie na wolniejsze obroty bo na razie grzeję tylko bojler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam.

Posiadam ten kociołek w wersji z Leroy Merlin "equation" niestety z błędem konstrukcyjnym a mianowicie chodzi mi o zawleczkę na ślimaku. Żeby dostać się do zawleczki trzeba wyjąć cały ślimak - porażka.

Ale nie o to chcę zapytać

Mam problem z pracą letnią na eko z wesołej a mianowicie piec cały czas mi gaśnie, nie mogę dobrać ustawień do normalnej pracy.

Aktualnie mam ustawienia: 

Czas podawania 3

Przerwa 45

Moc dmuchawy 10%

Praca z załączonym PID

Jak ktoś jest wstanie mi coś poradzić to będę bardzo wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.